Mažai žinomas raumuo, kuris turi įtakos jūsų laikysenai ir virškinimui

posture digestion muscle influence

Psoas raumuo – gilus klubo lenkiamasis raumuo, jungiantis stuburą su apatinėmis galūnėmis, daro didelę įtaką kūno biomechaninei funkcijai. Pamatysite, kad dėl sudėtingos neurologinės sąveikos jis daro didelę įtaką laikysenai ir virškinimo procesams.

Pažeista ji gali destabilizuoti stuburo iškrypimą, suspausti pilvo organus ir pakeisti nervų sistemos reakcijas. Jūsų kūno subtilus mechaninis orkestras laukia gilesnio supratimo.

Reklama

Kas yra Psoas raumuo?

Nors aptariant žmogaus anatomiją dažnai pamirštamas, psoas raumuo yra labai svarbus gilusis klubo sąnario lenkiamasis raumuo, kuris atlieka svarbų vaidmenį biomechaninėje veikloje. Jis kyla iš T12-L5 slankstelių skersinių ataugų ir šoninių paviršių, tęsiasi per dubenį ir jungiasi su šlaunikaulio mažesniuoju trochanteriu. Šis raumuo labai svarbus klubo sąnario lenkimui, stuburo stabilizavimui ir pagrindiniams judesiams.

Kaip laikysenos raumuo, jis yra neatsiejamas nuo jūsų kūno struktūrinės pusiausvyros. Įtemptas ar sutrikusios funkcijos gali sukelti apatinės nugaros dalies skausmą, ribotą judrumą ir sumažėjusį judesių efektyvumą. Jis yra unikalioje padėtyje, eina per kūno šerdį ir jungia stuburą su apatinėmis galūnėmis. Supratę jos anatominę reikšmę, lengviau atpažinsite jos poveikį bendram fiziniam darbingumui ir raumenų sveikatai.

Psoas ir jūsų laikysena

Laikysenos pusiausvyra labai priklauso nuo psoas raumens biomechaninio vientisumo. Sutrikus šio gilaus šerdies raumens būklei, šis raumuo gali smarkiai destabilizuoti stuburo padėtį ir svorio pasiskirstymą. Pastebėsite asimetriškus apkrovos modelius su galimais kompensaciniais mechanizmais, sukeliančiais raumenų disbalansą ir laikysenos nukrypimus.

Reklama

Psoas raumens funkcionalumas tiesiogiai susijęs su slankstelių padėtimi ir dubens orientacija. Sutrumpėjęs arba pailgėjęs jis gali sukelti priekinį arba užpakalinį dubens pasvirimą ir taip smarkiai paveikti vertikalią kūno padėtį. Raumenų įtempimas ar silpnumas pasireiškia kaip pakitęs stuburo iškrypimas, galintis sukelti chroniškus laikysenos pakitimus, kurie mažina biomechaninį efektyvumą.

Atlikus išsamų klinikinį kineziologinį vertinimą galima diagnozuoti su psoas susijusią laikysenos disfunkciją. Strateginės intervencijos, įskaitant tikslingą tempimą, manualinę terapiją ir neuromuskulinę reedukaciją, gali pakoreguoti raumenų įdarbinimo modelius ir atkurti idealią laikysenos sinergiją.

Kaip Psoas daro įtaką virškinimo sveikatai

Nors anatominiai tarpusavio ryšiai dažnai lieka neįvertinti, psoas raumens neurologiniai ir biomechaniniai ryšiai daro didelę įtaką virškinimo sistemos funkcijoms. Kai psoas raumuo chroniškai susitraukia, jis gali spausti pilvo organus, todėl gali sutrikti normalūs virškinimo procesai ir visceralinis judrumas.

Reklama

Dėl to, kad raumuo yra netoli žarnyno, atsiranda sudėtinga neurologinė sąveika. Jo įtempimas gali keisti vidinį pilvo slėgį, o tai gali turėti įtakos peristaltikai ir maistinių medžiagų įsisavinimui. Be to, psoas disfunkcija gali stimuliuoti simpatinę nervų sistemą ir sukelti streso reakcijas, kurios mažina virškinimo efektyvumą.

Lėtinė psoaso įtampa gali sukelti virškinamojo trakto problemų, tokių kaip pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ir sumažėjusi virškinimo fermentų gamyba. Suprasdami šiuos sudėtingus raumenų ir virškinamojo trakto ryšius, suprasite, kaip tikslingos psoas raumens intervencijos gali padėti pagerinti virškinimo sistemos sveikatą.

Sutrikusios psoas raumenų funkcijos požymiai

Pripažįstant sudėtingą psoas raumens vaidmenį organizmo funkcijoms, būtina suprasti jo disfunkcijos požymius. Tikriausiai jaučiate nuolatinį apatinės nugaros dalies skausmą, dažnai sklindantį per klubų sritį, kuris nepraeina taikant standartines tempimo technikas. Lėtinė sėdima poza ir pasikartojantys judesiai gali sukelti psoas raumens įtampą, pasireiškiančią ribotu klubo sąnario judrumu ir kompensaciniais judesių modeliais.

Reklama

Pastebimi simptomai yra sunkumai stovėti tiesiai be diskomforto, nepaaiškinamas pilvo įtempimas ir sutrikęs šerdies stabilumas. Galite pastebėti asimetrišką dubens išsidėstymą ir padidėjusią juosmens lordozę, o tai rodo didelį psoas raumenų disbalansą. Šiuos raumenų sutrikimus gali lydėti virškinimo sutrikimai, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimas ar pilvo pūtimas, o tai rodo gilesnius neurologinius raumenų įtampos ir visceralinės funkcijos tarpusavio ryšius.

Psoaso atpalaidavimo ir stiprinimo technikos

Kadangi raumenų įtampa gali smarkiai apsunkinti biomechaninį efektyvumą, tikslingoms intervencijoms, skirtoms psoas raumeniui atkurti, reikia įvairiapusio požiūrio. Norėdami maksimaliai pagerinti psoas raumenų funkciją, norėsite taikyti tiek tempimo, tiek stiprinimo metodus. Dinamiški tempimo pratimai, tokie kaip šuoliai ir tikslingos jogos pozos, gali padėti pailginti raumenis, o specifiniai pasipriešinimo pratimai, tokie kaip kojų kėlimas gulint ant nugaros ir į psoas pagrindą orientuoti pratimai, padidins raumenų stabilumą.

Profesionalūs kūno priežiūros metodai, tokie kaip miofascialinis atpalaidavimas ir trigerinių taškų terapija, gali veiksmingai pašalinti giliai įsišaknijusius raumenų apribojimus. Jums bus naudinga taikyti savimasažo metodus naudojant putų volelius ar teniso kamuoliukus, kad tiesiogiai pasiektumėte ir pašalintumėte psoas įtempimą. Reguliarus šių priemonių taikymas gali labai pagerinti raumenų lankstumą, sumažinti kompensacinius judesių modelius ir atkurti idealią šio itin svarbaus laikysenos raumens neuromuskulinę koordinaciją.

Reklama

Pratimai Psoas judrumui gerinti

Dėl biomechaninio psoas judrumo sudėtingumo reikia strateginių, tikslingų pratimų, kad būtų galima optimizuoti nervų ir raumenų funkciją. Norėsite sutelkti dėmesį į tikslius, kontroliuojamus judesius, didinančius psoas lankstumą ir jėgą. Dinamiški išpuoliai su liemens rotacija efektyviai įdarbina ir pailgina raumenis, o psoas tempimas gulint ant nugaros tikslingai atpalaiduoja raumenų įtampą.

Įtraukite specialius aktyvacijos metodus, pavyzdžiui, izometrinius prisitraukimus ir progresyvaus pasipriešinimo pratimus. Psoaso tempimas stovint, atliekamas tiksliai išlyginant klubo sąnarį, gali labai pagerinti raumenų judesių amplitudę. Jums bus naudinga įtraukti šiuos judesius į išsamią judrumo rutiną, akcentuojant lėtą, apgalvotą jų atlikimą.

Profesionalūs sportininkai ir kineziterapeutai rekomenduoja šiuos pratimus atlikti nuosekliai, taip užtikrinant tinkamą biomechaninį suderinimą ir sumažinant galimą raumenų disbalansą, kuris gali pakenkti bendriems funkciniams judesių modeliams.

Reklama

Gyvenimo būdo pokyčiai siekiant optimalios Psoas funkcijos

Nors sėslus elgesys palaipsniui pažeidžia psoas raumenų vientisumą, strateginiai gyvenimo būdo pakeitimai gali gerokai sušvelninti galimus nervų ir raumenų funkcijos sutrikimus. Jūsų kasdieniai įpročiai daro tiesioginę įtaką raumenų atsparumui ir biomechaniniam efektyvumui.

Apsvarstykite galimybę įgyvendinti šias svarbiausias gyvenimo būdo priemones:

  • Sumažinkite ilgalaikes sėdimas pozas, kurios suspaudžia juosmens ir klubo nervų takus.
  • Įtraukite dinaminių judesių sekas per darbo dienos intervalus
  • teikti pirmenybę ergonomiškoms darbo vietos konfigūracijoms
  • praktikuokite sąmoningą propriocepcinį suvokimą fizinės pamainos metu

Biomechanikos optimizavimas reikalauja sisteminio požiūrio. Turėsite sistemingai nutraukti statinius raumenų įsitraukimo modelius, palengvindami geresnį neuromuskulinį įdarbinimą. Reguliarus laikysenos perkalibravimas kartu su strateginėmis judesių intervencijomis gali smarkiai pagerinti psoas raumens funkcionalumą, sumažinti kompensacinius judesių modelius ir galimas struktūrines kompensacijas, atsirandančias dėl ilgalaikio fiziologinio streso.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like