Kodėl kai kurie žmonės niekada neserga – mokslininkai pagaliau paaiškino

genetic resilience against disease

Mokslininkai nustatė, kad jūsų polinkis sirgti priklauso nuo specifinių genetinių mutacijų, pavyzdžiui, CCR5-Delta32 ir HLA-B27, kurios natūraliai sustiprina apsaugą nuo virusų.

Pastebėsite, kad šie „imuniteto superherojai” taip pat turi optimizuotą žarnyno mikrobiomą, kuriame gausu naudingų bakterijų, tokių kaip Lactobacillus ir Bifidobacterium.

Reklama

Kartu su nuosekliais gyvenimo būdo įpročiais, įskaitant 7-8 valandas miego, reguliarius fizinius pratimus ir streso valdymą, šie veiksniai sukuria stiprią imuninės apsaugos sistemą.

Supratus šiuos mechanizmus, atsiveria naujos natūralaus atsparumo didinimo galimybės.

Mokslas apie natūralaus imuniteto superherojus

Nors dauguma žmonių per metus perserga keliomis peršalimo ligomis, nedidelė dalis žmonių turi ypatingą imuninę sistemą, kuri padeda jiems išvengti įprastų ligų. Šie „imuniteto superherojai” dažnai turi genetinių variacijų, kurios sustiprina natūralius organizmo gynybos mechanizmus.

Reklama

Pastebėsite, kad šie asmenys paprastai pasižymi padidėjusiu natūraliųjų žudikių (NK) ląstelių kiekiu ir optimizuota interferono gamyba, todėl jų pirmoji gynybos linija nuo patogenų yra stipresnė. Tyrimai rodo, kad jie gali turėti specifinių HLA (žmogaus leukocitų antigeno) genų variacijų, kurios pagerina jų imuninės sistemos gebėjimą atpažinti ir neutralizuoti grėsmes.

Jų imuninės ląstelės taip pat pasižymi didesniu citokinų signalų ir patogenų atminties veiksmingumu, leidžiančiu greičiau ir tikslingiau reaguoti į pasikartojančius poveikius. Mokslininkai nustatė, kad šiuos bruožus dažnai lemia specifinis genetinis su imunitetu susijusių genų polimorfizmas.

Genetiniai veiksniai, didinantys atsparumą ligoms

Trys pagrindiniai genetiniai pokyčiai atlieka nepakeičiamą vaidmenį didinant natūraliai atsparių asmenų atsparumą ligoms. CCR5-Delta32 mutacija gali užtikrinti atsparumą ŽIV, o HLA-B27 genų variantai padidina imuninės sistemos gebėjimą kovoti su virusinėmis infekcijomis. IFITM3 geno variacija sustiprina ląstelių apsaugą nuo gripo.

Reklama

Šie genetiniai veiksniai veikia kartu su įgimta imunine sistema ir sukuria tvirtą gynybos tinklą. Jei žmogus turi SLC11A1 geno variantą, jo apsauga nuo tuberkuliozės ir kitų viduląstelinių ligų sukėlėjų sustiprėja. Genetiniame profilyje taip pat gali būti retų MX1 geno mutacijų, kurias mokslininkai sieja su didesniu atsparumu RNR ir DNR virusams. Šie genetiniai privalumai negarantuoja visiško imuniteto, tačiau gerokai sumažina jautrumą konkretiems patogenams.

Lemiamas žarnyno mikrobiomo sudėties vaidmuo

Naujausi tyrimai atskleidė, kad žarnyno mikrobiomo sudėtis turi tiesioginės įtakos atsparumui ligoms, nes naudingosios bakterijos gamina antimikrobinius junginius, kurie stabdo patogenų augimą. Žarnyno mikroorganizmų įvairovė ir pusiausvyra vaidina lemiamą vaidmenį palaikant imuninės sistemos veiksmingumą.

  • Lactobacillus ir Bifidobacterium rūšys stiprina žarnyno barjerą, neleisdamos patekti patogenams.
  • žarnyno bakterijų gaminamos trumposios grandinės riebalų rūgštys reguliuoja uždegimą ir imunines reakcijas
  • Įvairialypis mikrobiomas didina organizmo imunoglobulino A antikūnų gamybą
  • Tam tikros bakterijų padermės gali neutralizuoti toksinus ir nukonkuruoti kenksmingus mikroorganizmus
  • Žarnyno bakterijos daro įtaką T-ląstelių vystymuisi ir natūralių ląstelių žudikių aktyvumui

Pastebėsite, kad sveiko mikrobiomo palaikymas laikantis mitybos, gyvenimo būdo ir streso valdymo principų daro didelę įtaką jūsų atsparumui infekcijoms ir autoimuninėms ligoms.

Reklama

Natūraliai atsparių žmonių gyvenimo būdo įpročiai

Mokslininkai nustatė penkis pagrindinius gyvenimo būdo įpročius, kurie nuolat būdingi retai sergantiems žmonėms. Pirma, pastebėsite, kad jie išlaiko pastovius miego ir budrumo ciklus, vidutiniškai miega 7-8 valandas per parą. Antra, jie 4-5 kartus per savaitę atlieka vidutinio sunkumo fizinius pratimus, teikdami pirmenybę tiek širdies ir kraujagyslių, tiek jėgos treniruotėms. Trečia, jų mityboje gausu polifenolių ir antioksidantų, 70 % maisto produktų yra augalinės kilmės, o perdirbtų ingredientų – minimaliai.

Pastebėsite, kad jie taip pat kasdien praktikuoja streso valdymo metodus, pavyzdžiui, meditaciją ar gilaus kvėpavimo pratimus, taip palaikydami idealų kortizolio lygį. Galiausiai šie asmenys puoselėja tvirtus socialinius ryšius, reguliariai dalyvauja bendruomenės veikloje. Tyrimai rodo, kad šie įpročiai veikia sinergiškai ir stiprina imuninę funkciją, mažina uždegimą ir optimizuoja ląstelių atkūrimo mechanizmus.

Proveržio atradimai būsimiems gydymo būdams

Atlikti novatoriški atsparių ligoms asmenų genetinių žymenų tyrimai atskleidė daug žadančius naujos kartos gydymo būdus. Mokslininkai nustatė konkrečius genus, kurie stiprina imuninės sistemos funkciją ir ląstelių atstatymą, ir taip atvėrė duris revoliuciniams gydymo metodams, kuriais galite pasinaudoti netolimoje ateityje.

Reklama

  • Genų terapija, nukreipta į CCR5-delta32 mutaciją, galėtų padidinti jūsų natūralų atsparumą virusinėms infekcijoms
  • CRISPR pagrįstas gydymas gali sustiprinti jūsų organizmo natūralių ląstelių žudikių (NK) aktyvumą
  • Sintetiniai antikūnai, sukurti taip, kad imituotų natūraliai atsparių asmenų imunines reakcijas
  • Personalizuoti imunoterapijos protokolai, pagrįsti genetinio atsparumo žymenimis
  • Mikrobiomo modifikavimo metodai barjeriniam imunitetui stiprinti

Šie atradimai nėra tik teoriniai – jie jau pradedami taikyti klinikiniuose tyrimuose. Tikėtina, kad per artimiausią dešimtmetį šie gydymo būdai taps prieinami ir galbūt pakeis medicinos požiūrį į natūraliai atsparių asmenų ligų prevenciją ir gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like