Kodėl jūsų dantų šepetėlis gali sukelti jums ligą

toothbrush harbors illness causing microbes

Drėgnoje dantų šepetėlio aplinkoje susidaro ideali terpė daugintis milijonams kenksmingų mikroorganizmų, įskaitant bakterijas, grybelius ir patogenus. Netinkamai laikant šepetėlį arba šalia tualetų, šie mikrobai sparčiai dauginasi ir gali sukelti burnos ertmės infekcijas, dantenų uždegimą ir sisteminius sveikatos sutrikimus, nes per mikroskopinius įpjovimus dantenose bakterijos patenka į kraujotaką.

Tinkamas laikymas, reguliarus keitimas ir dezinfekavimas yra labai svarbūs žingsniai siekiant apsisaugoti nuo šių nematomų grėsmių, slypinčių jūsų šereliuose.

Reklama

Paslėptos bakterijos, slypinčios jūsų šereliuose

Nors dauguma žmonių uoliai valosi dantis du kartus per dieną, jie tikriausiai nežino, kad jų dantų šepetėlis slepia milijonus mikroskopinių organizmų. Drėgna dantų šepetėlio aplinka yra ideali terpė daug intis bakterijoms, grybeliams ir kitiems mikroorganizmams, kurie gali daugintis tarp naudojimo kartų.

Tyrimais nustatyta, kad ant dantų šepetėlio šerelių paplitusios tokios bakterijų rūšys kaip Streptococcus mutans, Staphylococcus aureus ir įvairios koliforminės bakterijos. Šie mikroorganizmai patenka ne tik iš burnos, bet ir su oro dalelėmis, ypač vonios kambariuose, kur tualeto aerozoliai gali užteršti netoliese esančius paviršius. Be to, netinkamos laikymo sąlygos, pavyzdžiui, dantų šepetėlio laikymas uždaruose induose, gali pagreitinti bakterijų dauginimąsi, nes sulaiko drėgmę ir riboja oro cirkuliaciją. Šių mikroorganizmų kaupimasis gali sukelti burnos ertmės infekcijas, kvėpavimo takų ar virškinamojo trakto sutrikimus, jei jie nėra tinkamai valdomi.

Dažniausiai pasitaikančios sandėliavimo klaidos, dėl kurių daugėja mikrobų

Nors tinkamas dantų šepetėlių laikymas yra labai svarbus burnos higienai, daugelis žmonių nesąmoningai sukuria sąlygas, skatinančias mikrobų dauginimąsi. Tikėtina, kad darote keletą dažniausiai pasitaikančių laikymo klaidų, kurios gali pakenkti jūsų sveikatai.

Reklama

Dantų šepetėlį laikydami uždarytame konteineryje ar kelioniniame dėkle, susidaro drėgna aplinka, kurioje klesti bakterijos. Be to, užteršimo riziką padidinsite laikydami šepetėlį netoli tualeto, kur aerozolio dalelės gali nusėsti ant šerelių nuleidžiant vandenį. Jei į tą patį laikiklį dedate kelis dantų šepetėlius, tikėtina kryžminė tarša, kai šereliai liečiasi.

Be to, dantų šepetėlio nereikėtų laikyti horizontaliai ant prekystalio, nes stovintis vanduo skatina bakterijų kolonizaciją. Vietoj to laikykite jį vertikaliai gerai vėdinamoje vietoje, išlaikydami pakankamą atstumą nuo kitų šepetėlių ir vonios kambario įrangos.

Su užterštais dantų šepetėliais susijęs pavojus sveikatai

Kiek pavojingas gali būti netinkamai prižiūrimas dantų šepetėlis? Užterštame dantų šepetėlyje gali būti kenksmingų mikroorganizmų, kurie kelia didelį pavojų sveikatai. Tyrimai rodo, kad streptokokai, stafilokokai ir E. coli bakterijos dažnai kolonizuoja dantų šepetėlio šerelius ir gali sukelti burnos ir sistemines infekcijas.

Reklama

Naudojant užkrėstą dantų šepetėlį ypač gresia gingivitas, periodonto ligos ir burnos pienligė. Rizika neapsiriboja tik burnos sveikata, nes šie patogenai gali patekti į kraujotaką per mikroskopinius įpjovimus dantenose. Ši bakterijų invazija gali sukelti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus, kvėpavimo takų infekcijas ir sutrikdyti imuninės sistemos veiklą. Jei jūsų imunitetas susilpnėjęs, oportunistinių grybelių, tokių kaip Candida albicans, buvimas ant dantų šepetėlio padidina rimtų infekcijų riziką.

Požymiai, kad dantų šepetėlį reikia nedelsiant pakeisti

Kadangi tinkamai burnos higienai palai kyti reikia funkcionuojančio dantų šepetėlio, labai svarbu atpažinti, kada jūsų dantų šepetėlį reikia keisti. Atkreipkite dėmesį, ar šereliai nėra išsiplėtę, nusitrynę arba suplonėję, o tai rodo, kad valymo veiksmingumas sumažėjęs. Jei ant šerelių ar rankenos pastebėjote spalvos pakitimų, tamsių dėmių ar pelėsių, nedelsdami pakeiskite dantų šepetėlį, kad išvengtumėte bakterijų poveikio.

Dantų šepetėlį taip pat turėtumėte pakeisti, jei neseniai pasveikote po ligos, nes ant šerelių gali išgyventi patogeniniai mikroorganizmai. Fiziniai pažeidimai, pavyzdžiui, sulenktos rankenos, atsilaisvinusios šerelių sankaupos ar įtrūkusios plastikinės dalys, blogina valymo savybes ir gali būti kenksmingų bakterijų prieglobstis. Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą keitėte dantų šepetėlį, arba praėjo daugiau nei trys mėnesiai, odontologai rekomenduoja nedelsiant pakeisti dantų šepetėlį, kad išlaikytumėte optimalią burnos sveikatą ir išvengtumėte galimų infekcijų.

Reklama

Svarbiausi patarimai, kaip išlaikyti higienišką dantų šepetėlį

Tinkamai prižiūrint dantų šepetėlį galima gerokai sumažinti kenksmingų mikroorganizmų poveikį ir prailginti šepetėlio naudojimo trukmę. Kad dantų šepetėlis išliktų burnos sveikatos įrankiu, o ne bakterijų pernešėju, turėsite įgyvendinti specialius higienos protokolus.

  1. Po dantų valymo kruopščiai nuplaukite dantų šepetėlį karštu vandeniu, energingai nuskalaukite drėgmės perteklių ir laikykite dantų šepetėlį vertikalioje padėtyje gerai vėdinamoje vietoje, kad jis visiškai išdžiūtų.
  2. Dantų šepetėlį laikykite bent 1 metro atstumu nuo tualeto įrenginių, kad neužsikrėstumėte aerozolio dalelėmis nuleidžiant vandenį.
  3. kas savaitę dezinfekuokite dantų šepetėlį 5 minutes mirkydami jį antibakteriniame burnos skalavimo skystyje arba naudokite UV dezinfekavimo priemonę, skirtą specialiai burnos priežiūros priemonėms.

Reguliariai taikydami šiuos įrodymais pagrįstus metodus išsaugosite dantų šepetėlio vientisumą ir apsaugosite savo sveikatą.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like