Kodėl indų plovimo kempinės yra skirtingų spalvų: Jūs to tikrai nežinojote

colors denote sponge function

Skirtingų spalvų kempinėlės – tai ne tik dizaino pasirinkimas, bet ir praktiška valymo sistema. Mėlynos spalvos kempinėlės skirtos bendriems namų ruošos darbams, žalios – sunkiems virtuvės nešvarumams, o geltonos – švelniems paviršiams, pavyzdžiui, nepridegantiems indams ir porcelianui. Kiekviena kempinėlė turi švelnesnę pusę švelniam valymui ir abrazyvinę pusę įsisenėjusioms šiukšlėms valyti.

Suprasdami šių spalvų žymėjimą ir tinkamą pusės naudojimą, galite pakeisti savo indų plovimo tvarką ir apsaugoti vertingus virtuvės indus.

Reklama

Spalvų kodų sistema: Ką reiškia kiekvienas atspalvis

Indų plovimo kempinių rinkoje dominuoja trys pagrindinės spalvos, ir kiekviena jų atlieka tam tikrą funkciją valymo hierarchijoje. Mėlynos spalvos kempinėlės paprastai skirtos bendram namų ūkio valymui, todėl jos idealiai tinka stalviršiams, stalams ir ne tokioms sudėtingoms užduotims atlikti. Žalios kempinėlės, kurių paviršius yra abrazyvinesnis, skirtos sunkiai įveikiamai virtuvės netvarkai ir prilipusioms maisto dalelėms valyti.

Geltonos spalvos kempinėlės, švelniausios iš šios trijulės, specialiai sukurtos švelniems paviršiams, pavyzdžiui, nepridegantiems virtuvės indams, porcelianui ir stiklui. Mažiau tikėtina, kad jos subraižys ar pažeis jautrias medžiagas. Pastebėsite, kad gamintojai nuosekliai laikosi šios spalvinio kodavimo sistemos, kad padėtų jums priimti pagrįstus sprendimus, kokią kempinėlę naudoti konkrečioms valymo užduotims atlikti ir taip išvengti galimos žalos vertingiems virtuvės daiktams.

Praktinė nauda teisingai naudojant kiekvieną pusę

Suprasdami, kaip tinkamai naudoti abi šių spalvomis pažymėtų kempinių puses, padidinsite jų valymo efektyvumą ir prailginsite tarnavimo laiką. Kai švelnesnę, šviesesnės spalvos pusę naudosite švelniems paviršiams, pavyzdžiui, stikliniams indams ir nepridegančioms keptuvėms, išvengsite nepageidaujamų įbrėžimų ir kartu pašalinsite lengvus likučius ir riebalus.

Reklama

Tamsesnė, abrazyvinė pusė – tai įrankis, kuriuo galite susidoroti su užsispyrusiomis maisto dalelėmis ir pridegusiomis šiukšlėmis. Ji ypač veiksminga nerūdijančio plieno puodams, keraminiams indams ir orkaitės grotelėms. Šį šiurkštų paviršių pasilikdami sunkiems valymo darbams, ilgiau išlaikysite jo šveitimo galią.

Po kiekvieno naudojimo nepamirškite kruopščiai nuplauti kempinės, daugiausia dėmesio skirdami ką tik panaudotai pusei. Taip išvengsite kryžminės taršos tarp paviršių ir patvirtinsite, kad kiekviena pusė išlaiko savo išskirtines valymo savybes.

Dažniausiai pasitaikančios kempinių naudojimo klaidos ir jų poveikis

Daugelis namų ūkių, naudodami dvipuses kempinėles, laikosi priešingų įpročių, dėl kurių sumažėja valymo veiksmingumas ir kempinėlės susidėvi anksčiau laiko. Tikėtina, kad darote dažnai pasitaikančias klaidas, pavyzdžiui, ant nelimpančių indų naudojate abrazyvinę pusę, kuri subraižo dangą, arba šiurkščiu paviršiumi šveičiate subtilius stiklo gaminius, rizikuodami juos visam laikui sugadinti.

Reklama

Dar viena dažna klaida, kurios norėtumėte vengti, yra drėgnos kempinės laikymas uždarytame inde arba atsuktos veidu žemyn, nes taip susidaro terpė kenksmingoms bakterijoms veistis. Be to, tikėtina, kad šveisdami pernelyg spaudžiate kempinę, o tai greitai gadina abi kempinės puses. Jei plastikines talpyklas šveičiate karštu vandeniu, naudodami žalią šveitimo pusę, nesąmoningai susidaro mikroįbrėžimų, kuriuose gali veistis bakterijos ir pakenkti maisto saugai.

Patarimai, kaip maksimaliai padidinti kempinės valomąją galią

Dabar, kai žinote, ko nedaryti su kempine, sutelkime dėmesį į patikrintus būdus, kaip pagerinti jos valomąją galią. Prieš naudodami kempinę 30 sekundžių pamirkykite karštame vandenyje, nes tai suaktyvina valymo priemones ir suminkština nešvarumus. Tarp naudojimo kartų kruopščiai ją išskalaukite ir laikykite vertikalioje padėtyje, kad greičiau išdžiūtų.

Jei kempinėlėje yra įsisenėjusių riebalų, prieš pradėdami plauti indus, įtrinkite ją lašeliu indų ploviklio ir įmasažuokite jį į pluoštus. Geresnių rezultatų pasieksite naudodami šveitimo pusę tiesiomis linijomis, o ne sukamaisiais judesiais. Valydami didelius paviršius, suskirstykite juos į mažas dalis ir sistemingai dirbkite nuo viršaus į apačią. Naudodami nepamirškite dažnai skalauti kempinę, kad dalelės nepasklistų po švarius paviršius.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like