Kartais rytas prasideda nuo triukšmingo žadintuvo garso, kartais – nuo tylos, bet dažniausiai viską sustyguoja rytinis kavos puodelis. Vieniems tai – būtinybė, be kurios nė žingsnio, kitiems – tiesiog malonus ritualas, leidžiantis prisėsti, atsikvėpti ir trumpam pabūti su savimi.
Rytinė kava yra tarsi mini pauzė tarp miego ir dienos šurmulio. Ir jeigu jau geri kavą, tai kodėl nepaversti šio momento naudingu ne tik nuotaikai, bet ir sveikatai?
Kava, žinoma, pati savaime turi savų privalumų – skatina budrumą, šiek tiek kelia nuotaiką. Bet yra būdas ją paversti dar funkcionalesne. Viskas, ko reikia, – vienas nedidelis ingredientas.
Ne, tai ne egzotiškas sirupas ar specialus prieskonis. Tai kolagenas. Ir jis pastaruoju metu tapo vienu dažniausiai aptariamų papildų, rašoma portale Bilis.lt.
Vienas šaukštelis kolageno gali reikšti daugiau nei manai. Jis neturi specifinio skonio, nesugadina mėgstamos kavos aromato, o ištirpsta taip, kad nepajusi jokio skirtumo. Tik po kurio laiko, žiūrėdamas į veidrodį ar pajutęs mažiau sąnarių skausmo, suprasi, kad tas mažas įprotis – visai rimtas reikalas.
Kas tas kolagenas ir kam jis reikalingas?
Kolagenas – tai natūralus baltymas, kurio gausu mūsų odoje, raumenyse, kremzlėse, net dantyse. Jis padeda išlaikyti odos elastingumą, sąnarių lankstumą ir kaulų stiprumą. Bet laikui bėgant – maždaug nuo 25-erių – organizmas pradeda jį gaminti vis mažiau.
Tai viena priežasčių, kodėl oda praranda stangrumą, pradeda atsirasti smulkios raukšlės, o sąnariai tampa mažiau lankstūs. Būtent todėl kolagenas vis dažniau pasirenkamas kaip papildas.
Ypač populiarus yra vadinamasis hidrolizuotas kolagenas, kurį organizmas lengviau pasisavina. Daug žmonių teigia pastebėję pokyčius, vos tik įtraukė tai į savo rutiną.
Kava su kolagenu – kasdienė duoklė sveikatai
Įdėti kolageno į kavą gali pasirodyti neįprasta, bet tai tampa vis įprasčiau. Jo milteliai yra neutralūs, nesijaučia nei skonyje, nei tekstūroje. Viskas, ką darai – įberi šaukštelį ir pamaišai. Tokia kava tampa ne tik skani, bet ir naudinga.
Moksliniai tyrimai rodo, kad reguliarus kolageno vartojimas gali pagerinti odos būklę – padidėja jos drėgnumas, sumažėja raukšlelių, o elastingumas tampa geresnis. Be to, jis stiprina plaukus ir nagus – tai ypač aktualu patiriant stresą ar turint mitybos trūkumų.
Tai ne tik raktas į grožį
Svarbiausia tai, kad kolagenas padeda ir gilesniems procesams – pavyzdžiui, kaulų bei sąnarių sveikatai. Vyresnio amžiaus žmonėms tai tampa itin svarbu, nes būtent tada dažnėja sąnarių skausmai, silpnėja mūsų kaulai. Kolagenas gali sumažinti šiuos simptomus, padaryti judėjimą lengvesnį.
Dar viena įdomi sritis – svorio valdymas. Kolagenas pats savaime nestebuklingas, bet kaip baltymas jis padeda ilgiau išlikti sotiems, mažina potraukį užkandžiauti ir palaiko raumenų masę. Tai svarbu ypač tiems, kurie keičia mitybą ar sportuoja.
Kaip žinoti, kuris kolagenas geras?
Daugeliui kyla klausimas dėl kokybiško kologeno. Kaip žinoti, kad įsigijote tai, ko jums išties reikia. Pirmiausia – žiūrėk į sudėtį. Ieškok gryno hidrolizuoto kolageno – be cukraus, kvapų ar dažiklių.
Puiku, jei papildytas vitaminu C, nes jis padeda kolagenui įsisavinti. Ir dar – svarbu nuoseklumas. Vienas kavos puodelis su kolagenu per mėnesį stebuklų neduos. Tačiau jei šį įprotį įtrauksite į kasdienybę – rezultatai gali nustebinti.
Vienas šaukštelis ir tai daug daugiau nei tik gėrimas
Rytinė kava gali būti daugiau nei tik kofeino šaltinis. Ji gali tapti ir mažyte, bet svarbia investicija į save. Kolagenas nepakeis jūsų gyvenimo, bet jis tyliai, palaipsniui prisideda prie to, kad jaustumėtės geriau ir atrodytum gaiviau.
Tad kitą rytą, kai vėl suksitės po savo namų virtuvę su puodeliu rankoje, prisiminkite – tai ne tik kava. Tai ir šaukštelis rūpesčio savo kūnu. Ir galbūt – nauja, maloni rutinos dalis, kuri išliks ilgam.