Kaip atsikratyti streso ir įtampos darbe? Naudingi patarimai vyrams

stress relief tips for men

Norėdami įveikti stresą ir įtampą darbe, pradėkite nuo to, kad atpažinsite jus sukeliančius veiksnius, pavyzdžiui, griežtus terminus ar paramos trūkumą. Sąmoningumo technikos, pavyzdžiui, gilus kvėpavimas ar trumpos meditacijos, gali padėti susigrąžinti dėmesį. Pagerinkite savo laiko valdymą nustatydami užduočių prioritetus ir darydami trumpas pertraukėles, kad atgautumėte jėgas. Visada skatinkite atvirą bendravimą su komanda, nes taip stiprinamas pasitikėjimas ir išaiškinami lūkesčiai. Galiausiai nenuvertinkite fizinio aktyvumo; reguliarus judėjimas gali labai sumažinti stresą. Taikydami šias strategijas pagerinsite savo darbo aplinką ir bendrą savijautą, be to, galite ištirti dar daugiau dalykų, kurie padės jums klestėti.

Atpažinkite stresą sukeliančius veiksnius

Norint išlaikyti sveiką darbo aplinką, labai svarbu suprasti stresą sukeliančius veiksnius. Galbūt to nesuvokiate, bet tam tikros situacijos ar bendravimas gali padidinti streso lygį. Pradėkite nuo kasdienės veiklos apmąstymo. Ar terminai kelia jums nerimą? Galbūt dėl to kaltas reiklus viršininkas arba nepakankamas bendradarbių palaikymas. Šių veiksnių nustatymas yra pirmas žingsnis siekiant suvaldyti stresą.

Reklama

Veskite dienoraštį, kad galėtumėte fiksuoti savo jausmus ir stresą sukeliančias situacijas visą dieną. Užsirašykite laiką, vietą ir tai, kas įvyko. Tai gali padėti nustatyti dėsningumus ir suprasti, kaip įvairūs veiksniai veikia jūsų nuotaiką. Kai atpažinsite šiuos veiksnius, galėsite pradėti kurti strategijas, kaip su jais kovoti.

Apsvarstykite, ar jūsų darbo krūvis yra įveikiamas, ar jo neprisiimate per daug. Jei nuolat jaučiatės pervargę, galbūt laikas pasisakyti. Išsakydami savo susirūpinimą vadovui arba ieškodami kolegų paramos, galite sumažinti spaudimą.

Praktikuokite sąmoningumo technikas

Darbe jaučiatės prislėgti, todėl gali būti sunku susikaupti, tačiau dėmesingo įsisąmoninimo technikos gali padėti atgauti pusiausvyrą. Įtraukdami dėmesingą įsisąmoninimą į kasdienę rutiną, galite sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą.

Reklama

Pradėkite nuo to, kad kasdien kelias minutes skirsite giliam kvėpavimui. Lėtai įkvėpkite pro nosį, akimirką palaikykite ir iškvėpkite pro burną. Ši paprasta praktika padeda sutelkti mintis ir nuraminti protą.

Taip pat galite išbandyti trumpą meditaciją per pietų pertrauką. Susiraskite ramią vietą, užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Net penkios minutės gali pakeisti situaciją.

Kitas veiksmingas metodas – sąmoningas stebėjimas. Akimirką atkreipkite dėmesį į tai, ką matote, girdite ir jaučiate aplinkoje. Įsitraukę į pojūčius galite įsitvirtinti dabarties akimirkoje ir atitraukti dėmesį nuo stresą keliančių veiksnių.

Reklama

Galiausiai apsvarstykite galimybę į sąmoningumo praktiką įtraukti dėkingumą. Kiekvieną dieną užsirašykite tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi. Taip pakeisite savo mąstyseną ir įvertinsite teigiamus darbo aplinkos aspektus.

Geresnis laiko valdymas

Norint sumažinti stresą darbe ir padidinti produktyvumą, labai svarbu veiksmingai valdyti laiką. Kai kontroliuojate savo tvarkaraštį, ne tik dirbate protingiau, bet ir suteikiate sau erdvės atsikvėpti ir aiškiai mąstyti.

Pradėkite nuo užduočių prioritetų nustatymo. Sudarykite kasdienių darbų sąrašą, sutelkdami dėmesį į tai, kas neatidėliotina ir svarbu. Taip pirmiausia atliksite svarbiausius darbus ir išvengsite skubėjimo paskutinę minutę, kuris dažnai sukelia stresą.

Reklama

Tada kiekvienai užduočiai nustatykite konkrečius laiko blokus. Skirdami laiko visoms sąraše esančioms užduotims, sukursite struktūruotą aplinką, kuri sumažins išsiblaškymą.

Nepamirškite įtraukti ir trumpų pertraukėlių– jos labai svarbios, kad visą dieną išlaikytumėte dėmesį ir energiją.

Be to, išmokite pasakyti „ne”. Galite atsisakyti prašymų, kurie neatitinka jūsų prioritetų. Tai padeda jums kontroliuoti savo darbo krūvį ir mažina pervargimo jausmą.

Reklama

Skatinkite atvirą bendravimą

Atviras bendravimas yra labai svarbus siekiant sumažinti stresą darbo vietoje. Kai jaučiatės patogiai dalydamiesi savo mintimis ir rūpesčiais, sukuriama palankesnė aplinka. Skatinant atvirą dialogą sukuriamas kolegų pasitikėjimas, todėl gali sumažėti įtampa ir pagerėti komandinis darbas. Pateikiame keletą svarbiausių aspektų, kuriuos reikėtų apmąstyti:

AspektasPrivalumaiPatarimai
AiškumasSumažina nesusipratimų skaičiųUžduokite klausimus, kad būtų aiškiau
PasitikėkiteStipresni santykiaiAtvirai dalytis atsiliepimais
PalaikykiteStiprina komandinį darbą ir bendradarbiavimąSiūlo pagalbą, kai jos reikia

Įpraskite reguliariai bendrauti su komandos draugais. Paprastas pokalbis gali sumažinti stresą ir paaiškinti lūkesčius. Nesvarbu, ar tai būtų neoficialūs pokalbiai, ar struktūriniai susitikimai, savo minčių išsakymas gali daug ką pakeisti. Skatinkite bendradarbius taip pat dalytis savo idėjomis; aktyvus klausymasis gali sukurti labiau įtraukiančią atmosferą. Atminkite, kad esate ne vieni – kiekvienas susiduria su savais iššūkiais. Skatindami atvirą bendravimą ne tik sumažinsite savo stresą, bet ir prisidėsite prie sveikesnės darbo aplinkos visiems.

Įtraukite fizinę veiklą

Fizinio aktyvumo įtraukimas į darbo dieną gali gerokai sumažinti streso lygį ir pagerinti bendrą savijautą. Nebūtina valandų valandas praleisti sporto salėje; nedideli pokyčiai gali būti labai svarbūs.

Reklama

Pradėkite nuo trumpų pertraukėlių kas valandą, kad galėtumėte pasitempti, pasivaikščioti ar atlikti keletą trumpų pratimų. Net greitas pasivaikščiojimas po biurą gali atgaivinti mintis ir pagerinti nuotaiką.

Apsvarstykite galimybę išnaudoti pietų pertrauką greitai treniruotei arba pasivaikščiojimui lauke. Tai ne tik padės išvalyti galvą, bet ir padės sutelkti dėmesį į popietę.

Jei įmanoma, vietoj lifto rinkitės laiptus arba statykite automobilį toliau nuo biuro, kad padidintumėte savo kasdienį aktyvumą be papildomų pastangų.

Reklama

Taip pat galite ištirti galimybę prisijungti prie darbovietės sporto komandos arba dalyvauti grupiniuose fitneso užsiėmimuose. Užsiimdami fizine veikla kartu su kolegomis galite skatinti draugystę ir sukurti palankią aplinką.

Dažnai užduodami klausimai

Koks yra ilgalaikis streso poveikis vyrų sveikatai?

Ilgalaikis stresas gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos, nerimas ir susilpnėjusi imuninė sistema. Labai svarbu atpažinti šiuos padarinius ir teikti pirmenybę savo gerovei, kad išsaugotumėte sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Kaip mityba gali paveikti streso lygį darbe?

Jūsų mityba atlieka svarbų vaidmenį valdant streso lygį. Valgydami subalansuotą maistą su neskaldytais grūdais, vaisiais ir daržovėmis galite stabilizuoti savo nuotaiką, o per didelis cukraus ir kofeino kiekis gali padidinti nerimą. Gerai savijautai užtikrinti priimkite apgalvotus sprendimus.

Reklama

Ar yra specialių kvėpavimo pratimų, padedančių greitai sumažinti stresą?

Taip, specifiniai kvėpavimo pratimai gali greitai sumažinti stresą. Pabandykite keturias sekundes giliai įkvėpti, keturias sekundes sulaikyti ir šešias sekundes iškvėpti. Pakartokite kelis kartus. Beveik iš karto pajusite, kaip atsipalaiduoja jūsų kūnas ir išsivalo protas.

Kaip susikurti darbo vietą be streso?

Darbo vietą be streso galite susikurti sutvarkydami savo erdvę, pridėdami asmeninių akcentų, naudodami raminančias spalvas ir augalus. Teikite pirmenybę natūraliam apšvietimui ir užtikrinkite, kad jūsų darbo vieta būtų patogi, patraukli ir padėtų susikaupti bei atsipalaiduoti.

Koks miego vaidmuo valdant su darbu susijusį stresą?

Miegas labai svarbus su darbu susijusiam stresui valdyti. Kai esate pailsėję, aiškiau mąstote, geriau susidorojate su iššūkiais ir išlaikote pozityvų požiūrį. Teikdami pirmenybę miegui, galite gerokai pagerinti savo atsparumą ir bendrą savijautą darbo vietoje.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like