Galbūt manote, kad prieš eidami į lauką reikia pasitepti apsauginiu kremu nuo saulės. Tačiau tai kur kas daugiau. Turite išmanyti SPF reitingus, cheminių ir fizikinių apsaugos nuo saulės priemonių skirtumus ir tinkamus jų naudojimo būdus. Lengva nepastebėti esminių detalių, kurios gali turėti įtakos jūsų odos sveikatai. Taigi, kokie yra pagrindiniai veiksniai, galintys nulemti arba paneigti jūsų pasirinktą kremą nuo saulės? Panagrinėkime, ką tikrai turėtumėte žinoti, kad galėtumėte priimti pagrįstus sprendimus.
SPF įvertinimo supratimas
Norint veiksmingai apsaugoti odą nuo kenksmingos UV spinduliuotės, labai svarbu suprasti SPF reitingus. SPF, arba apsaugos nuo saulės faktorius, parodo, kaip gerai kremas nuo saulės apsaugo nuo UVB spindulių, kurie dažniausiai sukelia nudegimus saulėje ir prisideda prie odos vėžio.
Jei naudojate priemonę, kurios SPF yra 30, teoriškai ji sulaiko apie 97 % UVB spindulių. Tai reiškia, kad jei paprastai nudegtumėte po 10 minučių buvimo saulėje, naudodami SPF 30 galite pratęsti šį laiką iki 300 minučių, jei teisingai jį naudojate.
Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį, kad joks apsaugos nuo saulės kremas neapsaugo 100 %, o veiksmingumą gali lemti tokie veiksniai kaip tepimo storis, odos tipas ir vandens poveikis. Reikėtų gausiai tepti apsauginį kremą nuo saulės ir pakartotinai tepti kas dvi valandas arba dažniau, jei plaukiojate ar prakaituojate.
Aukštesni SPF rodikliai gali suteikti šiek tiek didesnę apsaugą, tačiau jie taip pat gali suteikti apgaulingą saugumo jausmą ir paskatinti ilgesnį laiką būti saulėje be pakartotinio tepimo.
Be to, nepamirškite, kad SPF neįvertina apsaugos nuo UVA spindulių, kurie taip pat daro didelę įtaką odos pažeidimams. Jei norite visapusiškos apsaugos, ieškokite plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonių, kurios apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.
Apsauginių kremų nuo saulės tipai
Žinodami įvairių tipų apsauginius kremus nuo saulės, galėsite lengviau išsirinkti tinkamą produktą savo odos tipui ir veiklai. Apsauginiai kremai nuo saulės paprastai skirstomi į dvi kategorijas: cheminius ir fizikinius (mineralinius).
Cheminiai apsauginiai kremai nuo saulės sugeria UV spinduliuotę per veikliąsias medžiagas, tokias kaip avobenzonas, oktisalatas ir oktokrilenas. Jie paprastai yra lengvi ir lengvai susilieja su oda, todėl idealiai tinka kasdieniam naudojimui arba tiems, kurie pageidauja neriebaus pojūčio.
Tačiau kai kuriuos asmenis šios priemonės gali dirginti arba sukelti alergines reakcijas.
Kita vertus, fizinių apsaugos nuo saulės priemonių sudėtyje yra aktyviųjų mineralinių ingredientų, pavyzdžiui, cinko oksido arba titano dioksido. Šie junginiai nusėda ant odos ir atspindi UV spindulius, sudarydami plataus spektro barjerą nuo UVA ir UVB spinduliuotės.
Fizikiniai apsauginiai kremai nuo saulės dažnai rekomenduojami jautriai odai, nes jie rečiau sukelia dirginimą. Jie gali palikti baltą atspalvį, todėl kai kuriems naudotojams tai gali būti problema.
Taip pat galite susidurti su hibridiniais apsaugos nuo saulės produktais, kuriuose derinamos cheminės ir fizikinės sudedamosios dalys, taip užtikrinant naudos balansą.
Galiausiai pasirinkimas priklauso nuo jūsų odos tipo, pageidavimų ir to, kaip planuojate naudoti produktą.
Tinkami naudojimo būdai
Tepant apsauginį kremą nuo saulės, laikas yra labai svarbus optimaliai apsaugai. Turėtumėte teptis likus 15-30 minučių iki buvimo saulėje, kad oda galėtų veiksmingai absorbuoti priemonę.
Kad padengtumėte visą kūną, naudokite gausų kiekį – apie vieną unciją, t. y. maždaug stiklinės dydžio, kad padengtumėte visą kūną. Nepamirškite dažnai nepastebimų vietų, pavyzdžiui, ausų, užpakalinės kaklo dalies ir pėdų viršaus.
Tolygiai paskirstykite apsauginį kremą nuo saulės ant visos atviros odos, kad padengtumėte kiekvieną centimetrą. Purškiamus apsauginius kremus nuo saulės laikykite maždaug 6 cm atstumu ir gausiai purkškite, tada įtrinkite, kad tolygiai pasiskirstytų. Jei naudojate losjoną, tepkite jį sukamaisiais judesiais, kad geriau įsigertų.
Atminkite, kad apsauginio kremo nuo saulės veiksmingumas gali sumažėti dėl tokių veiksnių, kaip prakaitavimas ar plaukimas, todėl atsižvelkite į pasirinktą formulę. Norėdami apsisaugoti nuo UVA ir UVB spindulių, rinkitės plataus spektro priemones, turinčias bent SPF 30.
Galiausiai nenuvertinkite drabužių, kepurių ir akinių nuo saulės svarbos kartu su apsauginiu kremu nuo saulės, kad užtikrintumėte visapusišką apsaugą nuo saulės. Laikydamiesi šių būdų, galite maksimaliai apsaugoti savo odą nuo kenksmingų UV spindulių.
Pakartotinio naudojimo gairės
Net taikant tinkamus tepimo būdus, apsaugos nuo saulės priemonės laikui bėgant praranda veiksmingumą, todėl pakartotinis tepimas yra labai svarbus žingsnis siekiant išlaikyti apsaugą. Apsauginį kremą nuo saulės reikėtų tepti kas dvi valandas arba dažniau, jei plaukiojate ar prakaituojate.
Vandeniui atsparūs apsauginiai kremai nuo saulės gali būti šiek tiek laisvesni, tačiau juos vis tiek reikia tepti po 40-80 minučių buvimo vandenyje.
Kai ilgesnį laiką praleidžiate lauke, būtina nustatyti priminimus pakartotinai teptis, nes mėgaujantis veikla lengva pamiršti. Kad apsauga būtų optimali, naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF ne mažesnis kaip 30.
Įsitikinkite, kad tepate pakankamą kiekį – paprastai rekomenduojama naudoti maždaug vieną unciją (tiek, kiek telpa į stiklinę), kad padengtumėte visą atvirą odą.
Netaupykite tokiose vietose kaip ausys, kaklas ir pėdų viršus. Taip pat atsižvelkite į oro sąlygas; saulėtomis dienomis arba didesniame aukštyje gali tekti dažniau tepti odą.
Apsaugos nuo saulės priemonės įtraukimas į odos priežiūrą
Norint veiksmingai apsaugoti odą nuo UV spindulių, labai svarbu į kasdienę odos priežiūrą įtraukti apsauginį kremą nuo saulės. Kad apsauginis kremas nuo saulės būtų kuo naudingesnis, turėtumėte juo teptis kiekvieną rytą, net ir debesuotomis dienomis arba būdami patalpose, nes UV spinduliai gali prasiskverbti pro langus.
Rinkitės plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF ne mažesnis kaip 30, nes jis apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.
Pradėkite nuo odos valymo, po to naudokite įprastus serumus ir drėkinamuosius kremus. Po to, kai šios priemonės įsigers, gausiai patepkite veidą apsauginiu kremu nuo saulės – maždaug penkiaženkliu centu.
Apsaugokite visas atviras vietas, įskaitant ausis, kaklą ir užpakalinę rankų dalį. Prieš darydami makiažą leiskite apsauginiam kremui nuo saulės išdžiūti, nes tai padeda išlaikyti jo veiksmingumą.
Jei naudojate tonuotą drėkinamąjį kremą arba makiažo pagrindą su SPF, svarbu nepamiršti, kad šie produktai paprastai patys savaime neužtikrina tinkamos apsaugos. Visada naudokite apsauginį kremą nuo saulės.
Kas dvi valandas arba dažniau, jei prakaituojate ar plaukiojate, pakartotinai tepkite kremą, kad užtikrintumėte nuolatinę apsaugą. Nuosekliai naudodami apsauginį kremą nuo saulės, gerokai sumažinsite odos pažeidimų ir ankstyvo senėjimo riziką.
Išvada
Apibendrinant galima pasakyti, kad norint veiksmingai apsisaugoti nuo saulės, labai svarbu pasirinkti tinkamą apsauginį kremą nuo saulės. Rinkitės plataus spektro priemones su ne mažesniu kaip 30 SPF filtru ir žinokite, kuo skiriasi cheminės ir fizinės apsaugos nuo saulės priemonės. Tinkamas tepimo būdas ir reguliarus pakartotinis tepimas kas dvi valandas, ypač po maudymosi ar prakaitavimo, sustiprina apsaugą. Į kasdienę odos priežiūrą įtraukę apsauginį kremą nuo saulės, galite apsaugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių ir išsaugoti jos sveikatą bei išvaizdą.