Ką galima valgyti naktį be žalos sveikatai: 6 geri užkandžiai

healthy night snack options

Jei ieškote naktinių užkandžių, kurie nesutrikdytų jūsų sveikatos, apsvarstykite šiuos moksliškai pagrįstus variantus. Graikiškas jogurtas su uogomis suteikia baltymų ir antioksidantų, o bananai su migdolų sviestu – miegą palaikančių maistinių medžiagų.

Varškė suteikia lėtai virškinamų baltymų, o kietai virti kiaušiniai – būtinų vitaminų be sunkaus virškinimo. Šilta ramunėlių arbata su medumi gali nuraminti nervų sistemą. Norite optimizuoti savo naktinės mitybos strategiją?

Reklama

Graikiškas jogurtas ir uogos: Baltymų kupinas vakaro pasirinkimas

Nors daugelis vakarinių užkandžių gali sutrikdyti miegą, graikiškas jogurtas su uogomis yra strategiškai vertinga alternatyva vėlyvo vakaro alkiui malšinti. Didelis baltymų kiekis graikiškame jogurte padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir skatina sotumo jausmą, mažindamas vidurnaktį kylantį potraukį. Jogurte esantis triptofanas gali padėti geriau miegoti, nes skatina melatonino gamybą. Jogurto maistingumą papildo uogos, turinčios svarbių antioksidantų ir mažai kalorijų. Šis derinys užtikrina subalansuotą baltymų, sveikų angliavandenių ir mikroelementų makroelementų derinį. Geriausiai tinka neriebūs arba neriebūs graikiško jogurto variantai, užtikrinantys, kad suvalgysite maistingųjų medžiagų turtingą užkandį be per daug kalorijų. Rinkdamiesi uogas, rinkitės šviežias arba šaldytas be pridėtinio cukraus. Šis protingas vakaro užkandis palaiko medžiagų apykaitos sveikatą, raumenų atsigavimą ir suteikia sotų, bet lengvą maistinį užtaisą prieš miegą.

Bananas su migdolų sviestu: Miegą palaikančios maistinės medžiagos

Kadangi naktinė mityba gali turėti didelę įtaką miego kokybei, bananas, suporuotas su migdolų sviestu, yra strateginis vėlyvo vakaro užkandis. Šis derinys suteikia pagrindinių maistinių medžiagų, kurios palaiko neurologinį atsipalaidavimą ir hormonų pusiausvyrą.

Bananuose yra triptofano, serotonino ir melatonino pirmtako, reguliuojančio miego ciklus. Bananuose esantis magnis dar labiau skatina raumenų atsipalaidavimą ir nervinę ramybę. Migdolų sviestas papildo šį profilį, suteikdamas sveikų riebalų ir papildomo magnio, kuris gali sumažinti kortizolio kiekį ir sušvelninti streso sukeltus miego sutrikimus.

Reklama

Bananuose esantys sudėtiniai angliavandeniai palengvina tolygų cukraus išsiskyrimą kraujyje, apsaugodami nuo vidurnakčio medžiagų apykaitos svyravimų. Vartojant šiuos maisto produktus kartu, sukuriamas maistingųjų medžiagų turtingas užkandis, palaikantis ramų miegą ir nesukeliantis virškinimo įtampos ar didelio kalorijų kiekio suvartojimo.

Varškė: Lėtai virškinami baltymai nakčiai

Varškė išsiskiria kaip išskirtinis naktinių baltymų šaltinis, teikiantis unikalią maistinę naudą tiems, kurie siekia optimalaus miego ir raumenų atsigavimo. Lėtai virškinamas kazeino baltymas užtikrina tolygų aminorūgščių išsiskyrimą, palaiko raumenų atstatymą ir užkerta kelią naktiniam katabolizmui.

Baltymų kiekisMaistinė nauda
400-450 g / porcijaRaumenų atsigavimas
Mažai riebalųSvorio valdymas
Daug kalcioKaulų sveikata
Triptofano buvimasMiego reguliavimas
Lėtas virškinimasIlgalaikė energija

Įvertinsite varškės privalumus medžiagų apykaitos srityje. Laipsniškas baltymų įsisavinimas apsaugo nuo cukraus kiekio kraujyje šuolių ir užtikrina ilgalaikį maistingųjų medžiagų tiekimą. Suvartojus 150-300 ml prieš miegą, galima pagerinti raumenų būklę ir palaikyti per naktį vykstančius fiziologinio atsistatymo procesus. Pasirinkite neriebaus arba neriebaus skonio variantus, kad optimizuotumėte maistingumą be nereikalingos kalorijų naštos.

Reklama

Šilta ramunėlių arbata su medumi: Raminanti ir maistinga

Nuo baltymų turinčios varškės pereikite prie raminančio gėrimo prieš miegą, o ramunėlių arbata su medumi tampa moksliškai pagrįstu naktiniu eliksyru. Šis vaistažolių užpilas pasižymi daugybe sveikatai naudingų savybių, kurios gali pagerinti jūsų miego kokybę ir bendrą savijautą. Ramunėlėse yra apigenino – flavonoido, kuris jungiasi prie smegenų receptorių, skatina atsipalaidavimą ir mažina nerimą.

Tyrimais patvirtinta ramunėlių arbatos su medumi nauda:

  1. raminantis neurotransmiterių suaktyvėjimas
  2. Lengvas raminamasis poveikis be farmacinės intervencijos
  3. Natūralus cukraus kiekio kraujyje stabilizavimas
  4. Daug antioksidantų turinti sudėtis, palaikanti ląstelių sveikatą

Neapdorotas medus suteikia švelnaus saldumo, o mikroelementai ir junginiai dar labiau palaiko naktinius medžiagų apykaitos procesus. Šis šiltas gėrimas, vartojamas likus maždaug 15-22 minutėms iki miego, gali padėti organizmui pereiti į ramybės būseną ir palengvinti efektyvesnę miego pradžią bei kokybę.

Reklama

Kietai virti kiaušiniai: Baltymai be sunkaus virškinimo

Du kietai virti kiaušiniai yra idealus naktinis baltymų šaltinis, kuris suteikia maistinės naudos ir neapsunkina virškinimo sistemos. Jie yra liesi, lengvai virškinami ir aprūpinti nepakeičiamomis aminorūgštimis, kurios padeda atkurti raumenis miego metu.

Vienoje dviejų kiaušinių porcijoje gausite maždaug 12 g aukštos kokybės baltymų ir tokių svarbių maistinių medžiagų kaip vitaminas D, B12 ir selenas. Baltymų lėto atpalaidavimo mechanizmas padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir apsaugo nuo vidurnakčio alkio priepuolių. Kitaip nei sunkūs mėsos baltymai, kiaušiniai virškinami greitai ir nesutrikdo miego ciklo.

Paruošimas paprastas: išvirkite kiaušinius iš anksto, laikykite juos šaldytuve ir vartokite kambario temperatūros. Tai patogus užkandis, pasižymintis maistingumu ir neapkraunantis medžiagų apykaitos procesų nakties metu.

Reklama

Vyšnių sultys: Natūrali miego ir atsigavimo pagalba

Nors moksliniais tyrimais toliau tyrinėjamos natūralios pagalbos miegui priemonės, vyšnių sultys tampa perspektyviu naktiniu gėrimu, skirtu asmenims, norintiems geriau atsigauti ir pailsėti. Šiame natūraliame gėrime yra melatonino – hormono, labai svarbaus miego ciklams reguliuoti, ir daug priešuždegiminių junginių, kurie padeda atsigauti raumenims.

Pagrindiniai privalumai:

  1. ilgesnė miego trukmė, nes gali pailgėti melatonino kiekis
  2. Mažesnis raumenų skausmingumas po intensyvios fizinės veiklos
  3. Sumažėjęs uždegimo žymenų kiekis organizme
  4. Galimas bendros miego kokybės pagerėjimas

Tyrimai rodo, kad kasdien suvartojant 240-480 ml vyšnių sulčių galima optimizuoti miego režimą. Dėl natūralių sulčių savybių jos yra patraukli alternatyva sintetiniams miego papildams, siūlanti holistinį požiūrį į naktinę savijautą ir fiziologinį atstatymą be didelio šalutinio poveikio.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like