Niekada nesidalykite asmens higienos reikmenimis, kurie tiesiogiai liečiasi su jūsų oda, kūno skysčiais ar gleivine. Tai apima dantų šepetėlius, skustuvus, lufas, dezodorantus ir lūpų priežiūros priemones, nes juose gali veistis kenksmingos bakterijos ir plisti infekcijos.
Makiažo priemones, blakstienų rietiklį ir vaistus, pavyzdžiui, akių lašus, taip pat laikykite griežtai asmeniniais tikslais. Net ultravioletiniais spinduliais dezinfekuoti daiktai kelia pavojų dėl mikroskopinių odos ląstelių pernešimo.
Susipažinkite su išsamiu daiktų, kuriuos reikia prižiūrėti tik vienam naudotojui, sąrašu.
Svarbiausi vonios kambario daiktai, kuriuos reikia laikyti asmeniniais
Nors tinkama higiena būtina visiems, tam tikri vonios kambario daiktai dėl didelės bakterijų ir grybelių plitimo rizikos turėtų likti tik asmeniniai. Dantų šepetėlyje yra milijonai bakterijų, todėl juo niekada negalima dalytis, nes juo gali būti perduodami burnos ligų sukėlėjai ir per kraują plintančios infekcijos. Panašų pavojų kelia ir skustuvai, kuriais per mikroskopinius įpjovimus gali būti perduodamas hepatitas, ŽIV ir odos infekcijos.
Saugokite lufą, šluostę ir vonios rankšluostį, nes šie drėgni daiktai tampa bakterijų, ypač stafilokokų ir streptokokų, veisykla. Nesidalykite nagų kirpimo žirklutėmis ar pjūkleliais, nes jie gali platinti grybelines infekcijas ir bakterijas tarp naudotojų. Dezodorantų lazdelės ir ritinėliai, kurie tiesiogiai liečiasi su oda, turėtų būti asmeniniai, kad būtų išvengta bakterijų ir kūno aliejų, galinčių sukelti odos sudirginimą ar infekciją, pernešimo.
Dažniausiai pasitaikančios grožio ir priežiūros priemonės, kuriomis nereikėtų dalytis
Ar kada nors susimąstėte, kodėl grožio specialistai niekada nesidalina savo įrankiais su klientais? Jie supranta, kad asmeninės priežiūros priemonės gali būti bakterijų, grybelių ir virusų, kurie platina infekcijas tarp naudotojų, buveinė.
Pincetas, blakstienų rietikliai ir makiažo šepetėliai tiesiogiai liečiasi su odos aliejais, negyvomis ląstelėmis ir mikroskopiniais nešvarumais. Tai puiki terpė mikroorganizmams veistis. Nagų kirpimo mašinėlės ir pilaitės gali platinti grybelines infekcijas, o skustuvai per mikroskopinius įpjovimus gali platinti per kraują plintančius ligų sukėlėjus. Net iš pažiūros nekenksmingi daiktai, pavyzdžiui, plaukų šepetys, gali perduoti galvos odos ligas ir utėles.
Ne išimtis ir elektroniniai įrankiai – plaukų džiovintuvai, garbanojimo žnyplės ir elektriniai skustuvai savo mechanizmuose kaupia odos ląsteles ir bakterijas. UV spindulių dezinfekavimas ir alkoholio pagrindu pagaminti valikliai ne visada 100 % veiksmingai pašalina šiuos pavojus. Norėdami užtikrinti idealią odos sveikatą ir higieną, turėkite atskirus priežiūros priemonių rinkinius, skirtus tik asmeniniam naudojimui.
Asmens higienos priemonės, galinčios platinti infekcijas
Asmens higienos priemonėse, kurios tiesiogiai liečiasi su oda, gali susikaupti kenksmingų mikroorganizmų, todėl kyla rimtas infekcijos pavojus. Dezodorantai, losjonai ir lūpų balzamai dažnai užteršiami bakterijomis, kai jais dalijasi keli vartotojai.
Venkite dalytis bet kokiais produktais, kurie liečia gleivinę ar pažeistą odą. Veido kremai, vaistai nuo spuogų ir akių lašai yra ypač jautrūs tokiems patogenams kaip Staphylococcus ir Pseudomonas. Net iš pažiūros nekenksmingos priemonės, pavyzdžiui, kremas nuo saulės, gali tapti bakterijų veisykla, kai į talpyklą įmerkiamos kelios rankos.
Produktai, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų arba vaistų, kelia papildomą pavojų, nes dalijimasis jais gali sukelti atsparumą antimikrobinėms medžiagoms ir kryžminę taršą. Kad išvengtumėte odos infekcijų, grybelinių susirgimų ir kitų užkrečiamųjų ligų perdavimo, šiuos gaminius laikykite tik asmeniniam naudojimui.