Gydant hemorojų be operacijos, alternatyvų pasirinkimas priklauso nuo simptomų sunkumo ir atsako į pradines intervencijas. Pradėkite nuo mitybos pakeitimų, kasdien įtraukdami 25-30 g skaidulinių medžiagų, kad palengvintumėte tuštinimąsi. Uždegimui mažinti naudokite vietinio poveikio priemones, pavyzdžiui, hidrokortizono kremus ir natūralias priemones, tokias kaip alavijas. Be recepto parduodamos priemonės gali palengvinti simptomus, o gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, dubens pratimai, padeda išvengti ligos pasikartojimo. Jei simptomai išlieka, galima apsvarstyti galimybę taikyti minimaliai invazines procedūras, tokias kaip guminių juostų perrišimas ir skleroterapija. Visada kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei simptomai nepraeina. Yra daugiau informacijos apie nechirurginį gydymą ir pritaikytus metodus.
Hemorojaus supratimas
Hemorojus, paprastai žinomas kaip hemorojus, yra patinusios ir uždegiminės tiesiosios žarnos ir išangės venos, sukeliančios diskomfortą ir kraujavimą. Gali kilti klausimas, kaip jie išsivysto. Hemorojus atsiranda padidėjus spaudimui apatinėje tiesiosios žarnos dalyje, kuris gali atsirasti dėl įtempimo tuštinantis, ilgo sėdėjimo ar lėtinio vidurių užkietėjimo. Anatomiškai šios kraujagyslinės struktūros veikia kaip pagalvėlės, padedančios kontroliuoti išmatų pasišalinimą, tačiau jos gali tapti problemiškos, kai padidėja arba iškrenta.
Norint suprasti hemorojų, labai svarbu atpažinti du pagrindinius jo tipus: vidinius ir išorinius hemorojus. Vidiniai hemorojus atsiranda virš dantytosios linijos ir yra padengtas tiesiosios žarnos gleivine, todėl yra mažiau jautrus skausmui, nes turi mažiau nervinių galūnių. Išoriniai hemorojus susidaro žemiau dantytosios linijos, juos dengia anoderma, kurioje gausu skausmo receptorių, todėl jie sukelia didesnį diskomfortą.
Patofiziologija susijusi su normalaus venų grįžimo iš išangės kanalo sutrikimu, dėl kurio atsiranda venų prisipildymas. Tokie veiksniai kaip amžius, nutukimas, nėštumas ir genetika gali lemti hemorojaus atsiradimą. Suprasti šias anatomines ir fiziologines detales svarbu renkantis tinkamiausias nechirurginio gydymo galimybes, pabrėžiant gyvenimo būdo keitimą ir simptomų valdymą.
Simptomai ir sunkumas
Atpažinus hemorojaus išsivystymą ir tipus, galima įvertinti jo simptomus ir sunkumą. Hemorojus skirstomas į vidinį ir išorinį, kiekvienam jų būdingi skirtingi klinikiniai požymiai. Vidiniai hemorojus atsiranda virš dantytosios linijos ir dažnai pasireiškia neskausmingu kraujavimu iš tiesiosios žarnos, paprastai ryškiai raudonos spalvos. Kraują galite pastebėti ant tualetinio popieriaus arba tualeto dubenyje. Tačiau gali pasireikšti prolapsas, dėl kurio jaučiamas diskomfortas arba apčiuopiama masė. Išoriniai hemorojus, esantys žemiau dantytosios linijos, dėl somatinės inervacijos dažnai sukelia skausmą, ypač kai yra trombozė. Šis skausmas dažnai būna ūmus, jį gali lydėti tarpvietės patinimas.
Norint įvertinti skausmo sunkumą, reikia išmanyti vidinio hemorojaus klasifikaciją. I laipsnio hemorojus kraujuoja, bet neišsiveržia. II laipsnio hemorojus iškrenta tuštinimosi metu, bet savaime atsitraukia. III laipsnio hemorojų reikia mažinti rankomis, o IV laipsnio hemorojus lieka iškritęs ir gali sukelti trombozę ar išopėjimą. Išoriniai hemorojus, nors ir nėra panašiai klasifikuojami, gali skirtis skausmo ir diskomforto intensyvumu, ypač kai yra trombozė. Tikslus simptomų ir sunkumo nustatymas lemia gydymo strategijas. Turėtumėte apsvarstyti galimybę taikyti nechirurginį gydymą, ypač ankstyvosios hemorojaus stadijos atveju, kad palengvintumėte simptomus ir užkirstumėte kelią hemorojaus progresavimui be invazinės intervencijos.
Mitybos koregavimas
Pirmenybę turėtumėte teikti daug skaidulų turinčiai dietai, į kurią būtų įtraukti tokie maisto produktai kaip neskaldyti grūdai, vaisiai ir daržovės, kad pagerėtų išmatų konsistencija ir sumažėtų įtempimas tuštinimosi metu, o tai yra labai svarbus hemorojaus valdymo veiksnys. Taip pat labai svarbu tinkamai drėkinti žar nyną, nes tai padeda palaikyti idealią žarnyno funkciją ir apsaugo nuo vidurių užkietėjimo, taip sumažinant hemorojaus dirginimą. Suderinę skaidulų vartojimą su pakankamu skysčių kiekiu, galite veiksmingai palaikyti virškinamojo trakto sveikatą ir sušvelninti hemorojaus simptomus.
Daug skaidulų turintys maisto produktai
Daug skaidulų turinčios mitybos integravimas yra kertinis nechirurginio hemorojaus gydymo akmuo , nes mitybos koregavimas gali labai palengvinti simptomus ir užkirsti kelią paūmėjimams. Skaidulos didina išmatų tūrį ir minkštumą, taip palengvindamos tuštinimąsi ir sumažindamos įtempimą tuštinantis – pagrindinį hemorojaus išsivystymo veiksnį. Kad pasiektumėte idealių rezultatų, kasdien suvartokite 25-30 g skaidulinių medžiagų.
Apsvarstykite galimybę įtraukti tirpių skaidulų šaltinių, pavyzdžiui, avižų, pupelių ir psyllium. Šios skaidulos virškinamajame trakte suformuoja gelio pavidalo medžiagą, kuri pagerina išmatų konsistenciją ir palengvina tuštinimąsi. Netirpios skaidulos, kurių yra neskaldytuose grūduose, riešutuose ir daržovėse, pagreitina žarnyno tranzito laiką ir sumažina vidurių užkietėjimo riziką.
Siekdami sumažinti galimą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, pilvo pūtimą ir dujų kaupimąsi, ląstelieną pradėkite vartoti palaipsniui. Pirmenybę teikite įvairių rūšių skaidulinių medžiagų vartojimui, nes kiekviena jų turi unikalią naudą virškinamojo trakto sveikatai. Pavyzdžiui, psyllium luobelės ypač veiksmingai padeda užtikrinti išmatų reguliarumą ir dažnai rekomenduojamos hemorojaus simptomams malšinti.
Reikėtų riboti perdirbtą maistą, kuriame paprastai būna mažai skaidulinių medžiagų. Skaitykite maistingumo etiketes, kad užtikrintumėte pakankamą skaidulinių medžiagų paros normą. Sąmoningai rinkdamiesi daug skaidulų turinčius maisto produktus, galite pastebimai paveikti savo hemorojaus valdymo strategiją, pagerinti simptomų kontrolę ir bendrą žarnyno sveikatą.
Drėkinimas ir žarnyno sveikata
Tinkama hidratacija yra labai svarbi palaikant idealią žarnyno sveikatą ir gydant hemorojų. Tinkamas skysčių vartojimas apsaugo nuo vidurių užkietėjimo, nes suminkština išmatų konsistenciją, o tai sumažina įtempimą tuštinantis – pagrindinį hemorojaus paūmėjimo veiksnį. Kasdien reikėtų išgerti ne mažiau kaip 8-10 stiklinių vandens, nors individualus poreikis gali skirtis priklausomai nuo aktyvumo lygio ir aplinkos sąlygų.
Šį procesą dar labiau palengvina drėkinantys maisto produktai, pavyzdžiui, vaisiai ir daržovės, kuriuose yra daug vandens. Vartojant daug vandens turinčius maisto produktus, pavyzdžiui, agurkus, arbūzus ir apelsinus, papildysite suvartojamų skysčių kiekį ir padidinsite išmatų minkštumą. Toks mitybos koregavimas sumažina hemorojaus paūmėjimo riziką, nes skatina sklandesnį tuštinimąsi.
Stebėkite savo hidratacijos būklę stebėdami šlapimo spalvą; šviesiai geltona spalva paprastai rodo pakankamą hidrataciją. Be to, kofeinas ir alkoholis gali veikti kaip diuretikai, todėl padidėja skysčių netekimas. Šių gėrimų ribojimas padeda palaikyti idealų hidratacijos lygį.
Vietinis gydymas
Svarstydami apie vietinį hemorojaus gydymą, rasite daugybę be recepto parduodamų priemonių, kurios palengvina simptomus, naudodamos tokias veikliąsias medžiagas kaip hidrokortizonas ir raganų lazdynas. Natūralūs ingredientai, tokie kaip alavijas ir kokosų aliejus, gali veikti priešuždegimiškai ir nuraminti sudirgimą. Sunkesniais atvejais gali prireikti receptinių kremų, kuriuose yra didesnės koncentracijos kortikosteroidų arba analgetikų, kad būtų veiksmingai sumažintas patinimas ir palengvintas diskomfortas.
Galimybės įsigyti be recepto
Nors hemorojus gali būti skausminga būklė, kelios be recepto parduodamos vietinės gydymo priemonės suteikia veiksmingą pagalbą. Rasite kremų, tepalų ir įklotų, specialiai sukurtų tokiems simptomams, kaip niežulys, deginimas ir patinimas, palengvinti. Šių produktų sudėtyje dažnai yra tokių veikliųjų medžiagų kaip hidrokortizonas, raganų lazdynas ir lidokainas, kurių kiekvienas skirtas skirtingiems hemorojaus diskomforto aspektams.
Hidrokortizonas yra stipri priešuždegiminė medžiaga, mažinanti patinimą ir dirginimą. Tepant hidrokortizono kremą tiesiai ant pažeistos vietos, jis slopina uždegiminę reakciją ir taip sumažina diskomfortą. Kita vertus, lidokainas veikia kaip vietinis anestetikas. Jis laikinai nutirpdo sritį ir, blokuodamas nervinius signalus, iš karto numalšina skausmą ir niežulį.
Raganų lazdynas, paprastai randamas vaistiniuose įklotuose, pasižymi sutraukiančiomis savybėmis. Jis veiksmingai sutraukia ir sutraukia patinusius audinius, mažina kraujavimą ir skatina gijimą. Naudodami raganų lazdyno tamponus galite nuraminti jautrią odą ir sumažinti sudirgimą.
Rinkdamiesi be recepto parduodamą priemonę, atsižvelkite į konkrečius simptomus. Kai kurie produktai derina šias sudedamąsias dalis, kad suteiktų plataus spektro pagalbą. Tačiau visada laikykitės pakuotės nurodymų ir pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu, jei simptomai išlieka. Tinkamai naudojant šias vietinio poveikio priemones, jos gali labai pagerinti jūsų komfortą ir gyvenimo kokybę.
Natūralių ingredientų privalumai
Nagrinėjant natūralius ingredientus vietiniam gydymui atskleidžiama efektyvių galimybių valdyti hemorojaus simptomus sritis. Pamatysite, kad tam tikros augalinės medžiagos pasižymi priešuždegiminėmis ir sutraukiančiomis savybėmis, kurios gali sumažinti diskomfortą. Pavyzdžiui, raganų lazdynas veikia kaip natūralus sutraukianti priemonė, mažinanti patinimą ir dirginimą, nes sutraukia kraujagysles. Raganų lazdyno prisotintus tamponėlius ar kremus tepant tiesiai ant pažeistos vietos, gali iš karto palengvėti.
Alavijas, žinomas dėl savo raminamųjų savybių, turi tokių junginių kaip acemananas, kurie skatina gijimą ir mažina uždegimą. Alijošiaus gelis, kuriuo tepamas hemorojus, gali nuraminti sudirgimą ir paskatinti audinių atsistatymą. Kitas naudingas ingredientas – kokosų aliejus, pasižymintis analgetinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis. Jo naudojimas gali drėkinti ir mažinti niežulį, sukurti apsauginį barjerą nuo tolesnio dirginimo.
Medetkos, priešuždegiminiu ir antimikrobiniu poveikiu pasižymintis augalas, taip pat gali būti veiksmingas. Jis padeda mažinti edemą ir skatina odos regeneraciją. Rinkdamiesi natūralią vietinio poveikio priemonę įsitikinkite, ar joje nėra sintetinių priedų, kad nepadidėtų simptomai. Atkreipkite dėmesį į alergines reakcijas ir atlikite pleistro testą, jei naudojate naują produktą. Šių natūralių ingredientų įtraukimas į gydymo režimą gali veiksmingai papildyti kitas nechirurgines intervencijas.
Paaiškinti receptiniai kremai
Nors natūralūs ingredientai veiksmingai malšina hemorojaus simptomus, receptiniai kremai yra dar viena veiksminga gydymo galimybė. Šių kremų sudėtyje paprastai yra tokių veikliųjų medžiagų kaip hidrokortizonas, lidokainas arba fenilefrinas. Hidrokortizonas, kortikosteroidas, mažina uždegimą ir patinimą slopindamas pažeistos srities imunines reakcijas. Šis poveikis gali gerokai sumažinti skausmą ir diskomfortą. Lidokainas, vietinis anestetikas, veikia blokuodamas nervinius signalus organizme, todėl greitai sumažina niežulį ir skausmą. Vazokonstriktorius fenilefrinas susiaurina kraujagysles, todėl sumažėja patinimas ir diskomfortas.
Naudodami receptinius kremus, kruopščiai laikykitės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo nurodymų. Pažeistą vietą tepkite plonu sluoksniu, paprastai nuo dviejų iki keturių kartų per dieną, priklausomai nuo simptomų sunkumo. Būtina atminti, kad ilgalaikis naudojimas, ypač steroidų turinčių kremų, gali sukelti odos plonėjimą ir kitas komplikacijas, pavyzdžiui, sisteminę absorbciją, sukeliančią šalutinį poveikį.
Receptiniai kremai dažnai rekomenduojami, kai neužtenka be recepto parduodamų priemonių arba jei jaučiate sunkius simptomus. Jie paprastai yra saugūs trumpalaikiam naudojimui prižiūrint gydytojui. Kad išvengtumėte kontraindikacijų ar nepageidaujamos sąveikos, būtinai aptarkite su gydytoju bet kokias esamas ligas ar vaistus.
Be recepto parduodami sprendimai
Kaip efektyviai kovoti su hemorojumi nenaudojant invazinių procedūrų? Be recepto parduodami vaistai yra tinkama alternatyva tokiems simptomams, kaip skausmas, niežulys ir uždegimas, palengvinti. Naudojant gydomuosius kremus, tepalus ir žvakutes galima palengvinti simptomus, nes veikliosios medžiagos, pvz., hidrokortizonas arba raganinis lazdynas, patenka tiesiai į pažeistą vietą. Hidrokortizonas, kortikosteroidas, mažina uždegimą ir niežulį, o raganių lazdynas veikia kaip sutraukianti priemonė, mažinanti patinimą ir dirginimą.
Renkantis nereceptinį produktą, labai svarbu atsižvelgti į veikliųjų medžiagų koncentraciją ir formulę, geriausiai atitinkančią jūsų simptomus. Pavyzdžiui, kremas gali greičiau palengvinti išorinio hemorojaus simptomus, o žvakutė gali būti tinkamesnė esant vidinėms problemoms. Be to, vietiniai anestetikai, pvz., lidokainas, gali laikinai nujautrinti šią sritį ir nedelsiant, nors ir trumpam, numalšinti skausmą.
Svarbu laikytis rekomenduojamų naudojimo rekomendacijų, kad būtų išvengta galimo šalutinio poveikio, pavyzdžiui, odos plonėjimo ar padidėjusio dirginimo. Jei simptomai išlieka nepaisant nereceptinio gydymo, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kad įsitikintumėte, ar nėra rimtesnės pagrindinės problemos. Suprasdami turimas nereceptinio gydymo galimybes, galite veiksmingai kovoti su hemorojaus simptomais be chirurginės intervencijos.
Priemonės namuose
Nuo hemorojaus dažnai galima išsigelbėti patogiai įsitaisius savo namuose ir pasitelkus kelias veiksmingas priemones. Pradėkite nuo sėdimųjų vonių– 15-20 minučių panardinkite pažeistą vietą į šiltą vandenį, kuris, pagerindamas kraujotaką, gali sumažinti patinimą ir dirginimą. Labai svarbu palaikyti idealią higieną, nes kruopštus valymas gali užkirsti kelią tolesniam dirginimui. Naudokite muilą be parfumerijos, kad sumažintumėte uždegimo riziką.
Svarbus vaidmuo tenka mitybos koregavimui. Su vaisiais, daržovėmis ir pilno grūdo produktais suvartokite daugiau skaidulinių medžiagų, kad suminkštintumėte išmatas ir sumažintumėte įtempimą tuštinimosi metu, kuris yra pagrindinė hemorojaus priežastis. Taip pat svarbu drėkinti organizmą – kasdien išgerkite ne mažiau kaip 8-10 stiklinių vandens, kad tuštinimasis būtų sklandesnis.
Vietinės priemonės, pavyzdžiui, raganų lazdynas, gali turėti priešuždegiminį poveikį. Tepkite jį vatos tamponu, kad nuramintumėte pažeistą vietą. Kita galimybė – alavijas, žinomas dėl savo gydomųjų savybių, kurį naudojant vietiškai galima palengvinti simptomus.
Šalti kompresai padeda sumažinti hemorojaus patinimą. Į audeklą suvyniotus ledo kompresus 10-15 minučių dėkite ant pažeistos vietos. Taikant šias namines priemones galima labai sumažinti diskomfortą ir veiksmingai sušvelninti hemorojaus simptomus.
Minimaliai invazinės procedūros
Ieškantiems alternatyvų tradicinei chirurginei operacijai, minimaliai invazinės procedūros siūlo įtikinamą sprendimą, kaip efektyviai valdyti hemorojų. Taikant šiuos metodus daugiausia dėmesio skiriama simptomų mažinimui ir gijimo skatinimui minimaliai pažeidžiant audinius. Vienas iš populiarių metodų yra guminės juostos perrišimas, kai prie hemorojaus pagrindo uždedama maža juostelė, kuri nutraukia hemorojaus aprūpinimą krauju ir priverčia jį sunykti. Šio metodo veiksmingumą lemia jo paprastumas ir maža rizika.
Taikant kitą metodą – skleroterapiją– į hemorojų švirkščiamas sklerozanto tirpalas, sukeliantis fibrozę ir susitraukimą. Tai ypač veiksminga vidiniams hemorojams gydyti ir greitai palengvina simptomus. Infraraudonųjų spindulių koaguliacijos metu infraraudonųjų spindulių šviesa koaguliuoja kraujagysles ir veiksmingai mažina hemorojaus dydį. Ši procedūra yra greita ir dažnai atliekama ambulatoriškai.
Kiekviena minimaliai invazinė procedūra turi savo indikacijas, kurios priklauso nuo hemorojaus dydžio, vietos ir sunkumo. Pasirinkite šiuos metodus, jei vertinate trumpesnį atsigavimo laiką ir mažesnę komplikacijų riziką, palyginti su tradicine operacija. Tačiau pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu, kad jis įvertintų jūsų konkrečią būklę ir nustatytų tinkamiausią metodą. Minimaliai invaziniai metodai ne tik palengvina diskomfortą, bet ir veiksmingai atkuria jūsų gyvenimo kokybę.
Gyvenimo būdas ir mankšta
Subalansuotas gyvenimo būdas ir reguliarūs fiziniai pratimai yra labai svarbūs norint veiksmingai gydyti hemorojų. Pakeitę mitybą ir fizinį aktyvumą, galite labai palengvinti simptomus ir užkirsti kelią paūmėjimams. Padidinus maistinių skaidulų kiekį su vaisiais, daržovėmis ir pilno grūdo produktais, galima sumažinti tuštinimąsi tuštinantis, kuris yra dažnas hemorojaus išsivystymą skatinantis veiksnys. Kasdien suvartokite ne mažiau kaip 25-30 g skaidulinių medžiagų. Kartu užtikrinkite pakankamą hidrataciją – per dieną išgerkite aštuonias stiklines vandens, kad palengvintumėte išmatų minkštėjimą ir palengvintumėte tuštinimąsi.
Mankšta gerina kraujotaką, mažina veninį spaudimą tiesiosios žarnos srityje ir skatina taisyklingą žarnyno veiklą. Užsiimkite vidutinio sunkumo aerobine veikla, pavyzdžiui, vaikščiokite, plaukiokite arba važinėkite dviračiu bent 150 minučių per savaitę. Tokia veikla gali sumažinti sėdėjimo laiką, kuris yra hemorojaus progresavimo rizikos veiksnys. Be to, tokie pratimai, kaip dubens dugno stiprinimo pratimai (Kėgelio pratimai), sustiprina tiesiosios žarnos atramines struktūras ir gali sumažinti su hemorojumi susijusį diskomfortą.
Be to, venkite ilgai sėdėti ar stovėti, nes tai didina veninį spaudimą. Reguliarios pertraukos ir laikysenos keitimas gali sušvelninti šį poveikį. Laikydamiesi šių gyvenimo būdo ir fizinių pratimų rekomendacijų, galite veiksmingai valdyti hemorojaus simptomus ir pagerinti bendrą gyvenimo kokybę.
Kada kreiptis į gydytoją
Norint išvengti komplikacijų ir užtikrinti veiksmingą gydymą, svarbu žinoti, kada kreiptis į gydytoją dėl hemorojaus. Jei jaučiate nuolatinį kraujavimą, stiprų skausmą arba iškritusius hemorojus, kurie nesitraukia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šie simptomai gali reikšti tokias komplikacijas kaip trombozė ar hemorojinių audinių užspringimas, kurias būtina įvertinti profesionaliai. Be to, jei po septynių dienų nepavyksta sušvelninti simptomų taikant be recepto parduodamą gydymą ir pakeitus gyvenimo būdą, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.
Apsilankymo metu gydytojas atliks išsamią anamnezę ir fizinę apžiūrą, įskaitant skaitmeninį tiesiosios žarnos tyrimą arba anoskopiją, kad įvertintų hemorojaus sunkumą. Nedvejodami aptarkite visus simptomus, nes ši informacija labai svarbi tiksliai diagnozei nustatyti. Gydytojas gali rekomenduoti nechirurgines intervencijas, pavyzdžiui, guminių juostų perrišimą arba skleroterapiją, jei tai rodo hemorojaus klasifikacija.
Be to, pastebėję bet kokius tuštinimosi įpročių pokyčius, pavyzdžiui, pakitusią išmatų konsistenciją ar netikėtai sumažėjusį svorį, informuokite savo gydytoją. Tai gali reikšti pagrindines ligas, pavyzdžiui, storosios žarnos vėžį, todėl būtina atlikti tolesnius tyrimus. Atminkite, kad savalaikis medicininis įsikišimas ne tik padeda palengvinti simptomus, bet ir šalina galimas pagrindines patologijas, užtikrindamas visapusišką priežiūrą.
Dažnai užduodami klausimai
Ar stresas gali prisidėti prie hemorojaus atsiradimo ar paūmėjimo?
Taip, dėl streso gali paūmėti hemorojus. Dėl jo padidėja virškinimo trakto spaudimas ir pasikeičia tuštinimosi įpročiai, todėl gali atsirasti įtampų. Dėl įtempimo padidėja veninis spaudimas išangės pagalvėlėse, todėl simptomai pablogėja. Streso valdymas keičiant gyvenimo būdą gali sušvelninti šį poveikį.
Ar yra kokių nors vaistažolių papildų, galinčių padėti palengvinti hemorojaus simptomus?
Hemorojaus simptomams palengvinti galite rinktis tokius vaistažolių papildus kaip raganių lazdynas, kaštonas ir psiliumo luobelės. Jie gali sumažinti uždegimą, sustiprinti kraujagysles ir pagerinti tuštinimąsi. Prieš pradėdami vartoti bet kokius maisto papildus, visada pasitarkite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.
Kiek veiksminga alternatyvioji medicina, pavyzdžiui, akupunktūra, gydant hemorojų?
Svarstote apie akupunktūrą nuo hemorojaus. Tyrimai rodo, kad ji gali sumažinti uždegimą ir pagerinti kraujotaką, o tai gali palengvinti simptomus. Tačiau įrodymai yra riboti ir skirtingi, todėl kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą, kad nustatytumėte, ar jis tinka jūsų situacijai.
Ar tam tikri vaistai gali sukelti arba sustiprinti hemorojų?
Turėtumėte žinoti, kad tam tikri vaistai, pavyzdžiui, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ir vidurius laisvinantys vaistai, gali sustiprinti hemorojų, nes dirgina virškinamojo trakto gleivinę arba sukelia viduriavimą. Pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad jis įvertintų jūsų vartojamų vaistų režimą ir nustatytų galimus veiksnius, sukeliančius hemorojų.
Ar yra kokių nors konkrečių jogos pozų, naudingų hemorojaus malšinimui?
Kad palengvintumėte hemorojaus simptomus, atlikite tokias jogos pozas kaip Viparita Karani (kojomis į viršų), nes pagerėja venų grįžimas ir sumažėja spaudimas tiesiojoje žarnoje. Reguliariai praktikuokite šias pratimus, užtikrindami tinkamą koordinaciją ir kvėpavimą, kad gautumėte geriausią gydomąją naudą ir sumažintumėte simptomus.