Vokietijos mokslininkai nustatė, kurios žmonių kategorijos dažniau kenčia nuo nemigos

Vokiečių mokslininkai tiria nemigos demografiją

Ar kada nors svarstėte, kodėl miegas jums išvengia, kai kiti ilsisi ramiai? Naujausi vokiečių tyrimai atskleidžia, kad tam tikros demografinės grupės yra žymiai labiau linkusios į lėtinę nemigą. Jūsų amžius, hormonų būklė ir gyvenimo būdas gali būti lemiami veiksniai, siekiant suprasti nuolatinius miego sutrikimus. Jei esate tarp 45 ir 64 metų, patiriantys hormoninius pokyčius arba tvarkotės su didelio streso aplinka, jums potencialiai gresia didesnė rizika. Įdomu, kokie konkretūs veiksniai galėtų pakenkti jūsų naktiniam atsigavimui?

Amžiaus grupės, kurias labiausiai veikia nuolatinės miego problemos

Įvairūs tyrimai nuolat atskleidžia, kad suaugusieji nuo 45 iki 64 metų amžiaus yra demografinė grupė, labiausiai paveikta nuolatinės nemigos.

Reklama

Pastebėsite, kad hormoniniai pokyčiai, padidėjęs stresas ir gyvenimo pokyčiai reikšmingai prisideda prie miego sutrikimų šiame amžiaus tarpsnyje. Biologiniai pokyčiai, karjeros spaudimas ir potencialios sveikatos komplikacijos gali sustiprinti miego iššūkius.

Vidutinio amžiaus asmenys dažnai patiria aukštesnį kortizolio lygį ir metabolinius pokyčius, kurie tiesiogiai veikia miego kokybę. Perimenopauze pereinančios moterys ir testosterono svyravimus patiriantys vyrai yra ypač pažeidžiami.

Jūsų miego struktūra natūraliai keičiasi, todėl nuolatinį, atstatantį poilsį sunkiau palaikyti šiais svarbiais vidutinio amžiaus metais.

Reklama

Economic Factors Influencing Insomnia Risk

Nors ekonominis nestabilumas išryškėja kaip svarbus miego sutrikimų paplitimo veiksnys, tyrimai nuosekliai rodo tiesioginį ryšį tarp finansinio streso ir padidėjusios nemigos rizikos. Jūsų pajamų lygis, darbo saugumas ir ekonominis netikrumas gali labai paveikti miego kokybę.

Žemesnės socioekonominės grupės patiria daugiau nuolatinių miego sutrikimų, o finansiniai spaudimai sukelia padidėjusį nerimą ir neurologinius streso atsakus. Nedarbas, nereguliarūs darbo grafikai ir ekonominis nesaugumas prisideda prie padidėjusio kortizolio lygio, trikdančio natūralius miego ir būdravimo ciklus.

Šių ekonominių dinamikų supratimas padeda jums atpažinti galimus miego sutrikimų sukėlėjus ir kurti tikslines intervencijas nemigos rizikos mažinimui.

Reklama

Psichologinės ir Psichinės Sveikatos Koreliacijos

Kadangi psichinės sveikatos sutrikimai dažnai susikerta su miego sutrikimais, mokslininkai nustatė gilias psichologines koreliacijas su nemigos atsiradimu. Depresija, nerimas ir potrauminio streso sutrikimas labai padidina jūsų tikimybę patirti chroniškus miego sutrikimus.

Neurobiologiniai tyrimai atskleidžia, kad padidėjęs kortizolio lygis ir sutrikusi streso reakcija gali sukelti nuolatinius miego sunkumus.

Pastebėsite, kad asmenys, turintys padidėjusį emocinį reaktyvumą ir prastus emocijų reguliavimo mechanizmus, yra labiau linkę išvystyti nemigą. Kognityviniai modeliai, apimantys ruminaciją, katastrofinį mąstymą ir pernelyg didelį nerimą, dar labiau sustiprina šiuos psichologinius rizikos veiksnius, sukurdami sudėtingus neurologinius kelius, kurie sutrikdo normalią miego architektūrą.

Reklama

Lyčiai būdingi miego sutrikimo modeliai

Besiformuojantys epidemiologiniai tyrimai rodo, kad lytis yra reikšmingas veiksnys miego sutrikimų modeliuose, kai moterys patiria ypač skirtingas neurofiziologines ir hormonines įtakas miego architektūrai. Pastebėsite, kad menstruacinio ciklo svyravimai, nėštumas ir menopauzės pokyčiai iš esmės keičia miego kokybę ir trukmę. Hormoniniai svyravimai, ypač estrogeno ir progesterono, tiesiogiai veikia cirkadinius ritmus ir REM miego modelius. Vyrai, priešingai, patiria miego sutrikimus, daugiausia susijusius su testosterono lygiu ir su amžiumi susijusiais fiziologiniais pokyčiais. Streso reakcija, metaboliniai skirtumai ir neurocheminis reguliavimas toliau prisideda prie lyčiai būdingų miego sutrikimų, atskleidžiant sudėtingas sąveikas tarp biologinių mechanizmų ir miego reguliavimo

Gyvenimo būdo ir aplinkos veiksniai, sukeliantys nemigą

Kadangi šiuolaikiniai gyvenimo būdai vis labiau susiję su sudėtingais aplinkos dirgikliais, miego sutrikimo modeliai tapo svarbiu šiuolaikinių miego tyrimų dėmesio centru.

Pastebėsite, kad kofeino vartojimas, skaitmeninių įrenginių naudojimas ir nereguliarus darbo grafikas labai veikia miego kokybę. Mėlyna šviesa iš ekranų slopina melatonino gamybą, o vėlyvas darbas naktį ir socialinių tinklų naudojimas sutrikdo natūralius cirkadinius ritmus.

Reklama

Aplinkos veiksniai, tokie kaip triukšmo tarša, temperatūros svyravimai ir miesto šviesos skvarba, dar labiau kenkia miego struktūrai.

Jūsų miego higiena – įskaitant nuoseklią miego rutinos laikymąsi, miegamojo temperatūros reguliavimą ir elektroninių įrenginių naudojimo mažinimą – gali sušvelninti šiuos trikdančius veiksnius ir skatinti labiau atgaivinančius miego modelius.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like