Vienas pusryčių įprotis tyliai kelia cholesterolį – štai kodėl daugelis vis dar jį daro kiekvieną rytą

breakfast habit boosts cholesterol

Vienas pusryčių įprotis, kuris gali padidinti cholesterolį – daugelis žmonių to nežino

Galbūt manote, kad pradėti dieną su kiaušiniais yra sveika, bet ar žinote, kaip tai gali paveikti jūsų cholesterolio lygį?

Reklama

Daugelis nepastebi fakto, kad kepti kiaušiniai, ypač kepti svieste ar aliejuje, gali prisidėti prie padidėjusio LDL cholesterolio.

Kiaušinių tryniai turi daug cholesterolio, ir kai jie vartojami dažnai, jie gali paveikti širdies sveikatą.

Smalsu apie sveikesnes alternatyvas jūsų rytinei rutinai? Apie šią temą galima sužinoti daugiau.

Reklama

Pusryčių Maisto Produktas, Kuris Gali Kenkti Jūsų Širdžiai

Kalbant apie širdies sveikatą, ne visi pusryčių produktai yra vienodai naudingi. Vienas dažnai nepastebimas produktas, galintis paveikti cholesterolio kiekį, yra paprastas keptas kiaušinis. Nors kiaušiniuose gausu baltymų ir svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas D ir B12, jų tryniuose yra cholesterolio. Saikingai vartojami kiaušiniai gali būti nekenksmingi daugeliui žmonių, tačiau reguliariai valgant juos keptus svieste ar aliejuje gali padidėti cholesterolio lygis. Amerikos širdies asociacijos žurnale paskelbtas tyrimas siūlo riboti kiaušinių trynių vartojimą kaip širdžiai palankios mitybos dalį. Vietoj to, apsvarstykite galimybę pereiti prie kiaušinių baltymų arba augalinių alternatyvų. Atlikdami nedidelius pakeitimus, galite mėgautis pusryčiais ir tuo pačiu rūpintis širdies sveikata bei mažinti cholesterolio suvartojimą.

Cholesterolio supratimas ir jo poveikis sveikatai

Nors cholesterolis dažnai turi blogą reputaciją, svarbu suprasti jo vaidmenį ir poveikį sveikatai. Cholesterolis yra vaškiška medžiaga, randama jūsų kraujyje, būtina ląstelių statybai ir hormonų gamybai. Tačiau ne visas cholesterolis yra vienodas. Jūs turite MTL (mažo tankio lipoproteiną), dažnai vadinamą „blogu” cholesteroliu, ir DTL (didelio tankio lipoproteiną), „gerąjį” tipą.

Aukštas MTL lygis gali sukelti apnašų susidarymą jūsų arterijose, padidinant širdies ligų ir insulto riziką. Tuo tarpu DTL padeda pašalinti cholesterolį iš jūsų kraujo, suteikdamas tam tikrą apsaugą nuo šių rizikų.

Reklama

Subalansuoto cholesterolio lygio palaikymas apima sveikos mitybos, reguliaraus fizinio aktyvumo, o kai kuriais atvejais ir vaistų derinį. Cholesterolio funkcijos supratimas padeda jums priimti informuotus sprendimus dėl sveikatos.

Moksliniai pusryčių pasirinkimų ir cholesterolio lygio ryšiai

Tai, ką pasirenkate valgyti pusryčiams, gali ženkliai paveikti jūsų cholesterolio lygį, nes kai kurie maisto produktai gali jį pakelti arba sumažinti. Maisto produktai, kuriuose gausu sočiųjų riebalų, tokie kaip bekonas ir sviestas, gali padidinti MTL cholesterolį (mažo tankio lipoproteinų cholesterolį), dažnai vadinamą „bloguoju” cholesteroliu, o tai gali sukelti širdies problemas. Kita vertus, maisto produktai, kuriuose gausu tirpių skaidulų, pvz., avižiniai dribsniai ir vaisiai, gali padėti sumažinti MTL cholesterolį, prisijungdami prie jo virškinimo sistemoje. Tyrimai rodo, kad augaliniai baltymai, tokie kaip esantys riešutuose ir sėklose, taip pat teigiamai veikia cholesterolio lygį. Priimdami informuotus sprendimus dėl pusryčių, galite efektyviai valdyti savo cholesterolį. Sutelkite dėmesį į neskaldytus grūdus, liesus baltymus ir sveikas riebalas, kad palaikytumėte širdies sveikatą ir subalansuotą cholesterolio lygį.

Dažnos klaidos apie rytietiškus patiekalus

Nepaisant šiandien prieinamos maistinės informacijos gausos, vis dar išlieka keletas klaidingų įsitikinimų apie pusryčius, ypač dėl jų poveikio cholesterolio lygiui. Daugelis mano, kad praleidus pusryčius gali sumažėti cholesterolis, tačiau tyrimai rodo, kad nevalgant ryte, vėliau galima pasirinkti prastesnį maistą, o tai gali padidinti cholesterolio kiekį. Taip pat paplitęs mitas, kad pusryčiaujant reikėtų vengti visų riebalų. Iš tikrųjų, vartojant sveikus riebalus, tokius kaip esančius avokaduose ar riešutuose, galima palaikyti širdies sveikatą. Jūs galite manyti, kad visi javainiai yra naudingi širdžiai, tačiau daugelyje jų gausu cukraus, kuris gali neigiamai paveikti cholesterolį. Svarbiausia sutelkti dėmesį į pilno grūdo ir skaidulomis turtingus maisto produktus. Suprantant šiuos klaidingus įsitikinimus, galima priimti informuotus sprendimus dėl pusryčių.

Reklama

Sveikesnės alternatyvos širdžiai palankiems pusryčiams

Įvairūs širdžiai palankūs pusryčių pasirinkimai gali padėti palaikyti sveiką cholesterolio lygį. Apsvarstykite savo dieną pradėti avižine koše, puikiu tirpių skaidulų šaltiniu, kuris gali sumažinti LDL cholesterolį. Įmaišykite vaisių, tokių kaip uogos ar bananai, dėl papildomų maistinių medžiagų ir natūralaus saldumo. Pakeiskite pilnariebius pieno produktus migdolų ar sojų pienu – abu yra širdžiai sveiki pasirinkimai. Viso grūdo duona su avokadu suteikia sveikų riebalų ir skaidulų. Taip pat galite mėgautis kokteiliu, pagamintu iš lapinių žalumynų, linų sėmenų ir saujos uogų. Baltymų papildymui, pabandykite kepti kiaušinius su špinatais ir pomidorais neprisvylančioje keptuvėje, naudojant minimaliai aliejaus. Šie alternatyvūs pasirinkimai ne tik maistingi – jie skanūs ir sotūs, palaikantys širdies sveikatą ir kontroliuojantys cholesterolio lygį.

Patarimai subalansuotos rytinės rutinos kūrimui

Pradėti savo dieną su širdžiai draugiškomis pusryčių pasirinktimis yra puikus žingsnis, tačiau jų derinimas su subalansuota ryto rutina gali sustiprinti naudą jūsų sveikatai. Pradėkite nuo kelių minučių sąmoningo kvėpavimo ar meditacijos, kad sumažintumėte stresą, kuris gali paveikti cholesterolio lygį. Įtraukite bent 30 minučių vidutinio intensyvumo fizinės veiklos, pavyzdžiui, energingą pasivaikščiojimą ar jogą, kad sustiprintumėte širdies ir kraujagyslių sistemą. Išlikite hidratuoti gerdami stiklinę vandens su citrina iškart po pabudimo; tai padeda virškinimui ir medžiagų apykaitai. Suplanuokite savo rytą iš vakaro, kad užtikrintumėte, jog yra laiko maistingiems pusryčiams be skubėjimo. Galiausiai, ribokite ekranų laiką ryte, kad galėtumėte susikoncentruoti į proto aiškumą. Šie maži, praktiški pokyčiai gali sukurti pagrindą sveikesnei dienai.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like