Urologas įvardijo žalingiausius vyrų sveikatai produktus

urology recommended harmful male health products

Tikriausiai vartojate produktus, kurie tyliai žlugdo jūsų hormonų sveikatą. Nepridegantys indai, perdirbta mėsa ir plastikas, kurio sudėtyje yra PFAS ir BPA, gali sutrikdyti testosterono lygį ir reprodukcinę funkciją.

Cukraus prisotinti gėrimai, alkoholis ir perdirbtas maistas su konservantais sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus ir blogina spermos kokybę. Kasdien naudojamuose daiktuose esantys cheminiai priedai imituoja estrogeną ir blogina vyrų savijautą. Norite apsaugoti savo sveikatą nuo šių paslėptų pavojų?

Paslėpti pavojai jūsų virtuvėje

Virtuvė gali atrodyti kaip sveikatos šventovė, tačiau gerai pažįstamose erdvėse slypi potencialūs pavojai, kurie gali pakenkti vyrų savijautai. Nelipnūs indai, kurių sudėtyje yra perfluoroalkilinių medžiagų (PFAS), įkaitę gali išskirti toksiškų cheminių medžiagų, galinčių turėti įtakos hormonų lygiui ir reprodukcinei sveikatai. Iš plastikinių indų su bisfenoliu A (BPA) gali išsiskirti endokrininę sistemą ardantys junginiai, kurie trikdo testosterono gamybą ir medžiagų apykaitą. Šaldytuve laikomoje perdirbtoje mėsoje yra daug sočiųjų riebalų ir konservantų, siejamų su širdies ir kraujagyslių sistemos rizika ir galimomis prostatos problemomis. Konservų viduje dažnai yra cheminių medžiagų likučių, kurios gali imituoti estrogenus ir sutrikdyti vyrų hormonų pusiausvyrą. Šie įprasti virtuvės reikmenys gali atrodyti nekalti, tačiau jie gali nejučia pakenkti jūsų sveikatai, todėl norint užtikrinti ilgalaikę gerą savijautą būtina sąmoningai rinktis maisto ruošimo medžiagas ir laikyti maistą.

Perdirbti maisto produktai ir vyrų hormonų sutrikimai

Šiuolaikinis perdirbtas maistas kelia didelį pavojų vyrų hormonų sveikatai. Perdirbtuose maisto produktuose dažnai yra endokrininę sistemą ardančių cheminių medžiagų, tokių kaip bisfenolis A (BPA) ir ftalatai, kurie gali imituoti estrogeną ir trikdyti testosterono gamybą. Šių kenksmingų junginių rasite supakuotuose patiekaluose, konservuose ir į plastiką supakuotuose produktuose.

Rafinuoti angliavandeniai ir transriebalai, paprastai randami perdirbtuose užkandžiuose, gali sukelti atsparumą insulinui ir uždegimą, o tai dar labiau pažeidžia hormonų pusiausvyrą. Dėl tokios mitybos gali sumažėti testosterono kiekis, sumažėti raumenų masė ir padaugėti kūno riebalų. Tyrimai parodė, kad vyrams, vartojantiems daug perdirbtų maisto produktų, prastėja spermos kokybė ir mažėja vaisingumas.

Geriausia apsauga – rinktis sveiką, neperdirbtą maistą ir kuo mažiau vartoti supakuotų produktų, kad apsaugotumėte savo hormonų sveikatą.

Gėrimai, kurie kenkia vyrų sveikatai

Remiantis supratimu, kaip perdirbti maisto produktai veikia vyrų hormonų sveikatą, gėrimų pasirinkimas taip pat labai svarbus vyrų savijautai. Cukraus prisotinti gaivieji gėrimai, energiniai gėrimai ir alkoholis gali smarkiai sutrikdyti testosterono lygį ir medžiagų apykaitos funkciją. Ypač atsargiai elkitės su gėrimais, kurių sudėtyje yra didelio fruktozės kiekio kukurūzų sirupo ir kofeino, nes tai gali sukelti atsparumą insulinui ir hormonų pusiausvyros sutrikimus.

Ypač daug problemų kelia alus ir stiprieji alkoholiniai gėrimai, nes jie didina estrogenų gamybą ir gali prisidėti prie raumenų masės mažėjimo bei kūno riebalų kiekio didėjimo. Reguliarus šių gėrimų vartojimas taip pat gali pabloginti kepenų funkciją ir testosterono gamybą. Be to, pernelyg didelis alkoholio vartojimas yra susijęs su prastesne spermos kokybe ir lytiniu pajėgumu.

Jei pirmenybę teiksite vandeniui, nesaldintai arbatai ir retkarčiais saikingai raudonajam vynui, galėsite veiksmingiau palaikyti bendrą vyrų sveikatą.

Cheminiai priedai ir reprodukcinės rizikos veiksniai

Daugelis vyrų nežino apie subtilią, tačiau reikšmingą kasdienių cheminių priedų keliamą riziką reprodukcijai. Šios medžiagos gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir potencialiai pakenkti vyrų vaisingumui, sukeldamos ilgalaikes sveikatos problemas.

Cheminiai priedai, susiję su rizika reprodukcijai, yra šie:

  • Ftalatai, esantys plastikinėse talpyklose
  • parabenai asmens higienos produktuose
  • BPA maisto produktų pakuotėse
  • Pesticidų likučiai neekologiškuose produktuose
  • Sintetiniai junginiai perdirbtuose maisto produktuose

Urologiniai tyrimai rodo, kad ilgalaikis šių cheminių medžiagų poveikis gali sumažinti testosterono kiekį, pabloginti spermos kokybę ir padidinti reprodukcinių sutrikimų riziką. Tikėtina, kad kasdien susiduriate su šiais priedais nesuvokdami jų galimo poveikio. Sumažinti poveikį sąmoningai renkantis produktus, renkantis ekologiškus produktus ir naudojant stiklinius ar nerūdijančio plieno indus galima sumažinti šių priedų keliamą riziką reprodukcinei sveikatai. Suprasti cheminių priedų ryšį su vyrų reprodukcine sveikata yra labai svarbu norint rinktis gyvenimo būdą remiantis informacija.

Gyvenimo būdo produktai, turintys įtakos vyrų sveikatingumui

Nagrinėjant gyvenimo būdo produktus, kurie gali pakenkti vyrų savijautai, išryškėja svarbios įžvalgos apie kasdienius daiktus, kuriuos vyrai įprastai naudoja. Nuo asmens higienos produktų, kurių sudėtyje yra endokrininę sistemą ardančių medžiagų, iki sėdimo gyvenimo būdo technologijų, daugybė vartojimo prekių gali neigiamai paveikti vyrų sveikatą. Išmanieji telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai, skleidžiantys elektromagnetinę spinduliuotę, ilgas sėdėjimas ant ergonominių kėdžių ir perdirbtas maistas su konservantais kelia didelį pavojų sveikatai.

Tam tikrų prekių ženklų odekolonai su sintetiniais kvapikliais, glaudūs kompresiniai drabužiai, ribojantys kraujotaką, ir energiniai gėrimai su per dideliu kofeino kiekiu gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir medžiagų apykaitą. Vyrų piniginės, prispaustos prie lytinių organų, ilgas nešiojamojo kompiuterio naudojimas šalia jautrių vietų ir chroniškas streso sukeltas greitai paruošiamo maisto vartojimas dar labiau padidina galimas sveikatos komplikacijas.

Supratus šiuos gyvenimo būdo produktų keliamus pavojus, galima taikyti aktyvias sveikatingumo strategijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like