Tai, kaip laikote telefoną, gali turėti įtakos jūsų stuburui ir veido formai

phone posture impacts body

Išmaniojo telefono laikysena gali nejučia pakeisti jūsų stuburo ir veido struktūrą. Ilgalaikis galvos palinkimas į priekį sukelia eksponentinę kaklo apkrovą, galinčią sukelti progresuojančius stuburo kreivumo pokyčius ir kaukolės ir veido persitvarkymą.

Maždaug 75 % suaugusiųjų patiria išmatuojamus biomechaninius pokyčius dėl pasikartojančių skaitmeninės sąveikos pozų. Lėtinė prietaiso padėtis gali sukelti raumenų įtampą, nervų suspaudimą ir adaptyvius neuromuskulinius pokyčius.

Susidomėjote paslėptomis fiziologinėmis pasekmėmis? Laukia mokslinės įžvalgos.

Suprasti technikos kaklą: Paslėptos fizinės pasekmės

Apie 75 % suaugusiųjų patiria kaklo ir pečių skausmus, susijusius su ilgalaikiu išmaniojo telefono naudojimu. Šis ergonominis sindromas atsiranda dėl pasikartojančios priekinės galvos padėties ir nuolatinio kaklinės stuburo dalies lenkimo sąveikaujant su skaitmeniniais prietaisais, o tai gali sukelti didelę raumenų ir kaulų sistemos įtampą.

Tikriausiai nežinote, kaip jūsų išmaniojo telefono įpročiai tyliai kenkia jūsų stuburo sveikatai. Kai palenkiate galvą į priekį, iš esmės eksponentiškai apkraunate kaklo slankstelius. Kiekvienas pasvirimo į priekį laipsnis didina gravitacinę apkrovą kaklo raumenims ir gali sukelti lėtinį skausmą, nervų suspaudimą ir greitesnę diskų degeneraciją. Ilgalaikis suspaudimas gali lemti nuolatinius laikysenos pokyčius, sumažėjusį judrumą ir padidėjusią ankstyvų kaklo komplikacijų riziką.

Stuburo išsidėstymas ir išmaniojo telefono laikysena

Biomechaninės išmaniojo telefono sukelto laikysenos neatitikimo pasekmės neapsiriboja vien momentiniu diskomfortu, o atskleidžia sudėtingą skaitmeninių prietaisų ergonomikos ir stuburo struktūrinio vientisumo sąveiką. Kai naudodamiesi išmaniuoju telefonu nuolat palenkiate galvą į priekį ir žemyn, kaklinės stuburo dalies raumenims ir slanksteliams tenka neregėtas krūvis, galintis sukelti iki 27 kg papildomą jėgą.

Įprasta išmaniojo telefono laikysena gali sukelti progresuojančius stuburo iškrypimo pokyčius, lemiančius lėtinę raumenų ir kaulų sistemos įtampą. Nuolatinė galvos padėtis į priekį spaudžia kaklo slankstelius, todėl gali atsirasti nervų pažeidimų, sumažėti judrumas ir pagreitėti degeneraciniai pokyčiai. Ilgalaikis netaisyklingas laikysenos nustatymas gali sukelti nuolatines laikysenos adaptacijas, pakeičiančias natūralų stuburo iškrypimą ir pažeidžiančias ilgalaikes fiziologines funkcijas.

Veido struktūros pokyčiai dėl ilgo buvimo prie ekrano

Nors skaitmeninių prietaisų naudojimas gali atrodyti nekenksmingas, nauji biomechaniniai tyrimai rodo, kad ilgai prie ekrano praleidžiamas laikas gali sukelti subtilius, tačiau reikšmingus kaukolės ir veido pertvarkymus. Dėl pasikartojančios laikysenos bendraujant su išmaniuoju telefonu gali atsirasti veido kaulų tankio ir minkštųjų audinių padėties mikrostruktūrinių pokyčių.

Jūsų galvos pakreipimas į priekį ir nuolatinis žvilgsnis žemyn gali palaipsniui keisti apatinio žandikaulio vystymąsi, galimai sukeliant apatinio žandikaulio atsitraukimą ir laikinųjų raumenų prisitaikymą. Mokslininkai pastebėjo, kad lėtinė išmaniųjų telefonų sukelta laikysena gali sukelti adaptyvų veido raumenų grupių persitvarkymą, galintį lemti asimetrišką raumenų vystymąsi ir pakitusią veido simetriją.

Šios biomechaninės transformacijos nėra vien kosmetinės – tai sudėtingos neuromuskulinės adaptacijos, reaguojančios į nuolatinius aplinkos dirgiklius. Jūsų įprasti sąveikos su įrenginiu modeliai gali nejučia pakeisti jūsų veido struktūrą po kiekvieno ilgesnio įsijungimo į ekraną.

Įrenginio naudojimo poveikis raumenims ir skeletui

Dėl nuolatinio naudojimosi išmaniuoju telefonu ir skaitmeniniais prietaisais biomechaninę įtampą gali patirti daugiau nei aštuonios skirtingos raumenų ir skeleto sritys, todėl palaipsniui atsiranda neuromuskulinės adaptacijos, kurios iš esmės keičia laikysenos mechaniką. Pastebėsite didelę raumenų įtampą visų pirma kaklo ir pečių raumenų grupėse, atsirandančią dėl ilgalaikės galvos laikysenos į priekį ir pasikartojančios viršutinių galūnių padėties.

Dėl nuolatinio prietaiso naudojimo sutrinka jūsų skeleto lygsvara, nes nuolatinis prietaiso naudojimas skatina priekinę galvos padėtį, todėl padidėja kaklo lordozė ir galimas stuburo slankstelių suspaudimas. Trapecijos ir mentės raumenyse atsiranda nuolatinė įtampa, o rotatorių manžetės struktūros patiria mikrotraumą dėl pasikartojančios įtampos. Gali atsirasti kaklo nervų šaknelių suspaudimas, galintis sukelti spinduliuojančius neuroraumeninius simptomus ir sutrikdyti periferinių nervų funkciją.

Šie biomechaniniai pokyčiai yra sudėtinga fiziologinė reakcija į technologinę sąveiką, todėl būtina imtis aktyvių ergonominių intervencijų.

Prevencinės sveikos prietaisų sąveikos strategijos

Kadangi ilgalaikis darbas su skaitmeniniais prietaisais sukelia didelę raumenų ir kaulų sistemos įtampą, siekiant sumažinti galimą nervų ir raumenų sistemos pablogėjimą, labai svarbu įgyvendinti tikslines ergonomines intervencijas. Norėsite taikyti strateginius laikysenos metodus, kurie sumažintų kaklo ir kaukolės krūvį sąveikos su prietaisu metu. Pakelkite prietaisą iki akių lygio, išlaikydami neutralią kaklo padėtį, kuri sumažina priekinį galvos pasislinkimą ir su tuo susijusį slankstelių suspaudimą.

Periodiškai darykite laikysenos pertraukėles, naudodami mikro judesių protokolus, kurie nutraukia ilgalaikę statinę padėtį. Atlikite tikslinius kaklo ir pečių judrumo pratimus, sutelkdami dėmesį į giliųjų kaklo stabilizatorių stiprinimą ir kovą su pasikartojančia įtampa. Naudokite išorinius ergonominius priedus, pavyzdžiui, reguliuojamus stovus, kurie gali padėti išlaikyti idealią prietaiso padėtį ir sumažinti biomechaninę raumenų ir kaulų sistemos apkrovą.

Ilgalaikės skaitmeninės laikysenos pasekmės sveikatai

Kumuliacinės biomechaninės nuolatinės skaitmeninės laikysenos pasekmės gali lemti gilų nervų ir raumenų bei skeleto persitvarkymą daugelyje fiziologinių sričių. Jūs ne tik rizikuojate patirti laikiną diskomfortą, bet ir iš esmės keičiate savo raumenų ir skeleto struktūrą dėl ilgalaikio prietaiso naudojimo.

Lėtinė galvos padėtis į priekį ir kaklo lenkimas gali sukelti nuolatinius stuburo kreivumo pokyčius, dėl kurių gali pagreitėti degeneraciniai diskų pokyčiai ir visam laikui sutrikti kaklo lordozė. Gali atsirasti veido minkštųjų audinių adaptacijos, o pasikartojantis raumenų įtempimas gali lemti asimetrišką veido raumenų vystymąsi ir ankstyvą senėjimą.

Neurologinės pasekmės: sutrikusi propriocepcija, sumažėjusi kaklo judesių amplitudė ir padidėjusi nervų suspaudimo rizika. Šios struktūrinės adaptacijos gali pasireikšti lėtinio skausmo sindromais, sumažėjusiu judrumu ir ilgalaikiais laikysenos sutrikimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like