Šis netikėtas kramtomosios gumos ingredientas gali sukelti pilvo pūtimą

chewing gum ingredient causes bloating

Jūsų becukrėje kramtomojoje gumoje greičiausiai yra ksilitolio – alkoholinio cukraus saldiklio, populiaraus dėl dantų ėduonį stabdančių savybių. Nors jis turi 40 % mažiau kalorijų nei įprastas cukrus, jūsų plonoji žarna negali visiškai įsisavinti ksilitolio, todėl jis patenka į storąją žarną, kur jį fermentuoja bakterijos.

Šis fermentacijos procesas dažnai sukelia pilvo pūtimą, dujas ir mėšlungį. Galite būti jautrūs ksilitoliui, jei šie simptomai pasireiškia praėjus kelioms valandoms po kramtomosios gumos kramtymo. Supratimas apie paslėptus ksilitolio šaltinius gali padėti suvaldyti šias virškinimo problemas.

Reklama

Kas yra ksilitolis ir kodėl jo yra jūsų dantenose

Ksilitolis – cukraus alkoholis, gaunamas iš beržo žievės ir kitų augalinių medžiagų, – yra populiarus mažai kalorijų turintis saldiklis becukrėje kramtomojoje gumoje. Šis junginys turi maždaug 40 proc. mažiau kalorijų nei įprastas cukrus ir yra panašaus saldumo. Gamintojai pirmenybę teikia ksilitoliui, nes įrodyta, kad jis padeda išvengti dantų ėduonies ir nesukelia dantų ėduonies.

Kramtomojoje gumoje be cukraus ksilitolis nurodomas kaip viena pagrindinių sudedamųjų dalių, nes burnoje jis sukelia vėsinimo pojūtį ir ilgiau išlaiko saldumą nei tradicinis cukrus. Jis taip pat tinka diabetikams, nes nedaro didelės įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Jūsų organizmas nevisiškai suvirškina ksilitolį, todėl jis turi mažiau kalorijų, tačiau šis nevisiškas suvirškinimas taip pat gali sukelti virškinimo problemų, kai jo vartojama daug.

Kaip ksilitolis veikia virškinimo sistemą

Visi, vartojantys becukrę gumą, turėtų žinoti, kad ksilitolis dėl savo unikalaus medžiagų apykaitos būdo gali sukelti virškinimo diskomfortą. Vartojant ksilitolį plonoji žarna negali visiškai įsisavinti šio cukraus alkoholio, todėl jis patenka į storąją žarną, kur jį fermentuoja bakterijos.

Reklama

Šis fermentacijos procesas gali sukelti keletą virškinimo problemų, kurias norėsite stebėti. Gali atsirasti pilvo pūtimas, dujų kaupimasis arba pilvo spazmai, nes žarnyno bakterijos skaido ksilitolį. Jei esate ypač jautrus, taip pat galite patirti osmosinį viduriavimą, kai į žarnyną patenka vandens perteklius. Šių simptomų sunkumas paprastai priklauso nuo jūsų individualios tolerancijos ir suvartoto kiekio. Dauguma žmonių gali saugiai suvartoti iki 50 g per dieną, tačiau geriausia pradėti nuo mažesnių kiekių, kad įvertintumėte savo organizmo reakciją.

Dažniausi produktai, kuriuose yra paslėpto ksilitolio

Kur galite nesąmoningai susidurti su ksilitoliu? Šio cukraus alkoholio yra daugelyje kasdienių produktų, ne tik becukrėje kramtomojoje gumoje. Jį dažnai rasite burnos priežiūros priemonėse ir farmacijos produktuose, kur gamintojai vertina jo bakterijas slopinančias savybes ir saldų skonį.

  1. Dantų priežiūros priemonėse: dantų pastoje, burnos skalavimo skystyje, fluoro preparatuose ir dantų siūluose dažnai yra ksilitolio, kuris skatina burnos sveikatą ir užkerta kelią dantų ėduoniui.
  2. Maisto produktai be cukraus: sausainiuose, saldainiuose, mėtose, uogienėse ir drebučiuose ksilitolis naudojamas kaip mažai kalorijų turinti saldinimo alternatyva.
  3. medicininės prekės: nosies purškalai, sirupai nuo kosulio, kramtomieji vitaminai vaikams ir gerklės pastilės turi ksilitolio dėl jo antimikrobinių savybių.

Atidžiai tikrinkite produktų etiketes, ypač jei esate jautrūs cukraus alkoholiui. Gamintojai neprivalo nurodyti ksilitolio kiekio, tačiau paprastai jis nurodomas tarp pirmųjų sudedamųjų dalių, jei jo yra daug.

Reklama

Požymiai, kad galite būti jautrūs ksilitoliui

Nors dauguma žmonių be problemų gali vartoti vidutinius ksilitolio kiekius, jei esate jautrūs šiam cukraus alkoholiui, galite patirti nepageidaujamų reakcijų. Dažniausi jautrumo ksilitoliui požymiai yra pilvo pūtimas, dujos, mėšlungis ir viduriavimas, kurie paprastai pasireiškia per kelias valandas po vartojimo.

Galite pastebėti, kad šie simptomai sustiprėja, kai per dieną suvartojate kelis ksilitolio turinčius produktus. Jei jaučiate nepaaiškinamą virškinimo diskomfortą, stebėkite, kaip vartojate becukres dantenas, mėtas ir maisto produktus, pažymėtus užrašu „be pridėtinio cukraus”. Atkreipkite dėmesį, ar simptomai nepablogėja suvalgius didesnį šių produktų kiekį.

Jei įtariate jautrumą ksilitoliui, pabandykite dvi savaites atsisakyti produktų, kurių sudėtyje yra ksilitolio. Vėl pradėkite juos naudoti palaipsniui, stebėdami savo organizmo reakciją, kad nustatytumėte asmeninę tolerancijos ribą.

Reklama

Natūralios kramtomosios gumos su ksilitoliu alternatyvos

Jei ieškote ksilitolio turinčios kramtomosios gumos alternatyvų, keletas natūralių variantų gali veiksmingai gaivinti burnos kvapą ir skatinti burnos sveikatą. Tyrimai parodė, kad natūralūs ingredientai gali suteikti panašią naudą nesukeldami virškinimo sutrikimų.

  1. 10-15 minučių trunkantis aliejaus traukimas kokosų arba sezamų aliejumi gali sumažinti kenksmingų bakterijų kiekį ir palaikyti gaivų burnos kvapą, kartu suteikiant antimikrobinių savybių.
  2. Tiesiogiai kramtomose kardamono ankštyse yra natūralių junginių, kurie neutralizuoja kvapą sukeliančias bakterijas ir suteikia gaivų skonį.
  3. petražolių lapuose yra chlorofilo ir natūralių junginių, kurie natūraliai gaivina burnos kvapą ir suteikia naudingų antioksidantų.

Šios alternatyvos bus ypač naudingos, jei esate jautrūs cukraus alkoholiui. Be to, mėtų žolelių arbatos gali padėti išlaikyti burnos gaivumą visą dieną.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like