Šie drabužiai kenkia jūsų sveikatai: 7 pavojai, apie kuriuos niekas jūsų neįspėja

clothing hazards for health

Ar kada nors susimąstėte, kad jūsų drabužiai gali kelti paslėptą riziką sveikatai?

Stebina, kiek daug kasdienių drabužių galėtų daryti įtaką jūsų gerovei, jums net to nesuvokiant.

Reklama

Nuo toksinių chemikalų audinių dažuose iki įtampos, kurią sukelia sunkios rankinės, yra daug daugiau dalykų, apie kuriuos verta pagalvoti, nei vien stilius ir patogumas.

Smalsu, kas dar galėtų slėptis jūsų spintoje?

Yra daug to, ko galbūt nesitikite.

Reklama

Toksinės cheminės medžiagos audinių dažuose

Perkant naujus drabužius, galite nepastebėti, kad daugelis audinių yra apdoroti dažais, kuriuose yra toksiškų chemikalų. Šiuose dažuose dažnai būna tokių medžiagų kaip azo junginiai, formaldehidas ir sunkieji metalai. Nors jie naudojami ryškioms spalvoms pasiekti, jie gali kelti pavojų sveikatai. Turėtumėte žinoti, kad kai kurie iš šių chemikalų gali sukelti odos sudirginimą ar alergines reakcijas. Verta būti atsargiems, ypač jei turite jautrią odą.

Apsvarstykite galimybę ieškoti drabužių etikečių, kuriose paminėti ekologiški ar netoksiški dažai. Šis pasirinkimas gali sumažinti jūsų sąlytį su kenksmingomis medžiagomis. Be to, naujų drabužių skalbimas prieš dėvėjimą gali padėti pašalinti kai kuriuos likusius chemikalus. Būdami informuoti ir atidžiai rinkdamiesi savo garderobą, galite apsisaugoti nuo nereikalingo šių potencialiai kenksmingų dažų poveikio.

Sintetinių Medžiagų Žalingas Poveikis

Kaip dažnai galvojate apie medžiagas, iš kurių pagaminti jūsų drabužiai? Sintetinės medžiagos kaip poliesteris, nailonas ir akrilas yra įprastos, tačiau jos ne visada yra jūsų odos geriausias draugas. Šios medžiagos gali sulaikyti šilumą ir drėgmę, sukurdamos terpę bakterijoms ir grybeliams daugintis. Galite pastebėti padidėjusį prakaitavimą ar net odos dirginimą. Dar blogiau, sintetiniuose pluoštuose dažnai yra cheminių medžiagų, tokių kaip formaldehidas, naudojamų, kad jie būtų atsparūs raukšlėms, kurie gali sukelti bėrimus ar kitas odos problemas. Ilgainiui nuolatinis šių medžiagų poveikis gali sukelti net rimtesnes sveikatos problemas. Rinkdamiesi natūralius pluoštus, pavyzdžiui, medvilnę ar liną, leidžiate odai kvėpuoti ir sumažinate sąlytį su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis. Atkreipkite dėmesį į savo garderobą ir teikite pirmenybę savo sveikatai.

Reklama

Alergijos nuo nikelio ir metalinių aksesuarų

Nors metaliniai aksesuarai gali suteikti išskirtinumo jūsų aprangai, jie taip pat gali sukelti nepageidaujamų sveikatos problemų, jei esate jautrūs nikeliui ar kitiems metalams. Alergija nikeliui yra stebėtinai dažna ir gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip paraudimą, niežėjimą ir net pūsles tose vietose, kur jūsų oda liečiasi su metalu. Galbūt pirmiausiai pagalvosite apie papuošalus, tačiau nepamirškite užtrauktukų, diržų sagčių ar sagų ant drabužių. Jie taip pat gali sukelti reakcijas.

Jei pastebėjote sudirgimą ar bėrimą po tam tikrų aksesuarų dėvėjimo, galbūt susiduriate su alergija metalui. Išmintinga rinktis hipoalergines alternatyvas, tokias kaip nerūdijantis plienas ar plastikas. Taip pat, bespalvio nagų lako užtepimas ant metalinių dalių gali padėti. Visada stebėkite savo odos reakcijas ir atitinkamai koreguokite savo garderobą.

Aptemptos aprangos rizik

Nors mados tendencijos dažnai šlovina prie kūno prigludusius drabužius dėl jų elegantiškos išvaizdos, svarbu pripažinti potencialią pavojų sveikatai, kurį jie kelia. Aptempti drabužiai gali riboti kraujo cirkuliaciją, sukelti tirpimo ar dilgčiojimo pojūčius. Tokie drabužiai kaip skinny džinsai ar aptempti diržai gali suspausti nervus, sukelti diskomfortą ar net skausmą. Be to, aptempti drabužiai gali trukdyti tinkamai kvėpuoti, ypač jei jie suspaudžia krūtinės ląstą ar liemenį.

Reklama

Be tiesioginio diskomforto, egzistuoja virškinimo problemų rizika. Aptempti juosmens diržai gali prisidėti prie rūgštinio refliukso ar rėmens graužimo, darydami spaudimą skrandžiui. Ilgainiui tai gali sukelti rimtesnes virškinimo trakto problemas. Būtina išlaikyti pusiausvyrą tarp stiliaus ir patogumo bei rinktis drabužius, kurie leidžia jūsų kūnui laisvai judėti ir natūraliai kvėpuoti. Jūsų sveikata visada turėtų būti svarbiausia.

Aukštakulniai ir pėdų sveikatos problemos

Lygiai taip pat, kaip aptempta apranga gali kelti pavojų sveikatai, aukštakulniai yra dar vienas mados elementas, galintis turėti reikšmingą poveikį jūsų gerovei, ypač pėdų sveikatai. Dažnas aukštakulnių avėjimas gali sukelti daugybę problemų, tokių kaip bunionai, kūjo pirštai ir plantarinis fascitas dėl nenatūralaus kampo, į kurį jie priverčia jūsų pėdas. Galite pastebėti diskomfortą ir skausmą, tačiau ilgalaikis poveikis gali būti dar rimtesnis, įskaitant laikysenos ir pusiausvyros pokyčius. Be to, aukštakulniai gali sukelti įtampą keliuose ir apatinėje nugaros dalyje, potencialiai sukeliant lėtinį skausmą. Apsvarstykite galimybę riboti jų dėvėjimą arba rinktis žemesnius kulniukus, užtikrinant, kad jūsų avalynė tinkamai palaikytų jūsų pėdas ir leistų joms funkcionuoti natūraliai. Jūsų pėdos jums padėkos.

Nekvėpuojančių Audinių Poveikis

Nors jie gali atrodyti madingai, nekvėpuojančios medžiagos gali slapta kenkti jūsų sveikatai, sulaikydamos šilumą ir drėgmę prie jūsų odos. Kai dėvite medžiagas kaip poliesteris ar nailonas, jūsų kūnas negali efektyviai reguliuoti savo temperatūros. Tai sukuria šiltą, drėgną aplinką, kuri yra tobula bakterijoms ir grybeliams daugintis, potencialiai sukeliant odos sudirginimus ar infekcijas. Galite pastebėti bėrimus ar net padidėjusį kūno kvapą dėl ventiliacijos trūkumo.

Reklama

Pasirinkdami kvėpuojančias medžiagas, tokias kaip medvilnė ar linas, leidžiate savo odai „kvėpuoti”, sumažindami šių problemų riziką. Nors gundanti teikti pirmenybę madai, atminkite, kad patogumas ir sveikata turėtų būti svarbiausi. Kitą kartą apsipirkdami, patikrinkite medžiagų etiketes ir pagalvokite, kaip jos gali paveikti jūsų odos gerovę.

Sunkių rankinių ir kuprinių keliamas pavojus sveikatai

Nors jie gali atrodyti patogūs visų būtinų daiktų nešiojimui, sunkūs krepšiai ir kuprinės gali kelti rimtą pavojų sveikatai, jei jie nėra tinkamai prižiūrimi. Reguliarus per didelio svorio nešiojimas gali sukelti tokias problemas kaip nugaros skausmas, pečių įtampa ir net ilgalaikius stuburo sutrikimus. Jei jūsų krepšys nuolat sveria daugiau nei 10% jūsų kūno svorio, laikas iš naujo įvertinti, ką nešiojate. Diržai, kurie įsirėžia į pečius, gali suspausti nervus, sukeliant tirpimą ar dilgčiojimą rankose. Kad sumažintumėte riziką, paskirstykite svorį tolygiai ir naudokite abu diržus. Rinkitės kuprines su paminkštintais diržais ir apsvarstykite liemens diržo naudojimą papildomai atramai. Reguliariai tikrinkite savo laikyseną, kai nešiojate kuprinę—stovėjimas tiesiai gali užkirsti kelią nereikalingai įtampai ir diskomfortui.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like