Pavasarinė alergija ar paslėptas virusas? pagrindiniai simptomai, kuriuos reikia žinoti

allergy symptoms versus virus symptoms

Nors pavasarinės alergijos ir virusinės infekcijos turi bendrų simptomų, tokių kaip užkimimas, kosulys ir nuovargis, jas galima atskirti pagal pagrindinius skirtumus. Alergija paprastai sukelia aiškias išskyras, niežtinčias akis ir yra sezoninė, trunkanti kelias savaites ar mėnesius.

Virusai greitai pasireiškia tirštomis, bespalvėmis gleivėmis, kūno skausmais ir karščiavimu, kurie išnyksta per 7-10 dienų. Suprasdami šiuos skirtingus požymius ir jų pasireiškimo laiko dėsningumus, galėsite nustatyti savo būklę ir kreiptis dėl tinkamo gydymo.

Reklama

Bendrieji simptomai: Alergijos ir virusai sutampa

Daugelis sezoninių alergijų ir virusinių infekcijų simptomų yra labai panašūs, todėl sunku nustatyti pagrindinę diskomforto priežastį. Abiem atvejais paprastai jaučiate nosies užgulimą, čiaudulį, kosulį ir nuovargį. Gerklę gali draskyti ar skaudėti, taip pat galite pastebėti visą dieną besitęsiantį lašėjimą po nosies.

Abiem atvejais ypač dažnai pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligos požymiai. Dažnai susidursite su sloga, nors išskyrų savybės gali skirtis. Alergija paprastai sukelia skaidrias, vandeningas išskyras, o virusinės infekcijos – tirštesnes, pakitusios spalvos gleives. Be to, abi ligos gali sukelti su akimis susijusių simptomų – alergijos dažniausiai sukelia akių niežulį ir ašarojimą, o virusai gali sukelti akių paraudimą ir lengvas išskyras.

Laikas ir trukmė: Svarbi diagnostinė užuomina

Nors simptomų persidengimas gali apsunkinti diagnozės nustatymą, simptomų laikas ir trukmė dažnai yra patikimiausias rodiklis, rodantis, ar sergate alergija, ar virusine infekcija.

Reklama

Alergija paprastai būna nuspėjama, sutampa su tam tikrais žiedadulkių sezonais ir trunka kelias savaites ar mėnesius. Pastebėsite, kad simptomai sustiprėja žiedadulkių piko metu, ypač rytais ir šiltomis, vėjuotomis dienomis. Jie išliks tol, kol alergenas sumažės arba kol pradėsite gydymą.

Virusinės infekcijos, atvirkščiai, greitai išsivysto per 24-48 valandas ir paprastai išnyksta per 7-10 dienų. Alergijai būdingų kasdienių svyravimų nepastebėsite. Jei simptomai tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, bet yra aiškūs kasdieniai dėsningumai, susiję su buvimu lauke, tikėtina, kad susiduriate su alergija, o ne su virusu.

Pagrindiniai fizinių požymių ir pojūčių skirtumai

Nepaisant kai kurių bendrų požymių, alergijos ir virusinės infekcijos pasižymi skirtingais fiziniais požymiais, kuriuos galite išmokti atskirti. Alergijos atveju paprastai pasireiškia skaidrios, vandeningos išskyros iš nosies, niežtinčios akys ir čiaudulys, tačiau neskauda kūno ir nekarščiuojama. Simptomai gali sustiprėti, kai jus veikia tam tikri dirgikliai, pavyzdžiui, žiedadulkės.

Reklama

Dėl virusinių infekcijų dažnai susidaro tirštos, bespalvės gleivės, jas lydi nuovargis, raumenų skausmai ir nedidelis karščiavimas. Tikėtina, kad jausite bendrą negalavimą ir gerklės skausmą, kuris yra labiau skausmingas nei lengvas dirginimas, būdingas alergijos atveju. Nors abi ligos gali sukelti kosulį, virusų sukeltas kosulys būna produktyvesnis ir gali sukelti diskomfortą krūtinėje. Jei pastebėjote patinusius limfmazgius, tai paprastai rodo virusinę infekciją, o ne alergiją.

Kada kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą

Suprasdami skirtumus tarp alergijos ir virusinių simptomų, galite lengviau nuspręsti, kada reikia kreiptis į gydytoją. Kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, jei karščiuojate daugiau kaip 38,3°C, jaučiate stiprius kūno skausmus, didelį nuovargį ar pasunkėjusį kvėpavimą. Šie simptomai paprastai rodo virusinę infekciją, o ne alergiją.

Neatidėliokite kreipimosi į gydytoją, jei simptomai greitai paūmėja, išlieka ilgiau nei 10 dienų arba nereaguoja į be recepto parduodamus vaistus. Taip pat turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei atsirado krūtinės skausmas, užsitęsė kosulio priepuoliai arba bakterinės infekcijos požymiai, pavyzdžiui, geltonai žalios gleivės. Jei nesate tikri, ar susiduriate su alergija, ar su virusu, geriau būti atsargesniems, ypač jei turite sveikatos sutrikimų ar susilpnėjusią imuninę sistemą.

Reklama

Gydymo galimybės ir prevencijos strategijos

Medicininių tyrimų duomenimis, veiksmingos alergijų ir virusinių infekcijų gydymo strategijos labai skiriasi . Jei jums diagnozuota alergija, palengvėjimą gali suteikti antihistamininiai vaistai, nosies kortikosteroidai ir imunoterapija. Virusinių infekcijų atveju paprastai rekomenduojamas palaikomasis gydymas, daugiausia dėmesio skiriant simptomų valdymui.

Norėdami veiksmingai valdyti bet kurią iš šių būklių, įgyvendinkite šias įrodymais pagrįstas strategijas:

  1. Stebėkite vietines žiedadulkių prognozes ir planuokite veiklą lauke, kai jų kiekis yra mažiausias.
  2. Namuose įsirenkite HEPA filtrus ir reguliariai keiskite ŠVOK sistemos oro filtrus.
  3. Laikykitės tinkamos rankų higienos ir palaikykite švarią gyvenamąją aplinką
  4. palaikykite stiprią imuninę sistemą tinkamai miegodami, maitindamiesi ir valdydami stresą

Jei nesate tikri dėl savo diagnozės, tvarkykite išsamią simptomų apskaitą ir prieš pradėdami bet kokį gydymą pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like