Kodėl retinolis yra slaptas švytinčios odos ginklas

retinol for radiant skin

Retinolis yra dermatologijos aukso standarto ingredientas, lemiantis transformuojančius odos priežiūros rezultatus. Šis vitamino A darinys skatina kolageno gamybą, spartina ląstelių apykaitą ir normalizuoja keratinizacijos procesus. Jis vienu metu padeda spręsti įvairias problemas, įskaitant smulkias raukšleles, netolygų tonusą, spuogus ir išsiplėtusias poras. Tinkamai naudojamas retinolis stiprina odos barjerą, o ne silpnina jį, kaip dažniausiai klaidingai manoma. Išmanant tinkamus naudojimo būdus ir sudedamųjų dalių derinius, užtikrinamas maksimalus šio stipraus preparato veiksmingumas, kad oda būtų tikrai skaisti.

Retinolio transformuojančių galių moksliniai pagrindai

Išnagrinėjus molekuliniu lygmeniu, retinolis veikia kaip galinga ląstelių komunikacijos sudedamoji dalis, kuri jungiasi prie konkrečių odos ląstelių receptorių. Šis vitamino A darinys stimuliuoja kolageno gamybą, spartina ląstelių apykaitą ir stabdo esamo kolageno irimą – procesus, kurie natūraliai lėtėja su amžiumi.

Reklama

Naudojant retinolį jis virsta retinoine rūgštimi – aktyvia forma, kuri veikia genų raišką. Dėl šios konversijos padidėja epidermio proliferacija ir dermos rekonstrukcija, todėl veiksmingai sumažėja smulkių linijų, raukšlių ir hiperpigmentacijos požymiai.

Moksliniai tyrimai rodo, kad retinolis gali normalizuoti keratinizaciją, t. y. procesą, kurio metu keratinocitai subręsta ir iškyla į odos paviršių. Dėl šio normalizavimo oda tampa lygesnė, pagerėja jos barjerinė funkcija ir geriau sulaikoma drėgmė. Be to, retinolis skatina angiogenezę, todėl gerėja mikrocirkuliacija, o tai prisideda prie sveikos ir švytinčios veido odos.

[Pastaba: šiame tekste metrinių vienetų perskaičiavimas nebuvo taikomas, todėl pakeitimai nebuvo daromi.]

Kaip retinolis vienu metu išsprendžia kelias odos problemas

Kodėl dermatologai nuolat rekomenduoja retinolį kaip kertinį veiksmingos odos priežiūros režimo elementą? Atsakymas glūdi jo nepakartojamame universalume – tai daugiafunkcinė sudedamoji dalis, vienu metu sprendžianti daugybę odos problemų.

Reklama

Retinolis veikia keliomis kryptimis: jis pagreitina ląstelių apykaitą, todėl išnyksta hiperpigmentacija, kartu skatina kolageno gamybą ir mažina smulkias raukšleles. Šis dvejopas poveikis apima ir aknės gydymą, nes apsaugo folikulus nuo užsikimšimo ir mažina použdegimines žymes.

Be to, retinolis, normalizuodamas ląstelių diferenciaciją ir didindamas odos storį, gerina odos tekstūrą. Senstantiems žmonėms retinolis stiprina odos barjerą ir mažina išsiplėtusias poras.

Dėl savo gebėjimo vienu ingredientu spręsti įvairias problemas – nuo spuogų iki raukšlių, nuo nelygaus atspalvio iki tekstūros nelygumų – retinolis yra unikaliai vertingas supaprastintose odos priežiūros procedūrose.

Reklama

Retinolio kelionės pradžia: Patarimai pradedantiesiems

Daugelis pirmą kartą naudojančių retinolį patiria nereikalingą dirginimą ir nusivylimą dėl netinkamų įvedimo metodų. Sėkmingai integracijai būtinas laipsniškas metodas, leidžiantis odai priprasti prie šio stipraus ingrediento.

Pradedantieji turėtų rinktis mažos koncentracijos produktą (0,3-1 g/100 g) ir naudoti jį tik kartą ar du kartus per savaitę, palaipsniui didinant dažnumą, kai tolerancija didėja.

Naudojant ant visiškai sausos odos, sumažėja dirginimas, nes drėgmė gali pagreitinti retinolio skverbimąsi. Naudojant 5 ml kiekį visam veidui, išvengiama perteklinio naudojimo.

Reklama

„Sumuštinio metodas” – drėkinamojo kremo naudojimas prieš retinolį ir po jo – sukuria buferinį sluoksnį, kuris sumažina jautrumą ir išlaiko veiksmingumą.

Ryte būtina naudoti apsauginį kremą nuo saulės, nes retinolis didina jautrumą šviesai.

Laikinas paraudimas, sausumas ar pleiskanojimas („retinizacija”) yra normalus reiškinys adaptacijos laikotarpiu, kuris paprastai trunka 2-4 savaites.

Reklama

Dažniausiai pasitaikantys mitai apie retinolį

Nepaisant aiškių retinolio įvedimo gairių , grožio forumuose ir socialinės žiniasklaidos platformose vis dar sklando klaidinga informacija apie šį stiprų odos priežiūros ingredientą.

Priešingai paplitusiai nuomonei, retinolis ne plonina odą – jis ją stiprina, nes skatina kolageno gamybą ir didina ląstelių apykaitą.

Kitas paplitęs klaidingas įsitikinimas yra tas, kad retinolis didina jautrumą saulei. Nors retinoliu apdorotai odai reikia apsaugos nuo saulės, pats ingredientas nesukelia jautrumo šviesai; veikiau reikia saugoti naujas odos ląsteles, kurios atsiskleidžia per odos šveitimą.

Reklama

Be to, daugelis klaidingai mano, kad retinolis turi sukelti intensyvų odos šveitimą, kad būtų veiksmingas. Iš tikrųjų matomas pleiskanojimas rodo dirginimą, o ne veiksmingumą.

Galiausiai nuomonė, kad didesnis procentas visada duoda geresnių rezultatų, yra klaidinga. Nuosekliai naudojamos mažesnės koncentracijos dažnai duoda idealią naudą ir minimaliai dirgina.

Retinolio derinimas su kitais odos priežiūros ingredientais

Nors retinolis pats savaime teikia įspūdingą naudą, žinant jo sąveiką su kitomis odos priežiūros sudedamosiomis dalimis galima pasiekti maksimalių rezultatų ir sumažinti galimą dirginimą.

Reklama

Drėkinantys ingredientai, tokie kaip hialurono rūgštis ir glicerinas, papildo retinolį, neutralizuodami jo galimą sausinantį poveikį. Išskirtinai gerai dera niacinamidas, padedantis stiprinti odos barjerą ir mažinantis retinolio sukeltą jautrumą.

Tačiau tam tikrus derinius reikia derinti atsargiai. Naudojant retinolį kartu su AHA ir (arba) BHA rūgštimis arba vitaminu C, gali padidėti dirginimas; šias sudedamąsias dalis geriausia naudoti skirtingu dienos metu.

Benzoilo peroksidas gali deaktyvuoti retinolį, todėl abu ingredientai, naudojami vienu metu, yra mažiau veiksmingi.

Reklama

Kad rezultatai būtų geriausi, vakare ant švarios, sausos odos užtepkite retinolio ir palaukite kelias minutes, kol uždėsite kitus produktus. Kad apsaugotumėte retinoliu apdorotą odą, visada naudokite drėkinamąjį kremą, o dienos metu – apsauginį kremą nuo saulės.

Diena ir naktis: Kada naudoti retinolį, kad jis būtų maksimaliai naudingas?

Retinolio vartojimo laikas turi didelę įtaką jo veiksmingumui ir saugumui. Dauguma dermatologų rekomenduoja retinolio produktus naudoti vakare, o ne dienos metu.

Šį naktinį pasirinkimą lemia du pagrindiniai veiksniai: retinolio jautrumas šviesai ir natūralus odos atstatymo ciklas.

Reklama

Veikiamas saulės spindulių retinolis suyra, todėl gali sumažėti jo veiksmingumas. Be to, ši sudedamoji dalis gali padidinti odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams, todėl padidėja nudegimo saulėje rizika.

Naktinis naudojimas atitinka miego metu vykstančius intensyvesnius odos regeneracinius procesus, kai pagreitėja ląstelių apykaita.

Tie, kurie turi naudoti retinolį dienos metu, turėtų pasirūpinti, kad oda būtų kruopščiai tepama plataus spektro SPF 30+ apsauginiu kremu nuo saulės.

Reklama

Tačiau vakarinis naudojimas išlieka ideali priemonė, siekiant maksimaliai padidinti retinolio naudą ir sumažinti galimą nepageidaujamą poveikį.

Tinkamos retinolio sudėties pasirinkimas jūsų odos tipui

Norint parinkti tinkamą retinolio preparatą, reikia suprasti ir odos tipo ypatumus, ir produkto koncentracijos lygį.

Sausai ar jautriai odai naudingos mažesnės koncentracijos (0,3-0,9 %) kreminės formulės, kurių sudėtyje yra drėkinamųjų ingredientų, pavyzdžiui, hialurono rūgšties ar keramidų.

Reklama

Riebiai ir mišriai odai paprastai tinka didesnė koncentracija (9-30 %) lengvuose serumuose ar geliuose.

Turintieji brandžią odą gali apsvarstyti retinolio produktus su antioksidantais, tokiais kaip vitaminas C arba E, kad būtų stipriau stimuliuojamas kolagenas.

Asmenys, turintys į aknę linkusią odą, turėtų ieškoti nekomedogeninių preparatų, kurie neužkemša porų.

Reklama

Pradedantieji, neatsižvelgiant į odos tipą, turėtų pradėti nuo mažesnio procentinio kiekio ir palaipsniui didinti, kai išsiugdys toleranciją.

Daugelis dermatologų rekomenduoja kartu su retinolio koncentracija tirti ir neaktyviąsias sudedamąsias dalis, kad patikrintų, ar formulė palaiko odos barjero funkciją ir kartu užtikrina veiksmingus rezultatus.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like