Kodėl per dažnas veido plovimas gali pažeisti odos barjerą

overexposure damages skin barrier

Per dažnas veido plovimas sutrikdo natūralų odos apsauginį barjerą, kuriam reikia 12-14 valandų, kad po valymo visiškai atsistatytų lipidai ir rūgštinė mantija. Per dažnas valymas pašalina eterinius aliejus, pažeidžia pH pusiausvyrą, didina jautrumą, raudonį ir paradoksalią riebalų gamybą.

Valydami daugiau nei du kartus per dieną šiurkščiais produktais pastebėsite įtemptą, niežtinčią odą ir galimą uždegimą. Supratimas apie natūralų odos atsistatymo ciklą padeda palaikyti optimalią barjero funkciją.

Reklama

Suprasti natūralią odos barjero funkciją

Nors daugelis žmonių daugiausia dėmesio skiria odos priežiūros produktams ir procedūroms, norint išsaugoti sveiką odą, labai svarbu suprasti natūralią odos barjero funkciją. Odos barjerą sudaro keli ląstelių sluoksniai, kuriuos jungia lipidai, sudarantys apsauginį skydą nuo aplinkos veiksnių, bakterijų ir drėgmės praradimo.

Išoriniame sluoksnyje, vadinamame raginiu sluoksniu (stratum corneum), yra natūralių drėkinamųjų faktorių (NMF) ir subtilus mikrobiomas, padedantis palaikyti odos pH pusiausvyrą. Šis barjeras taip pat gamina sebumą – riebią medžiagą, kuri padeda apsaugoti odą nuo vandens ir pasižymi antimikrobinėmis savybėmis.

Tinkamai veikiantis odos barjeras reguliuoja drėkinimo lygį, neleidžia dirgikliams prasiskverbti į gilesnius sluoksnius ir palaiko natūralų ląstelių apykaitos procesą. Tai sudėtinga sistema, kurios veiksmingumas priklauso nuo subalansuoto valymo ir tinkamo drėkinimo.

Reklama

Požymiai, kad per daug plaunate veidą

Trys pagrindiniai rodikliai gali padėti nustatyti, ar per daug plaunate veidą. Pirma, iš karto po valymo oda jaučiasi įtempta, niežti arba yra jautresnė. Toks pojūtis atsiranda, kai pašalinami natūralūs aliejai ir pažeidžiamas odos apsauginis barjeras.

Antra, visą dieną pastebėsite padidėjusį riebalų išsiskyrimą. Kai oda per daug išsausėja dėl per didelio prausimosi, ji kompensuoja tai gamindama perteklinį riebalų kiekį, todėl paradoksaliai tampa riebesnė. Trečia, atsiranda matomų sudirginimo požymių, įskaitant paraudimą, pleiskanojimą ar mažus iškilimus, kurių anksčiau nebuvo.

Jei jaučiate šiuos simptomus, tikėtina, kad per dažnai valote odą arba naudojate per šiurkščius produktus. Dauguma dermatologų rekomenduoja veidą plauti tik du kartus per dieną švelniomis, pH subalansuotomis valymo priemonėmis, kad palaikytumėte optimalią odos sveikatą.

Reklama

Mokslo žinios apie veido valymo dažnumą

Norint suprasti, koks yra optimalus veido valymo dažnis, reikia ištirti natūralų odos atsinaujinimo ciklą, kuris paprastai trunka 28-30 dienų. Šio proceso metu oda palaiko subtilią naudingų bakterijų ir apsauginių aliejų, sudarančių odos barjerą, pusiausvyrą.

Tyrimai rodo, kad valymo dažnumas turėtų atitikti odos biologinius procesus:

  1. Jūsų odos pH po valymo paprastai atsistato per 4-6 valandas.
  2. Natūralūs lipidai odos paviršiuje atsistato per 12 valandų
  3. Rūgštinei mantijai visiškai atsistatyti reikia maždaug 14 valandų

Pernelyg dažnas valymas sutrikdo šiuos natūralius ciklus, todėl padidėja transepiderminis vandens netekimas ir sutrinka barjero funkcija. Moksliniais įrodymais pagrįsta, kad dauguma žmonių veidą turėtų valyti ne dažniau kaip du kartus per dieną, kad būtų pakankamai laiko šiems svarbiems biologiniams procesams užbaigti.

Reklama

Geriausia švelnaus veido plovimo praktika

Kadangi tinkama prausimosi technika yra tokia pat svarbi kaip ir dažnumas, norėsite taikyti įrodymais pagrįstus metodus, kurie apsaugo jūsų odos barjerą. Naudokite ne karštą, o drungną vandenį, nes aukštesnė temperatūra gali pašalinti natūralius aliejus ir sudirginti jautrią odą. Švelnų, pH subalansuotą valiklį naudokite pirštų galiukais, o ne abrazyvinėmis šluostėmis ar šepečiais.

30-60 sekundžių sukamaisiais judesiais masažuokite valiklį, daugiausia dėmesio skirdami toms vietoms, kurios linkusios užsikimšti. Nešveiskite agresyviai – švelnus spaudimas leidžia valikliui suskaidyti nešvarumus nepažeidžiant apsauginio odos sluoksnio. Kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu, kol pašalinsite visus produkto likučius. Nusausinkite veidą švariu, minkštu rankšluosčiu, užuot trynę, ir per tris minutes patepkite drėkinamuoju kremu, kad veidas būtų drėkinamas.

Pažeisto odos barjero atkūrimas ir apsauga

Net ir taikant tinkamus valymo būdus, jūsų odos barjeras gali būti pažeistas dėl pernelyg dažno prausimosi. Kai taip atsitinka, daugiausia dėmesio reikia skirti odos atstatymui ir apsaugai naudojant moksliškai įrodytus metodus ir ingredientus. Tyrimai rodo, kad pažeistam barjerui užgydyti reikia specifinių maistinių medžiagų ir laiko.

Reklama

Norėdami veiksmingai atkurti odos barjerą:

  1. Į barjerą atkuriančius drėkiklius įterpkite keramidų ir riebalų rūgščių, kurios padeda atkurti odos apsaugai būtiną lipidų matricą.
  2. Naudokite produktus, kurių sudėtyje yra niacinamido ir pantenolio, kurie, kaip įrodyta klinikiniais tyrimais, palaiko barjerinę funkciją ir mažina uždegimą
  3. Iki minimumo sumažinkite galimų dirgiklių poveikį naudodami produktus be kvapiųjų medžiagų ir vengdami tokių veikliųjų medžiagų kaip retinoidai, kol pasveiks barjeras.

Kai odos barjeras atsistato, palaikykite jį sveiką, prausdamiesi ne dažniau kaip du kartus per dieną ir naudodami pH subalansuotas, švelnias valomąsias priemones.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like