Kodėl neturėčiau plauti rankų indų plovimo skysčiu?

dishwashing liquid hand wash risks

Indų ploviklio sudėtyje yra šiurkščių paviršinio aktyvumo medžiagų, skirtų riebalams nuplauti, o ne odai apsaugoti. Skirtingai nei rankų muilas, indų ploviklis pažeidžia natūralią odos pH pusiausvyrą (4,5-5,5), pašalina apsauginius aliejus ir kenkia naudingam mikrobiomui. Dėl reguliaraus naudojimo oda gali išsausėti, paraudti, skilinėti, padidėti jos jautrumas dirgikliams ir infekcijoms. Žmonėms, sergantiems odos ligomis, kyla didesnė rizika. Skirtumai tarp šių valiklių toli gražu neapsiriboja jų paskirtimi.

Cheminės sudėties skirtumas: Rankų muilas ir indų plovimo skystis.

Nors rankų muilas ir indų ploviklis gali atrodyti panašūs, jų cheminė sudėtis labai skiriasi ir jie naudojami skirtingiems tikslams.

Reklama

Rankų muilo sudėtyje yra švelnesnių paviršinio aktyvumo medžiagų, o jo sudėtyje paprastai yra drėkinamųjų medžiagų, pavyzdžiui, glicerino, kad būtų apsaugotas odos vientisumas dažnai plaunant. Jie palaiko natūralią odos pH pusiausvyrą ir išsaugo jos apsauginį barjerą.

Indų plovimo skysčiuose yra stipresnių paviršinio aktyvumo medžiagų, skirtų maisto riebalams ir įsisenėjusiems likučiams ant neporėtų paviršių išnaikinti.

Šių galingų ploviklių sudėtyje dažnai yra didesnės koncentracijos cheminių medžiagų, pavyzdžiui, natrio laurilsulfato, nei rankų muiluose. Indų plovimo formulėse pirmenybė teikiama nuriebalinimo veiksmingumui, o ne suderinamumui su oda, nes rankų plovikliuose nėra minkštinančių ir kondicionuojančių medžiagų.

Reklama

Šis esminis skirtumas paaiškina, kodėl reguliariai naudojant indų plovimo skystį iš rankų gali būti pašalinti natūralūs aliejai, todėl rankos gali išsausėti, sudirgti ir susirgti dermatitu.

Kaip indų muilas naikina apsauginį odos barjerą

Įsivaizduokite tvirtovės sieną, kurią palaipsniui ardo galingos bangos – tai atspindi, kaip indų ploviklis pažeidžia jūsų odos apsauginį barjerą.

Skirtingai nuo rankų muilo, indų ploviklio sudėtyje yra agresyvių paviršinio aktyvumo medžiagų, skirtų įsisenėjusiems riebalams ir maisto likučiams nuo negyvų paviršių pašalinti.

Reklama

Patekusios ant odos, šios galingos paviršinio aktyvumo medžiagos neskiria nešvarumų nuo natūralių odos aliejų (sebumo) ir lipidų, kurie sudaro odos apsauginį barjerą.

Šiurkščios cheminės medžiagos ištirpdo šį svarbų skydą, pažeisdamos odos drėgmės pusiausvyrą ir natūralų pH lygį.

Be šio apsauginio barjero oda tampa pažeidžiama aplinkos dirgiklių, bakterijų ir drėgmės praradimo.

Reklama

Epidermis į tai gali reaguoti uždegimu, paraudimu, skilinėjimu ir itin dideliu sausumu.

Asmenims, jau sergantiems tokiomis odos ligomis kaip egzema ar dermatitas, indų ploviklis gali sukelti skausmingus paūmėjimus ir padidinti jautrumą.

Natūralios odos Ph pusiausvyros sutrikdymas

Jūsų odoje natūraliai palaikomas šiek tiek rūgštus pH lygis, paprastai nuo 4,5 iki 5,5, kuris padeda apsisaugoti nuo kenksmingų bakterijų ir aplinkos grėsmių.

Reklama

Ši rūgštinė mantija yra labai svarbi jūsų odos gynybinės sistemos sudedamoji dalis.

Tačiau indų plovimo skysčiai paprastai yra šarminiai, o jų pH svyruoja nuo 8 iki 10.

Reguliariai naudojami rankoms plauti, šie labai šarminiai preparatai neutralizuoja natūralų odos rūgštingumą ir sutrikdo jos pH pusiausvyrą.

Reklama

Dėl šio sutrikimo susilpnėja odos atsparumas patogenams ir dirgikliams.

Dėl pakartotinio poveikio oda sunkiai atstato idealų pH, todėl gali padidėti jos jautrumas infekcijoms, dermatitui ir priešlaikiniam senėjimui.

Skirtingai nuo rankų muilo, specialiai sukurto atsižvelgiant į natūralią odos cheminę sudėtį, indų plovimo skysčiuose pirmenybė teikiama riebalų naikinimui, o ne odos sveikatai.

Reklama

Poveikis naudingam rankų mikrobiomui

Ar žinojote, kad žmogaus rankose gyvena įvairi naudingų mikroorganizmų ekosistema?

Šie mikrobai sudaro apsauginį barjerą nuo kenksmingų ligų sukėlėjų ir prisideda prie bendros odos sveikatos. Indų plovimo skystis, skirtas nuvalyti riebalus ir likučius nuo indų, neskiria maisto dalelių nuo natūralių odos mikrobų.

Naudojant indų plovimo muilą ant rankų dažnai beatodairiškai sunaikinamos ir kenksmingos, ir naudingos bakterijos.

Reklama

Skirtingai nuo rankų muilo, sukurto atsižvelgiant į odos biologiją, indų plovikliuose yra aštresnių paviršinio aktyvumo medžiagų, kurios suardo mikrobų bendrijas, būtinas tinkamai imuninės sistemos veiklai. Dėl šio sutrikimo rankos gali tapti jautresnės oportunistinių patogenų kolonizacijai ir potencialiai prisidėti prie tokių odos ligų kaip dermatitas.

Norint palaikyti subalansuotą rankų mikrobiomą, reikia naudoti specialiai sukurtas valymo priemones, kurios išsaugo naudingus mikroorganizmus ir pašalina kenksmingus.

Požymiai, kad jūsų oda blogai reaguoja į indų ploviklius

Veikiant šiurkštiems indų plovikliams, oda dažnai reaguoja į keletą požymių, kurių nereikėtų ignoruoti. Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra odos paraudimas, niežėjimas ir pleiskanojimas pažeistose vietose, ypač tarp pirštų ir aplink odeles. Kai kuriems asmenims gali išsivystyti kontaktinis dermatitas, kuriam būdingi skausmingi įtrūkimai, pūslės arba deginimo pojūtis.

Reklama

Subtilesni požymiai yra nuolatinis sausumas, kuris nepagerėja drėkinant, arba įtemptas, nemalonus jausmas po rankų plovimo.

Gali sutrikti odos apsauginis barjeras, todėl padidėti jautrumas kitoms medžiagoms ar aplinkos veiksniams. Žmonėms, jau sergantiems odos ligomis, pavyzdžiui, egzema, simptomai paprastai paūmėja.

Šios reakcijos dažnai paūmėja, jei nenutraukiamas indų ploviklio naudojimas ant rankų, ir gali sukelti lėtinį sudirginimą, dėl kurio prireikia medikų įsikišimo.

Reklama

Saugios alternatyvos, kai baigiasi rankų muilas

Pritrūkus rankų muilo, nebūtina griebtis indų ploviklio. Keletas namų apyvokos daiktų gali veiksmingai valyti rankas be aštrių cheminių medžiagų.

Geriamoji soda, sumaišyta su nedideliu kiekiu vandens, sukuria švelnų šveitiklį, kuris pašalina nešvarumus ir kartu subalansuoja odos pH. 15 ml alyvuogių aliejaus kartu su 5 ml druskos sudaro veiksmingą šveičiamąją valymo priemonę, kuri kartu drėkina.

Antibakterinėms savybėms užtikrinti efektyviai veikia atskiestas baltasis actas (viena dalis acto ir dvi dalys vandens). Arba nedidelis kiekis šampūno, skirto kasdieniam naudojimui, paprastai turi švelnesnių ploviklių nei indų ploviklis.

Reklama

Kūno prausiklis, dušo želė ar net šiltu vandeniu ištirpintas gabalėlis muilo gali būti laikinas rankų plovimo sprendimas. Neatidėliotinais atvejais paprastas vanduo ir kruopštus šveitimas vien dėl mechaninio poveikio pašalina nemažai mikrobų.

Ilgalaikės reguliaraus rankų plovimo indų muilu pasekmės

Nuolatinis indų ploviklio naudojimas rankoms plauti gali sukelti ne tik tiesioginį dirginimą, bet ir keletą ilgalaikių sveikatos problemų. Nuolatinis poveikis pažeidžia odos apsauginį barjerą ir gali sukelti lėtinį dermatitą, egzemos paūmėjimus ir nuolatinį sausumą, kurį vis sunkiau pašalinti.

Šiurkščios paviršinio aktyvumo medžiagos, esančios indų ploviklyje, palaipsniui pašalina naudingus aliejus ir bakterijas, kurios natūraliai saugo rankas, ir gali pakenkti odos mikrobiomui. Šis sutrikimas ilgainiui gali padidinti jautrumą infekcijoms ir alergenams.

Reklama

Be to, kartotinis poveikis gali sukelti kontaktinę sensibilizaciją, kai oda ima stipriau reaguoti į sudedamąsias dalis, kurios anksčiau sukeldavo tik nedidelį dirginimą.

Asmenims, jau sergantiems odos ligomis, pavyzdžiui, psoriaze, reguliarus indų ploviklio naudojimas gali paaštrinti simptomus ir sukelti dažnesnius ar stipresnius paūmėjimus.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like