Ar jūsų grožio kremai sukelia bėrimus? paslėptas kasdienės odos priežiūros priemonių pavojus

beauty creams may irritate

Grožio produktai gali sukelti odos bėrimą dėl įprastų dirgiklių, pavyzdžiui, kvapiųjų medžiagų, konservantų ir sulfatų. „Hipoalerginės” etiketės nėra reglamentuotos FDA ir jose vis tiek gali būti potencialių alergenų. Įspėjamieji požymiai: paraudimas, deginimas ir niežulys. Net seniai mėgstami produktai gali staiga sukelti reakcijas dėl pasikeitusios formulės ar susikaupusio jautrumo. Bandymai su pleistrais, pasirinkimas produktų be kvapiųjų medžiagų ir odos dienoraščio pildymas padeda nustatyti problemines sudedamąsias dalis ir jų išvengti. Tinkamas požiūris į odos priežiūrą gali padėti išvengti nemalonių reakcijų.

Dažniausiai odos priežiūros produktuose slypintys dirgikliai

Nors daugelis vartotojų daugiausia dėmesio skiria žadamai odos priežiūros produktų naudai, jie dažnai nepastebi grožio kremuose slypinčių potencialiai dirginančių ingredientų. Dažniausiai pasitaikantys dirgikliai yra kvapiosios medžiagos, konservantai, pavyzdžiui, parabenai ir formaldehidą išskiriančios medžiagos, ir tam tikri alkoholiai, kurie gali pažeisti odos barjerą.

Reklama

Sulfatai, dažniausiai esantys valikliuose, pavyzdžiui, natrio laurilsulfatas ir natrio laurito sulfatas, gali sukelti sausumą ir sudirginimą.

Eteriniuose aliejuose, nepaisant jų natūralios kilmės, yra stiprių junginių, kurie dažnai sukelia alergines reakcijas. Be to, cheminės apsaugos nuo saulės priemonės, tokios kaip oksibenzonas ir avobenzonas, yra žinomi jautrintojai.

Eksfoliacinės rūgštys (glikolio, salicilo) ir retinoidai, nors ir veiksmingai atnaujina odą, gali sukelti dirginimą, jei jų naudojama daug arba per dažnai.

Reklama

Turintieji jautrią odą turėtų atidžiai išnagrinėti sudedamųjų dalių sąrašus ir apsvarstyti galimybę išbandyti naujus produktus.

Klaidinančių etikečių iššifravimas: Ką iš tikrųjų reiškia „hipoalerginis”?

Kai vartotojai grožio produktų etiketėse mato užrašą „hipoalerginis”, kokią garantiją iš tikrųjų suteikia šis terminas? Stebėtinai mažai. FDA nereglamentuoja ir neapibrėžia sąvokos „hipoalerginis”, todėl gamintojai gali naudoti šią sąvoką be standartizuotų bandymų reikalavimų.

Sąvoka „hipoalerginis” tik nurodo, kad gaminys gali mažiau sukelti alerginių reakcijų, palyginti su panašiais gaminiais, tačiau negarantuoja, kad jis nesukels alerginių reakcijų. Daugelyje taip paženklintų gaminių vis tiek yra įprastų dirgiklių, pavyzdžiui, kvapiųjų medžiagų, konservantų ir eterinių aliejų.

Reklama

Dermatologai rekomenduoja nesigilinti į rinkodaros teiginius ir atidžiai peržiūrėti sudedamųjų dalių sąrašus. Tokie terminai kaip „be kvapiųjų medžiagų” taip pat gali būti klaidinantys, nes produktuose gali būti maskuojančių kvapiųjų medžiagų, nenurodytų kaip „kvapiosios medžiagos”.

Jautrią odą turintiems žmonėms, nepaisant teiginių apie hipoalergiškumą, išlieka saugiausias būdas išvengti galimų reakcijų.

Požymiai, kad jūsų patikimi produktai sukelia odos reakcijas

Kaip ištikimi vartotojai gali atpažinti, kada jų mėgstami grožio produktai tapo odos dirgikliais? Dažniausi požymiai yra paraudimas, deginimo pojūtis, niežulys arba dilgčiojimas, atsirandantis netrukus po naudojimo.

Reklama

Sunkesnės reakcijos gali pasireikšti patinimu, dilgėline ar žvyneline.

Laikas yra labai svarbus diagnostinis veiksnys. Reakcijos, pasireiškiančios nuo kelių minučių iki kelių valandų po produkto panaudojimo, rodo, kad tai susiję.

Vieta taip pat turi reikšmės – dirginimas, susikoncentravęs naudojimo vietose, rodo jautrumą produktui. Naudotojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, ar simptomai pagerėja nustojus naudoti gaminį ir ar jie grįžta po pakartotinio naudojimo.

Reklama

Net ir seniai mėgstami produktai gali staiga sukelti reakcijas dėl pasikeitusios formulės, odos barjero sutrikimų ar susikaupusio jautrumo.

Vedant odos dienoraštį, kuriame fiksuojami naudoti produktai ir vėlesnės reakcijos, galima nustatyti konkretų sudėtingos odos priežiūros procedūros kaltininką.

Kodėl ilgai naudoti mėgstami produktai staiga gali tapti odos priešais

Net ir tie produktai, kurie daugelį metų buvo pagrindiniai odos priežiūros produktai, netikėtai gali tapti dirginimo ir diskomforto šaltiniais. Šis reiškinys, vadinamas kontaktiniu dermatitu, gali išsivystyti ilgai veikiant tam tikroms sudedamosioms dalims, nes imuninė sistema palaipsniui įsijautrina.

Reklama

Šį staigų pokytį lemia keli veiksniai: Gamintojai kartais keičia produktų sudėtį apie tai nepranešę; konservantai laikui bėgant gali suirti, atsirandant naujiems cheminiams junginiams; hormonų svyravimai dėl nėštumo, menopauzės ar vaistų gali pakeisti odos jautrumą; aplinkos veiksniai, tokie kaip užterštumas ar klimato pokyčiai, gali skirtingai sąveikauti su produktais ant odos.

Be to, susikaupęs nedidelių dirgiklių poveikis ilgainiui gali pasiekti ribą, kai pasireiškia reakcijos. Tai paaiškina, kodėl dešimtmečius saugiai naudotas patikimas kremas staiga gali sukelti paraudimą, niežulį ar deginimą – odos ir produkto santykis iš esmės pasikeitė.

Saugesnės odos priežiūros rutinos kūrimas: Alternatyvos ir sprendimai

Norint atkurti odos priežiūros režimą po kontaktinio dermatito, reikia metodiško požiūrio, orientuoto į ingredientų pažinimą ir supaprastinimą.

Reklama

Dermatologai rekomenduoja iš pradžių atlikti naujų produktų pleistro testą ir 48 valandas už ausies arba ant vidinės dilbio pusės užtepti nedidelį kiekį, kad būtų galima stebėti reakcijas.

Jautriai odai skirtuose hipoalerginiuose produktuose be kvapiklių paprastai būna mažiau galimų dirgiklių. Mineralinio pagrindo apsaugos nuo saulės priemonės su cinko oksidu arba titano dioksidu užtikrina veiksmingą apsaugą be įprastų cheminių jautrinančių medžiagų.

Ieškantiems alternatyvų, natūralūs aliejai, pavyzdžiui, saulėgrąžų, simondsijų ar skvalano, drėkina odą ir minimaliai alergizuoja.

Reklama

Iš vienos sudedamosios dalies pagaminti produktai leidžia lengviau nustatyti reakcijas sukeliančius veiksnius, jei jų atsirastų. Probleminių sudedamųjų dalių ir sėkmingų alternatyvų dokumentavimas padeda nustatyti dėsningumus ir užkirsti kelią reakcijoms ateityje.

Laipsniškai, kas dvi savaites pridedant po vieną produktą, galima tiksliai nustatyti bet kokias problemines formuluotes.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like