Kai nustojate gerti alkoholį, jūsų organizmas pradeda greitą gijimo procesą. Per 24-72 valandas (maždaug 1-3 dienas) pajusite pradinius abstinencijos simptomus, pavyzdžiui, padažnėjusį širdies ritmą ir lengvą nerimą.
Jūsų kepenys pradeda perdirbti toksinus ir tuo pat metu atstato ląstelių pažeidimus. Neurologiškai pradeda normalizuotis GABA ir glutamato receptoriai, todėl pagerėja pažinimo funkcijos ir emocinis stabilumas.
Medžiagų apykaitos sistemos persitvarko, pagerėja insulino reguliavimas ir sumažėja uždegimas. Inkstai ir kasa palaipsniui atkuria subalansuotą funkciją, o širdies ir kraujagyslių sistemos veikla pagerėja. Gliukozės kiekis kraujyje stabilizuojasi, o neurotransmiterių sistemos atsistato.
Didelė fiziologinė transformacija leidžia pažinti nepaprastą organizmo atsparumą ir atsigavimo potencialą.
Trumpalaikiai kūno pokyčiai
Kai pirmą kartą nusprendžiate mesti gerti, jūsų organizmas pradeda sudėtingą fiziologinio persitvarkymo procesą. Per 24-72 valandas greičiausiai pajusite pirmuosius abstinencijos simptomus, pavyzdžiui, padažnėjusį širdies ritmą, lengvą drebulį ir galimą nerimą, nes nervų sistema iš naujo prisitaiko prie alkoholio nebuvimo.
Metaboliškai jūsų kepenys pradeda sparčiai perdirbti toksinų likučius ir pradeda atkurti ląsteles. Gliukozės kiekis kraujyje stabilizuojasi, pagerėja jautrumas insulinui. Galite pastebėti pagerėjusią hidrataciją, nes susilpnėja diuretinis alkoholio poveikis, todėl pagerėja inkstų veikla ir subalansuojamas elektrolitų kiekis.
Neurologiškai pamažu atsistato neurotransmiterių sistemos. Pradeda normalizuotis GABA ir glutamato receptoriai, dėl to iš pradžių gali sutrikti miegas, bet galiausiai tai skatina neurologinį gijimą. Šie trumpalaikiai pokyčiai yra labai svarbios fiziologinės adaptacijos, padedančios visapusiškai atkurti organizmą.
Kepenų ir organų atsigavimas
Jūsų organizmui tęsiant sveikimo kelionę po pirminės abstinencijos, kepenys tampa nuostabiu atsinaujinimo organu. Per kelias savaites nuo alkoholio vartojimo nutraukimo kepenų ląstelės pradeda taisyti struktūrinius pažeidimus, mažinti uždegimą ir palaipsniui atkurti funkcinį pajėgumą. Kepenų fermentų kiekis, anksčiau buvęs padidėjęs chroniško alkoholio vartojimo metu, pradeda normalizuotis, o tai rodo sumažėjusį ląstelių stresą.
Kiti nepakeičiami organai taip pat smarkiai atsigauna. Inkstai atkuria skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą, o kasa sumažina uždegimą ir pagerina insulino reguliavimą. Širdies audiniai tampa efektyvesni, nes sumažėja alkoholio sukelta širdies ir kraujagyslių sistemos apkrova. Pagreitėja ląstelių atkūrimo mechanizmai, todėl medžiagų apykaitos procesai grįžta prie sveikesnių bazinių funkcijų.
Atsinaujinimo potencialas priklauso nuo alkoholio vartojimo trukmės ir intensyvumo, tačiau nuoseklus susilaikymas užtikrina esminį fiziologinį atsistatymą.
Psichinė ir emocinė transformacija
Abstinencijos nuo alkoholio metu beveik visos neurologinės sistemos iš esmės persikalibruoja, o neuromediatorių tinklai smarkiai atsinaujina. Stabilizuojantis smegenų cheminei būklei, greičiausiai pagerės pažinimo funkcijos, pagerės emocinis reguliavimas ir sumažės nerimas. Dopamino ir serotonino receptoriai palaipsniui normalizuojasi, todėl sumažėja nuotaikų svyravimai ir padidėja psichologinis atsparumas.
Šiuo laikotarpiu pagreitėja neuroplastiškumas, todėl smegenys gali atkurti sveikus nervų takus, pažeistus lėtinio alkoholio vartojimo. Pastebėsite didesnį proto aiškumą, geresnį atminties išlaikymą ir pastovesnę emocinę pusiausvyrą. Sumažėjęs alkoholio sukeltas neurologinis uždegimas prisideda prie šių neurologinių patobulinimų, palengvina efektyvesnį kognityvinį apdorojimą ir emocinę reakciją. Psichologinė transformacija – tai plataus masto neurologinis persikrovimas, suteikiantis jums galimybę išvystyti sveikesnius įveikos mechanizmus ir psichologinį prisitaikymą