Gydytojai įspėja, kad šie 5 vaistai turėtų būti kiekvienoje vaistinėlėje

essential medicines for households

Sveikatos priežiūros ekspertai pabrėžia, kad svarbu turėti gerai aprūpintą vaistinėlę. Naujausiame medikų susitarime įvardijami penki svarbiausi be recepto parduodami vaistai, kuriuos turėtų turėti kiekvienas namų ūkis. Šias rekomendacijas pateikė praktikuojantys gydytojai, kurie reguliariai gydo įprastus negalavimus, kuriuos, tinkamai pasiruošus, būtų galima gydyti namuose. Supratimas, kokius vaistus reikia turėti ir kodėl jie svarbūs, gali padėti išvengti nedidelių nepatogumų ir nereikalingų apsilankymų skubios pagalbos skyriuje netikėtais sveikatos sutrikimais.

Be recepto parduodami skausmą malšinantys ir karščiavimą mažinantys vaistai

Dauguma be recepto parduodamų skausmą malšinančių ir karščiavimą mažinančių vaistų skirstomi į dvi pagrindines kategorijas: paracetamolis (Tylenol) ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip ibuprofenas (Advil, Motrin), naprokseno natrio druska (Aleve) ir aspirinas.

Reklama

Medicinos ekspertai rekomenduoja vaistinėlėje turėti ir paracetamolio, ir bent vieną NVNU, nes jie veikia skirtingai. Paracetamolis veiksmingai mažina skausmą ir karščiavimą, tačiau neturi priešuždegiminių savybių. NVNU ne tik mažina skausmą ir karščiavimą, bet ir mažina uždegimą.

Šie vaistai skirti įvairiems tikslams: galvos, raumenų, dantų, menstruacijų, nedidelių sužeidimų ir karščiavimo skausmams malšinti. Tačiau jie pasižymi skirtingais rizikos profiliais.

Didelės acetaminofeno dozės gali sukelti kepenų pažeidimus, o NVNU gali dirginti skrandžio gleivinę ir paveikti inkstų funkciją, jei vartojami ilgai. Visada laikykitės dozavimo nurodymų ir pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu dėl galimos sąveikos su esamais susirgimais ar vaistais.

Reklama

Antihistamininiai vaistai alerginėms reakcijoms ir miegui gydyti

Antihistamininiai vaistai yra dar viena svarbi vaistinėlės reikmenų kategorija, kuri daugeliui namų ūkių atlieka dvejopą funkciją.

Šie vaistai blokuoja histaminą – medžiagą, išsiskiriančią alerginių reakcijų metu, ir veiksmingai gydo tokius simptomus, kaip čiaudulys, niežulys, akių ašarojimas ir dilgėlinė.

Pirmosios kartos antihistamininiai vaistai, tokie kaip difenhidraminas („Benadryl”), ne tik gydo alergines reakcijas, bet ir dėl savo raminamųjų savybių veikia kaip miegoti padedantys vaistai.

Reklama

Antrosios kartos antihistamininiai preparatai, įskaitant loratadiną (Claritin) ir cetiriziną (Zyrtec), yra ne mieguistos alternatyvos dienos alergijos gydymui.

Gydytojai rekomenduoja turėti bent vieną antihistamininį vaistą, ypač namų ūkiuose, kuriuose yra žinomos alergijos arba kartais kamuoja nemiga.

Šių vaistų turėjimas po ranka gali suteikti greitą pagalbą netikėtų alerginių reakcijų ar bemiegių naktų metu ir išvengti nereikalingų vizitų į greitąją pagalbą.

Reklama

Vaistai nuo viduriavimo ir palengvinantys virškinimą

Veiksmingų vaistų nuo viduriavimo atsargos suteikia esminę pagalbą netikėtų virškinimo sutrikimų metu.

Loperamidas (Imodium) tebėra standartinis be recepto parduodamas viduriavimą malšinantis vaistas, kuris sulėtina žarnyno judėjimą ir leidžia organizmui iš naujo pasisavinti vandenį.

Medikai taip pat rekomenduoja turėti po ranka bismuto subsalicilato („Pepto-Bismol”) dėl jo universalumo sprendžiant įvairius virškinimo sutrikimus, įskaitant viduriavimą, rėmenį ir pykinimą.

Reklama

Nuo dujų ir pilvo pūtimo padeda simetikono produktai, kurie veiksmingai skaido dujų burbuliukus virškinamajame trakte.

Pacientai turėtų suprasti, kad, nors šie vaistai palengvina simptomus, dėl nuolatinių virškinimo problemų būtina kreiptis į gydytoją.

Vaistų nuo viduriavimo negalima vartoti karščiuojant ar esant kraujui išmatose.

Reklama

Viduriuojant labai svarbu tinkamai drėkinti organizmą, nes dehidratacija kelia didelį pavojų sveikatai, ypač vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Vietiniai antibiotikų tepalai žaizdų priežiūrai

Tinkama žaizdų priežiūra yra dar viena svarbi namų medicinos gydymo kategorija. Vietiniai antibiotikų tepalai, tokie kaip bacitracinas, neomicinas ir polimiksinas B arba mupirocinas, yra svarbiausia pirmosios eilės apsauga nuo infekcijos smulkių įpjovimų, įbrėžimų ir nudegimų atveju.

Šie antimikrobiniai preparatai veikia neleisdami bakterijoms daugintis žaizdose, taip sumažindami infekcijos riziką, kol prasideda gijimo procesas. Tyrimai rodo, kad tinkamai sutvarkytos žaizdos gyja greičiau ir sukelia mažiau komplikacijų nei negydomos.

Reklama

Jei įmanoma, ekspertai rekomenduoja rinktis produktus be pridėtinių sudedamųjų dalių, pavyzdžiui, skausmą malšinančių vaistų ar kortizono, nes kai kuriems žmonėms jie gali sukelti odos jautrumą. Idealiai tinka naudoti ant nuvalytų žaizdų ir uždengti steriliais tvarsčiais.

Nedideles žaizdas galima tvarkyti namuose, tačiau gilesnes plėštines žaizdas, durtines žaizdas arba žaizdas, turinčias infekcijos požymių, turi įvertinti profesionalus gydytojas.

Hidrokortizono kremas nuo odos dirginimo ir bėrimo

Hidrokortizono kremas nusipelno svarbios vietos kiekvienoje vaistinėlėje, nes yra universalus įprastų odos ligų sprendimas. Šis be recepto parduodamas steroidinis vaistas greitai sumažina uždegimą, niežulį ir paraudimą, susijusį su nedideliais odos sudirgimais, vabzdžių įkandimais, nuodingomis gebenėmis ir alerginėmis reakcijomis.

Reklama

Nuo 0,5 % iki 1 % stiprumo hidrokortizonas veikia slopindamas imuninę reakciją, sukeliančią nemalonius simptomus. Kad pasiektumėte idealių rezultatų, plonu sluoksniu tepkite pažeistas vietas iki keturių kartų per dieną ne ilgiau kaip septynias dienas iš eilės.

Ilgalaikis naudojimas gali sukelti odos plonėjimą ir didesnę absorbciją. Nors laikinas palengvėjimas yra veiksmingas, pacientai turėtų kreiptis į gydytoją, jei simptomai išlieka ilgiau nei savaitę, jei vieta užsikrečia arba jei gydomas veido bėrimas, ypač aplink akis.

Jaunesniems nei dvejų metų vaikams prieš vartojimą būtina gydytojo konsultacija.

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like