Ekspertai teigia, kad šis dušo įprotis sukelia aknę — ir Jūs tikriausiai taip darote

showering habit causes acne

Galbūt to nesuprantate, bet veido prausimas po plaukų plovimo šampūnu gali prisidėti prie spuogų atsiradimo.

Daugelyje šampūnų ir kondicionierių yra komedogeninių ingredientų, kurie užkemša poras, kai lieka ant odos.

Reklama

Dermatologai siūlo apkeisti šią seką, pirmiausia nuplaunant veidą, kad sumažintumėte su likučiais susijusius išbėrimus.

Laikantis šio įpročio galima ženkliai pagerinti veido odą.

Įdomu, kaip paprasti rutinos pakeitimai gali pagerinti jūsų odos sveikatą?

Reklama

Netikėtas dušo įprotis, kuris gali kenkti jūsų odai

Nors dušo priėmimas atrodo kaip paprastas įprotis, vienas netikėtas įprotis gali netyčia prisidėti prie spuogų atsiradimo. Jūs galite nesuvokti, kad veido valymas po plaukų plovimo gali palikti ant odos šampūno ir kondicionieriaus likučių. Šiuose produktuose dažnai yra komedoninių ingredientų, kurie gali užkimšti poras ir sukelti spuogus. Dermatologai pabrėžia, kad reikia pirmiausia nusiprausti veidą, užtikrinant, kad plaukų priežiūros produktų likučiai būtų kruopščiai nuskalauti. Tyrimai patvirtina, kad plaukų priežiūros formuluotėse dažnai yra aliejų ir silikonų, kurie, kaip žinoma, pablogina spuogų būklę. Pakeisdami šį įprotį, jūs sumažinate riziką, kad ant odos liks poras užkemšančių likučių. Tai paprastas, bet efektyvus pakeitimas jūsų dušo rutinoje, kuris galėtų žymiai pagerinti jūsų odos sveikatą, sumažindamas spuogų protrūkius ir pagerindamas bendrą odos būklę.

Kaip karšti dušai veikia jūsų odos sveikatą

Nagrinėjant įprastų dušo įpročių poveikį odos sveikatai, taip pat reikia ištirti vandens temperatūros vaidmenį. Jums gali patikti ilgi, karšti dušai, tačiau jie gali pakenkti jūsų odos vientisumui. Aukšta temperatūra pašalina natūralius aliejus, sukeldama sausumą ir dirginimą. Šis odos barjero sutrikimas gali paaštrinti tokias būkles kaip aknė, didindamas uždegimą ir sebumo gamybą. Remiantis dermatologiniais tyrimais, drungna temperatūra yra labai svarbi norint išsaugoti natūralias odos apsaugos priemones.

Be to, karštas vanduo išplečia kraujagysles ir padidina kraujo tekėjimą, o tai gali sukelti paraudimą ir paaštrinti uždegimines odos būkles. Jis taip pat atveria poras, potencialiai leisdamas bakterijoms ir nešvarumams įsiskverbti giliau. Pasirinkdami vidutinę vandens temperatūrą, padedate palaikyti natūralią odos drėgmės pusiausvyrą ir atsparumą.

Reklama

Dušo Produktų Vaidmuo Aknės Vystymesi

Vertinant dušo produktų poveikį spuogų vystymuisi, labai svarbu atsižvelgti į naudojamus ingredientus ir formuluotes. Produktai, kuriuose yra komedogeninių ingredientų, tokių kaip tam tikri aliejai ir sunkūs drėkikliai, gali užkimšti poras, prisidėdami prie spuogų formavimosi. Be to, sulfatai, dažnai randami šampūnuose ir kūno prausikliuose, gali pašalinti natūralius odos riebalus, sukeldami dirginimą ir padidėjusią sebumo gamybą – veiksniai, kurie pablogina spuogus.

Kvapai ir dažai dušo produktuose taip pat gali sukelti uždegiminius atsakus, dar labiau komplikuojančius spuogams linkusią odą. Svarbu pasirinkti nekomedogeninius, hipoalerginius produktus, kurie palaiko odos pH balansą. Įrodymai rodo, kad švelni, bekvapė formuluotė sumažina spuogų vystymosi riziką ir palaiko odos vientisumą. Visada peržiūrėkite produktų etiketes ir konsultuokitės su dermatologais, pritaikytais jūsų odos tipui, kad efektyviai sumažintumėte spuogų riziką.

Esminiai patarimai odai draugiškam dušo ritualui

Norint išlaikyti sveiką odą ir sumažinti spuogų atsiradimo riziką, būtina sukurti odai palankią dušo rutiną. Pradėkite reguliuodami vandens temperatūrą; drungnas vanduo išsaugo natūralius odos riebalus, užkertant kelią sausumui ir dirginimui, susijusiam su spuogais. Naudokite nekomedogeninius valiklių, nes šiose formuluotėse nėra poras užkemšančių ingredientų, mažinančių spuogų atsiradimą. Apribokite dušo trukmę iki 5-10 minučių, kad išvengtumėte odos barjero pažeidimo. Įdiekite po dušo drėkinimo žingsnį su beriebaliais losjonais, kad išlaikytumėte drėgmę nepadidinant spuogų. Svarbu švelniai nusausinti odą švariu rankšluosčiu, kad būtų kuo mažiau dirginimo. Venkite stiprių šveitiklių; vietoj to, rinkitės švelnią cheminę eksfoliaciją su salicilo ar glikolio rūgštimi, kuri veikia spuogus nepažeisdama odos vientisumo. Laikantis šių gairių skatinama sveika, spuogams atspari oda.

Reklama

Kada ieškoti profesionalios pagalbos dėl atsparaus spuogų gydymo

Kaip žinoti, kada kreiptis į specialistus dėl nuolatinio spuogų bėrimo? Jei vaistinėse parduodami preparatai nepagerino jūsų odos per 12 savaičių, arba jei spuogai stipriai veikia jūsų psichologinę gerovę, verta kreiptis į dermatologą. Nuolatinis spuogų bėrimas gali rodyti hormoninius sutrikimus, pavyzdžiui, policistinių kiaušidžių sindromą, arba bakterines infekcijas, kurioms reikia tikslinės terapijos. Spuogai, kurie palieka randus ar hiperpigmentaciją, taip pat reikalauja profesionalaus įvertinimo. Dermatologai gali pasiūlyti įrodymais pagrįstus gydymo būdus, tokius kaip vietinio poveikio retinoidai, geriamieji antibiotikai ar hormoniniai preparatai, pritaikyti jūsų būklei. Jie gali rekomenduoti specialias odos priežiūros priemones nuo spuogų arba pažangias procedūras, tokias kaip cheminiai šveitimai ar lazerinė terapija. Apsilankymas pas specialistą užtikrina, kad gausite individualų gydymo planą, sumažinantį ilgalaikio odos pažeidimo riziką ir pagerinantį bendrą odos būklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like