Mankštinatės netinkamu metu? Štai kada treniruotis, kad pasiektumėte geriausių rezultatų!

optimal training times revealed

Ar kada nors pagalvojote, kad mankštinatės netinkamu metu? Laikas gali labai pakeisti jūsų sveikatingumo kelionę.

Norint pasiekti kuo geresnių rezultatų, labai svarbu suprasti natūralų kūno ritmą ir energijos pikus. Suderinę treniruotes su savo cirkadiniu ritmu, galite pagerinti rezultatus ir pagerinti raumenų augimą.

Reklama

Ar rytiniai užsiėmimai tikrai naudingi, o gal vakarinė mankšta yra raktas į geriausius rezultatus?

Atskleiskime idealaus treniruočių laiko paslaptis.

Suprasti savo cirkadinį ritmą

Nors į tai dažnai neatsižvelgiama, savo cirkadinio ritmo supratimas gali labai pagerinti treniruočių rezultatus. Jūsų kūno vidinis laikrodis reguliuoja fizinius, psichinius ir elgesio pokyčius per 24 valandų ciklą. Suderindami treniruotes su savo natūraliais energijos piku, maksimaliai padidinsite našumą ir atsigavimą. Vėlyvą popietę ir ankstyvą vakarą kūno temperatūra, raumenų jėga ir ištvermė paprastai būna aukštesnė, todėl tai idealus laikas intensyvioms treniruotėms.

Reklama

Norėdami pasinaudoti savo cirkadiniu ritmu, stebėkite, kada iš prigimties esate žvalesni ir energingesni. Pritaikykite treniruočių tvarkaraštį taip, kad jis sutaptų su šiais laikotarpiais, ir tikriausiai pastebėsite geresnę ištvermę ir efektyvumą. Nenuvertinkite laiko galios; svarbu ne tik tai, ką darote, bet ir kada tai darote. Pasikliaukite savo kūno signalais ir leiskite jiems vadovauti treniruočių planavimui, kad pasiektumėte puikių rezultatų.

Rytinės treniruotės: Pliusai ir minusai

Daugelis žmonių prisiekia, kad rytinės treniruotės suteikia žvalumo, ir teigia, kad ankstyva mankšta yra puikus būdas pradėti dieną. Rytinė rutina gali pagreitinti medžiagų apykaitą, padidinti energijos lygį ir pagerinti dėmesio sutelkimą visai dienai. Kai treniruojatės anksti, mažiau tikėtina, kad praleisite treniruotę dėl netikėtų įvykių. Be to, rytinės treniruotės gali nuteikti pozityviai, suteikdamos laimėjimo jausmą.

Tačiau rytinės treniruotės neapsieina be iššūkių. Jūsų kūnas gali jaustis sustingęs, o energijos lygis gali būti žemesnis nei vėlesniu dienos metu. Svarbu teikti pirmenybę tinkamam apšilimui, kad išvengtumėte traumų. Jei nesate rytinis žmogus, priverstinis šios rutinos atlikimas gali sukelti nepasitenkinimą ir problemų dėl įsipareigojimų. Raskite tai, kas iš tiesų atitinka jūsų gyvenimo būdą.

Reklama

Popietinė ir vakarinė mankšta: Piko našumo paieškos

Jei pabudimas auštant nėra jūsų stilius, apsvarstykite popietinių ir vakarinių treniruočių naudą, kad pasiektumėte geresnių rezultatų. Tuo metu kūno temperatūra būna aukščiausia, todėl pagerėja raumenų funkcija ir jėga. Štai kaip galite maksimaliai išnaudoti šį langą:

  1. Tikėtina, kad turėsite daugiau energijos nei anksti ryte, todėl treniruotės bus ilgesnės ir efektyvesnės.
  2. Geresnis susitelkimas: Po dienos, praleistos pasistiprinus degalais, jūsų protinis aštrumas tampa aštresnis, todėl galite sutelkti dėmesį į formą ir techniką.
  3. Geresnis atsigavimas: vakarinės treniruotės gali padėti atsipalaiduoti ir sumažinti stresą, skatinti geresnį miegą ir raumenų atsigavimą.
  4. Lankstumas: Po pietų ir vakare siūlomi lankstesni laiko intervalai, padedantys sklandžiai derinti darbą, šeimą ir sveikatingumą.

Pasinaudokite šiomis įžvalgomis, kad pasiektumėte geriausių rezultatų!

Treniruočių laiko parinkimas optimaliam raumenų augimui

Kada geriausia lankytis sporto salėje, kad augtų raumenys? Tyrimai rodo, kad idealus laikas yra nuo vėlyvos popietės iki ankstyvo vakaro. Kūno temperatūra pakyla iki maksimalios, todėl padidėja jėga, lankstumas ir raumenų funkcija. Šiuo metu padidėja raumenų augimui svarbių hormonų, tokių kaip testosteronas, kiekis, todėl treniruotės tampa papildomu pranašumu.

Reklama

Tačiau nesijaudinkite, jei jūsų dienotvarkė neleidžia treniruotis vakare. Svarbiausia – nuoseklumas! Jei rytas yra vienintelė galimybė, pasistenkite, kad ji veiktų. Pirmenybę teikite dinaminiam apšilimui, kad kūnas būtų pasiruošęs veikti.

Įsiklausykite į savo kūną ir stebėkite savo rezultatus. Pagal poreikį koreguokite. Atminkite, kad atsidavimas pranoksta laiką. Stumkite save, išlikite drausmingi ir pasieksite rezultatų. Jūsų pasiryžimas rasti tinkamą laiką atsipirks raumenų augimu ir jėga.

Pratimų ir valgymo laiko derinimas siekiant geresnių rezultatų

Norėdami pasiekti geriausių treniruočių rezultatų, apsvarstykite galimybę suderinti treniruočių režimą su valgymo laiku. Šis strateginis požiūris gali padidinti energijos lygį, pagerinti raumenų atsigavimą ir pagerinti riebalų deginimą.

Reklama

  1. Pasistiprinkite: 2-3 val. prieš treniruotę suvalgykite subalansuotą maistą su angliavandeniais ir baltymais. Tai suteiks peno raumenims ir padės išvengti nuovargio.
  2. Mityba po treniruotės: Po treniruotės suvalgykite daug baltymų turintį užkandį per 30 minučių po treniruotės, kad paskatintumėte raumenų atstatymą ir augimą.
  3. Venkite sunkių patiekalų prieš treniruotę: prieš pat treniruotę valgydami didelį maistą galite patirti diskomfortą. Leiskite savo kūnui laiko virškinti.
  4. Išmintingai drėkinkite organizmą: prieš treniruotę, jos metu ir po jos būkite hidratuoti. Tinkamas drėkinimas padeda pasiekti geriausius rezultatus ir atsigauti.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like