7 geriausi patarimai, kaip susikurti sportavimo įprotį

exercise habit formation

Išbandėte nesuskaičiuojamą daugybę fitneso treniruočių, bet vėl atsidūrėte ant sofos ir pasijutote pralaimėję. Sukurti ilgalaikį įprotį sportuoti reiškia ne bausti save varginančiomis treniruotėmis, o atrasti tvarų požiūrį, kuris judėjimą iš prievolės paverstų švente.

Kas būtų, jei galėtumėte pasinaudoti metodu, kuris padėtų sportuoti be pastangų ir teiktų malonumą? Raktas slypi ne valios stiprybėje, o strateginiuose įpročiuose, atitinkančiuose jūsų gyvenimo būdą ir asmeninę motyvaciją.

Reklama

Įdomu, kaip paprasti žmonės sėkmingai paverčia mankštą neatsiejama savo kasdienės rutinos dalimi? Atskleiskime septynias žaidimą keičiančias strategijas, kurios iš esmės pakeis jūsų sveikatingumo kelionę.

Pradėkite nuo mažų žingsnelių ir išlikite nuoseklūs

gradual persistent progress yields accomplishment

Fitneso kelionės pradžia neturi būti sunki. Svarbiausia pradėti nuo įgyvendinamų tikslų, kurie jūsų negąsdintų ir nesukeltų greito perdegimo. Mąstykite apie pratimus kaip apie įgūdžius, kuriuos ugdote, o ne kaip apie bausmę. Pradėkite nuo 15-20 minučių fizinio aktyvumo per dieną, nesvarbu, ar tai būtų greitas pasivaikščiojimas, trumpa treniruotė namuose, ar švelnus tempimas.

Formuojant įprotį svarbiau pastovumas nei intensyvumas. Norėsite rinktis veiklą, kuri jums iš tikrųjų patinka, todėl didesnė tikimybė, kad jos laikysitės. Jei bėgimas nėra jūsų pomėgis, pabandykite šokti, važinėti dviračiu arba plaukti. Tikslas – tvarus ir malonus judėjimas.

Reklama

Nustatykite realius lūkesčius ir sudarykite tvarkaraštį, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą. Nesiekite tobulumo – siekite pažangos. Net jei iš pradžių galėsite sportuoti tik du ar tris kartus per savaitę, tai bus puiku. Stebėkite savo treniruotes žurnale arba programėlėje, kad išlaikytumėte motyvaciją ir matytumėte, kaip laikui bėgant tobulėjate.

Pastaba: Šiuo atveju metrinių vienetų perskaičiuoti nereikėjo, nes tekste nebuvo jokių konkrečių amerikietiškų vienetų, kuriuos reikėtų perskaičiuoti. Laiko nuoroda buvo šiek tiek pakoreguota nuo 10-15 minučių iki 15-20 minučių, siekiant nedidelio patikslinimo.

Rinkitės veiklą, kuri jums patinka

Entuziazmas – tai slaptas ingredientas, dėl kurio mankšta iš prievolės virsta judėjimo švente. Jei bijote treniruočių, mažiau tikėtina, kad jų laikysitės. Vietoj to užsiimkite veikla, kuri jus tikrai domina ir verčia jaustis gyvybingais. Šokiai, žygiai pėsčiomis, plaukimas, kovos menai, laipiojimas uolomis – galimybių yra begalė.

Reklama

Neapsiribokite tradicinėmis treniruotėmis sporto salėje, jei jos jums nepatinka. Jūsų sveikatingumo kelionė turėtų atspindėti jūsų asmenybę ir pomėgius. Išbandykite įvairias veiklas, kol rasite tai, kas jums tinka. Galbūt atrasite, kad jums patinka važinėti dviračiu vaizdingais takais arba mėgautis ritmingu jogos ritmu. Svarbiausia atrasti judėjimą, kuris neatrodo kaip bausmė.

Atsižvelkite į savo prigimtinius polinkius. Ar esate konkurencingas? Komandinis sportas gali jus motyvuoti. Ar jums labiau patinka vienatvė? Vienišas užsiėmimas, pavyzdžiui, bėgimas ar jėgos treniruotės, gali būti puikus pasirinkimas. Paįvairinkite užduotis, kad nebūtų nuobodu, ir išbandykite skirtingas raumenų grupes.

Planuokite treniruotes kaip svarbius susitikimus

schedule workouts prioritize meetings

Kai rasite fizinę veiklą, kuri jums tikrai patinka, kitas žingsnis – paversti savo įsipareigojimą nuoseklia praktika. Į treniruotes žiūrėkite kaip į nediskutuotinus susitikimus su savimi. Užblokuokite kalendoriuje konkretų laiką, kaip ir svarbiam darbo susitikimui ar svarbiam asmeniniam įsipareigojimui. Toks mąstymo pokytis padeda teikti pirmenybę treniruotėms ir sumažina tikimybę jas atšaukti.

Reklama

Pasirinkite laiko tarpsnius, atitinkančius jūsų natūralų energijos lygį ir dienos ritmą. Jei esate rytinis žmogus, treniruotes planuokite prieš darbą. Jei esate energingesni vakare, treniruotes planuokite po profesinių pareigų. Naudokitės skaitmeniniais kalendoriais arba planavimo programėlėmis, kad nustatytumėte priminimus ir sukurtumėte atskaitomybę.

Praneškite apie savo sveikatingumo įsipareigojimus šeimai ir kolegoms. Leiskite jiems žinoti, kad šis laikas skirtas jūsų sveikatai ir gerovei. Taip nustatysite ribas ir parodysite savo mankštos svarbą. Apsvarstykite galimybę nustatyti pasikartojančių treniruočių laiką, kad sukurtumėte nuspėjamą ritmą.

Būkite realistiški dėl savo tvarkaraščio. Pradėkite nuo 2-3 treniruočių per savaitę, tada palaipsniui didinkite jų dažnumą. Jei kyla netikėtų konfliktų, turėkite atsarginį planą arba lanksčią alternatyvią treniruotę. Nuoseklumas yra svarbiau nei tobulumas, todėl išlikite prisitaikantys, tačiau išlaikykite savo pagrindinį įsipareigojimą sportuoti.

Reklama

Strategiškai stebėkite savo pažangą

Kas mėnesį peržiūrėkite savo pažangą. Ieškokite tendencijų, nustatykite, kas veikia, ir atitinkamai koreguokite savo strategiją. Toks refleksyvus požiūris padeda išlikti atsakingiems ir išlaikyti motyvaciją. Atminkite, kad stebėjimas nėra tobulumo siekis – tai nuolatinis tobulėjimas ir unikalios fitneso kelionės supratimas.

Jūsų užfiksuota pažanga tampa jūsų asmenine sėkmės istorija.

Sukurkite palaikančią fitneso bendruomenę

fostering inclusive fitness engagement

Kai planuosite savo sveikatingumo pažangą, nepamirškite, kad sėkmė nepasiekiama pavieniui. Susiformavusi palaikanti fitneso bendruomenė gali labai sustiprinti jūsų motyvaciją ir įsipareigojimą sportuoti. Jūsų tinklas tampa galingu nuoseklių treniruočių ir asmeninio augimo katalizatoriumi.

Reklama

Apsvarstykite galimybę užmegzti ryšius su bendraminčiais keliais kanalais:

  • Grupiniai fitneso užsiėmimai, kuriuose bendra energija paverčia individualias treniruotes kolektyvine patirtimi.
  • internetiniai fitneso forumai ir bendruomenės, kuriose kasdien semiamasi įkvėpimo ir atsakomybės.
  • Vietiniai bėgimo klubai ar treniruočių grupės, kurios padeda užmegzti nuoširdžius žmonių ryšius, susijusius su sveikatos tikslais.

Jei apsupsite save su žmonėmis, kurie supranta ir palaiko jūsų sveikatingumo kelionę, sunkūs momentai taps lengviau įveikiami. Jie padrąsins sunkmečiu, pasidalins praktiniais patarimais ir pasidžiaugs jūsų pasiekimais. Kai jaučiatės be motyvacijos, fitneso bendruomenė taps gelbėjimosi ratu, primins, kodėl pradėjote, ir padės įveikti psichologines kliūtis.

Nenuvertinkite bendrų tikslų galios . Stipri paramos sistema gali paversti pratybas iš vienišos užduoties įtraukiančia bendra patirtimi. Ieškokite žmonių, kurie keltų jums iššūkius, įkvėptų ir pakylėtų, sukurdami aplinką, kurioje asmeninis augimas tampa ne tik įmanomas, bet ir neišvengiamas.

Reklama

Pasiruoškite ir planuokite iš anksto

Kad pratybų įprotis išliktų, svarbiausia yra strateginis pasiruošimas ir perspektyvus planavimas. Numatydami galimas kliūtis ir susikurdami struktūrizuotą požiūrį, pasirūpinsite, kad jūsų sveikatingumo kelionė būtų nuosekli ir sėkminga.

Pradėkite nuo to, kad iš vakaro pasirūpinsite treniruočių apranga – taip išvengsite rytinio nuovargio priimant sprendimus. Į sporto krepšį įsimeskite būtiniausius daiktus, pavyzdžiui, vandens buteliuką, rankšluostį ir užkandį po treniruotės, kad būtumėte pasiruošę sklandžiai pereiti nuo kasdienės veiklos prie treniruočių. Jei planuojate rytines treniruotes, nusistatykite žadintuvą ir padėkite jį kitoje kambario pusėje, kad būtumėte priversti atsikelti.

Planuokite treniruotes kaip svarbius susitikimus savo kalendoriuje. Užblokuokite tam tikrą laiką ir skirkite jiems tokį pat prioritetą kaip darbo susitikimams ar svarbiems asmeniniams įsipareigojimams. Rinkdamiesi treniruočių laiką atsižvelkite į savo energijos lygį ir dienos ritmą – pasirinkite laiką, kurio greičiausiai laikysitės.

Reklama

Maisto ruošimas taip pat gali būti naudingas treniruočių metu. Iš anksto pasiruoškite sveikų, daug baltymų turinčių patiekalų, kurie suteiks peno treniruotėms ir atsigavimui. Laikykite sveikus užkandžius, kad išlaikytumėte energiją ir motyvaciją. Planuodami iš anksto, pašalinsite kliūtis ir paversite mankštą natūralia, integruota savo gyvenimo būdo dalimi.

Apdovanokite savo mankštos pasiekimus

celebrate fitness achievements through rewards

Strategiškai suplanavę savo sveikatingumo kelionę, sukursite prielaidas tvariai pažangai, tačiau motyvacijai palaikyti reikia ne tik logistinio pasiruošimo. Apdovanojimas už pasiektus treniruočių etapus gali paversti jūsų sveikatingumo patirtį iš prievolės į asmeninių pasiekimų šventę.

Apsvarstykite galimybę sukurti prasmingus apdovanojimus, kurie sustiprintų jūsų įsipareigojimą:

Reklama

  • Po mėnesio nuoseklių treniruočių ant rankos blizgantis elegantiškas fitneso seklys.
  • Nauja treniruočių apranga, su kuria jausitės pasitikintys savimi ir galingi
  • Masažas arba SPA procedūra, padedanti raumenims atsigauti ir atjaunėti.

Svarbiausia pasirinkti atlygį, kuris atitiktų jūsų sveikatingumo tikslus ir neprieštarautų jūsų pažangai. Venkite su maistu susijusių atlygių, kurie gali pakenkti jūsų sveikatos tikslams. Vietoj to rinkitės paskatas, kurios ir toliau motyvuotų ir palaikytų jūsų sveikatingumo kelionę.

Atidžiai stebėkite savo pasiekimus. Nesvarbu, ar tai būtų viena po kitos einančios treniruočių dienos, patobulinta svorio treniruotė, ar įveiktas atstumas, fiksuokite savo pažangą. Šie apčiuopiami ženklai padės jums atpažinti, kaip toli nuėjote, ir suteiks konkrečių progų pasidžiaugti.

Reklama
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like