Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Jodo trūkumas – svarbi, bet lengvai įveikiama sveikatos problema 2018.10.18

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet spalio mėnesio pabaigoje yra minima Pasaulinė jodo trūkumo diena.

Sveikos ir teisingos mitybos principai bei taisyklės nurodo, kad su maistu būtina gauti atitinkamus kiekius visų reikalingų medžiagų: riebalų, angliavandenių, baltymų, vitaminų, makroelementų ir mikroelementų. Mikroelementų trūkumo pasekmės gali iš karto ir nepasireikšti, tačiau jų stoka gali būti pavojinga ir sukelti sveikatos sutrikimus, komplikuotis į ligas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mini jodo trūkumą kaip vieną iš pagrindinių su maistu susijusių veiksnių, lemiančių gyventojų sveikatą.

 Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Mityba“ skiltyje.

Mylėkite savo stuburą ! 2018.10.15

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet spalio 16-oji yra minima kaip Pasaulinė stuburo diena. Šiemet jos informavimo kampanijos šūkis yra „Mylėkite savo stuburą!“. Šios viešinimo akcijos akcentas – išskirtinė sveiko ir funkcionalaus stuburo svarba žmogaus gyvenime, o kampanijos pagrindinis tikslas yra padidinti žmonių supratimą bei sąmoningumą apie nugaros skausmus ir kitas su stuburu siejamas sveikatos problemas.

Planuojama, kad asmens sveikatos priežiūros specialistai, kineziterapeutai ir kiti reabilitacijos specialistai, visuomenės sveikatos specialistai bei studentai medikai ir pacientai aktyviai pažymės šią datą visuose pasaulio žemynuose. Siekiama, kad minint Pasaulinę stuburo dieną būtų aptariami įvairiausi stuburo sveikatos aspektai: bendrojo ir specialiojo fizinio aktyvumo skatinimas, normali laikysena sėdint ir stovint, taisyklingas sunkių daiktų kėlimas ir nešimas, pritaikytos, saugios ir ergonomiškos darbo vietos ir kt. Tokiu būdu žmonės raginami pasidomėti savo stuburo būkle ir būti fiziškai aktyviais. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Parengtos metodinės rekomendacijos tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšis 2018.10.11

Netyčiniai sužalojimai yra viena didžiausių grėsmių Lietuvos vaikų sveikatai ir gyvybei. Dažniausiai juos lemia daugybė aplinkybių, visų pirma – supanti aplinka ir pačių vaikų bei juos prižiūrinčių žmonių elgesys. Todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras įgyvendindamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamą projektą „Vaikams ir paaugliams palankių, kokybiškų ir veiksmingų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų plėtojimas“ parengė metodines rekomendacijas „Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšis“. Rengėjai tikisi, kad šios rekomendacijos padės paprastais būdais apsaugoti vaikus nuo mirčių ir sužalojimų.

Mūsų ateitis – mūsų rankose. Įveikime badą visame pasaulyje iki 2030 m. 2018.10.11

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad nuo 1979 m. spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Ja Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija siekia informuoti visuomenę apie pasaulio maisto problemą ir skatina stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, prasta mityba bei skurdu.

2017 m. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2017 m. badą patyrė 821 mln. pasaulio žmonių, t. y., kas devintas pasaulio gyventojas. Didelis maisto stygius, netinkama mityba, nesaugus maistas ir padidėjusi tarša yra didėjančio žmonių mirtingumo priežastis. Dar 2015 m. rugsėjo 25 d. Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija priėmė išsamius, visuotinius ir tvaraus vystymosi tikslus bei savo įsipareigojimą nenutrūkstamai dirbti siekiant iki 2030 m. mažinti visų formų skurdą. Įvairių skurdo formų panaikinimas yra svarbiausias globalus iššūkis ir yra būtinas darnaus vystymosi reikalavimas. Be to, pabrėžiamas įsipareigojimas siekti darnaus vystymosi visais trimis aspektais – ekonominiu, socialiniu ir aplinkosaugos – subalansuotai ir integruotai. Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Mityba“ skiltyje.

Linksmai ir žaismingai mokomės saugiai važiuoti dviračiu 2018.10.09

Saugus eismas nepraranda aktualumo visoje Europoje ir ne tik. Apie jį kalbama įvairiomis formomis, įvairioms visuomenės amžiaus grupėms. Ypač svarbu, kad ši informacija pasiektų pažeidžiamiausius eismo dalyvius – vaikus. Ir vienas iš būdų tai padaryti – įvairios eismo saugumo pamokėlės, konkursai, viktorinos, žaidimai, pavyzdžiui, jauniesiems dviratininkams. Šių užsiėmimų metu skatinama laikytis Kelių eismo taisyklių, lavinti dviračio vairavimo įgūdžius, pažinti kelio ženklus, vairuoti tik dėvint dviratininko šalmą, mokoma saugaus ir kultūringo elgesio keliuose ir gatvėse. Siūlome keletą idėjų, kaip saugaus eismo pamokėles ikimokyklinio ugdymo įstaigose padaryti įdomesnes, paveikesnes, naudingesnes. Saugaus eismo ikimokyklinio ugdymo įstaigoms pamokėlių priemonė „Linksmai ir žaismingai mokomės saugiai važiuoti dviračiu“ publikuojama „Sveikatos mokymas – Patirties sklaida“ skiltyje.

Per Pasaulinę artrito dieną antrus metus iš eilės kampanija: „Nedelsk, prisijunk šiandien“ 2018.10.09

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad spalio 12-oji minima kaip Pasaulinė artrito diena. Pasaulio sveikatos organizacija ir įvairių šalių specialistai – reumatologai, ortopedai, chirurgai-traumatologai, pediatrai, imunologai ir kiti – bei jų tarptautinės profesinės draugijos ragina atkreipti dėmesį į lėtinių reumatinių bei kaulų ir raumenų sistemos ligų grupę, kuriai būdingas žemas mirtingumo lygis, bet kuri pasižymi aukštu sergamumo bei neįgalumo lygiu ir dažnai sukelia ilgalaikius lėtinius skausmus, kurie labai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę, sutrikdo normalų judėjimą, darbą bei apsitarnavimą [1, 2, 3].

Daugiau skaitykite „Mityba ir fizinis aktyvumas – Fizinis aktyvumas“ skiltyje.

Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos profesinio tobulinimo kursai 2018.10.08

2018 m. spalio 16−18 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) organizuojami mokami profesinio tobulinimo kursai sveikatos priežiūros specialistams, siekiantiems vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą.

Užpildytą registracijos formą iki 2018 m. spalio 15 d. atsiųskite el. paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt. Telefonai pasiteiravimui: (8 528) 551 94, mob. tel. 8 640 44937. Kursų dalyviams bus išduotas nustatytos formos profesinio tobulinimo kursų baigimo pažymėjimas. Kursų programa.

Aptartas sveikatos elgsenos keitimo intervencijos modelis 2018.10.03

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kaip partneris dalyvauja įgyvendinant projekto „BaltCity Prevention“ (visas pavadinimas „Baltic Cities tackle lifestyle related diseases – The development of an innovative model for prevention interventions targeting public health authorities in the Baltic Sea Region“) veiklas. Rugsėjo 26 – 27 dienomis Vilniuje vyko projekto „BaltCity Prevention“ partnerių susitikimas. 15 BaltCityPrevention partnerių iš 7 šalių aptarė projekto įgyvendinimo eigą, pristatė pilotinių projektų gaires. Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

DUK – Visuomenės informavimas ir dalyvavimas poveikio visuomenės sveikatai vertinimo procese 2018.09.30

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pastaruoju metu gauna nemažai gyventojų prašymų paaiškinti, kaip visuomenė gali susipažinti su šalia jų gyvenamosios vietos planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaita, kas ataskaitą gali rengti, kur kreiptis norint gauti detalesnės informacijos ir pan. Atsižvelgdami į dažniausiai užduodamus klausimus (DUK), parengėme glaustą informaciją apie visuomenės informavimą ir dalyvavimą poveikio visuomenės sveikatai vertinimo procese.

Daugiau skaitykite „Aplinkos sveikata − Poveikio visuomenės sveikatai vertinimas“ skiltyje.

Pasaulinė širdies diena 2018: pažadėkite rūpintis savo ir aplinkinių širdimi 2018.09.27

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, jog Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva kasmet rugsėjo mėnesio 29 d. yra minima Pasaulinė širdies diena. Šiais metais problemos aktualumas vis dar išlieka didžiulis, nes širdies ir kraujagyslių ligos yra  pagrindinė mirties priežastis pasaulyje. Kasmet pasaulyje dėl minėtos priežasties miršta apie 17,5 mln. žmonių, kas sudaro 31 proc. pasaulio mirčių.  Lietuvoje situacija taip pat nėra džiuginanti: 2017 m. nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 56,1 proc., mirusiųjų. Kraujotakos sistemos ligos, o konkrečiau lėtinė išeminė širdies liga, yra pagrindinė mirties priežastis ir tarp darbingo amžiaus (16–64 m.) gyventojų.

Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika – Ligų profilaktika“ skiltyje.

Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų 25 metų veiklos rezultataiLietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų 25 metų veiklos rezultatai 2018.09.27
Parengta sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos Lietuvoje 25-mečiui paminėti skirta gerosios patirties knygaParengta sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos Lietuvoje 25-mečiui paminėti skirta gerosios patirties knyga 2018.09.27
Parengta akcijos „Būkim žinomi, būkim matomi“ 5 metų rezultatų analizėParengta akcijos „Būkim žinomi, būkim matomi“ 5 metų rezultatų analizė 2018.09.27
Rugsėjo 26 d. – Pasaulinė aplinkos apsaugos ir sveikatos dienaRugsėjo 26 d. – Pasaulinė aplinkos apsaugos ir sveikatos diena 2018.09.25
2018 m. maudymosi sezono paplūdimių ir jų maudyklų vandens kokybė2018 m. maudymosi sezono paplūdimių ir jų maudyklų vandens kokybė 2018.09.25
Kokia yra žarnyno mikrofloros ir probiotikų įtaka sveikatai?Kokia yra žarnyno mikrofloros ir probiotikų įtaka sveikatai? 2018.09.18
Prasideda Europos judumo savaitės kampanija „Pasirink ir judėk!"Prasideda Europos judumo savaitės kampanija „Pasirink ir judėk!" 2018.09.14
Naujaisiais mokslo metais kviečiame tęsti gražia tradicija tapusią akciją „Apibėk mokyklą“Naujaisiais mokslo metais kviečiame tęsti gražia tradicija tapusią akciją „Apibėk mokyklą“ 2018.09.04
Antros rugpjūčio mėnesio pusės maudyklų vandens kokybėAntros rugpjūčio mėnesio pusės maudyklų vandens kokybė 2018.09.03
Atmintinėje „Kaip galima įveikti depresiją“ – apie psichinės sveikatos tausojimą ir pagalbą sergantiesiemsAtmintinėje „Kaip galima įveikti depresiją“ – apie psichinės sveikatos tausojimą ir pagalbą sergantiesiems 2018.08.31

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2018 metų spalis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos