Svetainės medis Klauskite Neįgaliems Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

Apie mus |Struktūra ir kontaktai |Teisinė informacija |Veiklos sritys |Administracinė informacija |Kaip mus rasti |Klauskite
tarp

Su mumis galima susisiekti:

Tel.: (8 5) 270 0107
Faks. (8 5) 273 7397
El. paštu smlpc@smlpc.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Tel. (8 5) 236 04 99

Mob. tel. 8 699 40891

 

 

Aktualijos
Naujas tinklalapis, skirtas visuomenės sveikatos specialistams 2019.01.17

Siekdami padėti visuomenės sveikatos ir kitiems sveikatos stiprinimo srityje dirbantiems specialistams, projekto „BaltCityPrevention“ vykdytojai sukūrė naują tinklalapį „BetterPrevention“.

Šiame tinklalapyje rasite priemones ir metodus, kurie gali padėti sveikatos priežiūros, savivaldybių, visuomenės sveikatos specialistams, mokytojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims geriau planuoti, įgyvendinti ir vertinti sveikatos stiprinimui skirtas intervencijas.

 

 

img   Plačiau
Kvietimas dalyvauti privalomojo pirmosios pagalbos mokymo profesinio tobulinimo kursuose 2019.01.09

2019 m. vasario mėn. 19 d. – 21 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje (Vytauto g. 87, Trakai) vyks mokami profesinio tobulinimo kursai specialistams, vykdantiems ir siekiantiems vykdyti privalomąjį pirmosios pagalbos mokymą.  

Įvadiniai 18 val. kursai vyks 2019 m. vasario mėn. 19 d. – 20 d. (kursų kaina vienam dalyviui 53,00 Eur), o tęstiniai 36 val. kursai − 2019 m. vasario mėn. 19 d. – 21 d. (kursų kaina vienam dalyviui 72,00 Eur).

Norėdami dalyvauti, užpildykite registracijos formą ir siųskite elektroniniu paštu valentina.naktiniene@smlpc.lt iki 2019 m. vasario mėn. 15 d. Telefonai pasiteirauti: (8 528) 55194 arba 8 640 44937.

Kursų 18 val. programa.   Kursų 36 val. programa.

Būkite atsargūs ant užšalusių vandens telkinių! 2019.01.09

Lietuvoje įsitvirtinus šaltiems žiemiškiems orams, nemažai žmonių renkasi pramogas ant užšalusių vandens telkinių. Be poledinės žūklės mėgėjų, ant užšalusių ežerų, upių, tvenkinių, marių lipa aktyvių pramogų išsiilgę vaikai ir suaugusieji su pačiūžomis, rogutėmis ar kitomis žiemos sporto priemonėmis. Kai kurios savivaldybės gyventojams ant atvirų vandens telkinių įrengia čiuožyklas. Dauguma pramogautojų ant ledo jaučiasi saugūs, tačiau Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad ledas gali būti klastingas ir pavojingas, tad lipant ant jo reikia būti ypač budriems ir atsargiems. Daugiau skaitykite „Neinfekcinių ligų profilaktika – Sužalojimų prevencija“ skiltyje.

Nušalimo pavojai ir kaip apsisaugoti 2019.01.08

Nušalimas atsiranda dėl šalčio poveikio. Jis priklauso nuo aplinkos temperatūros, drėgmės, vėjuotumo, laiko, kurį žmogus praleidžia šaltyje. Dažniausiai nušąlama, jeigu oras yra šaltas, drėgnas ir vėjuotas. „Paprastai nušalimo galima išvengti – tereikia laikytis keleto paprastų taisyklių,“ − sako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai.

 

 

Daugiau skaitykite „Sveiktos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Mokyklos galės nemokamai naudotis joms sukurtais receptais 2019.01.07

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (RLVVKA) parengė patiekalų receptūras, kuriomis nemokamai galės naudotis mūsų šalies ugdymo įstaigos – bendrojo lavinimo mokyklos, organizuodamos vaikų mitybą. Naujuosiuose receptuose – skanūs ir sveiki patiekalai, kuriuos jau netrukus galės išbandyti šalies moksleiviai, o kai kurie – jau ir išbandė per rudenį vykusią degustaciją. 

 

Daugiau skaitykite „Pranešimai žiniasklaidai“ skiltyje.

ŠKL ir CD rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo rekomendacijos 2019.01.07

Sveikatos  mokymo ir ligų prevencijos centras parengė „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo rekomendacijas“

Šiomis rekomendacijomis siekiama apibendrinti sukauptą ŠKL ir CD rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos įgyvendinimo patirtį ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurų gerąją praktiką. Jos skirtos savivaldybių visuomenės sveikatos biurams. Leidinys publikuojamas „Neinfekcinių ligų profilaktika – ŠKL ir CD sveikatos stiprinimo programa“ skiltyje.

Sveikatos mokymas: privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programų testai 2019.01.07

Leidiniu „Sveikatos mokymas. Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programų testai“ Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykla tęsia publikacijų apie mokymo formas ir metodus, jų panaudojimą praktinėje sveikatos mokymo veikloje seriją.  Žinių patikrinimas (testas) yra vienas iš mokymo metodų (priklauso informacinių atkuriamųjų mokymo metodų grupei). Leidinyje pateikti teorinių žinių testų, skirtų privalomojo pirmosios pagalbos mokymo pagrindinės (kodas PP) ir tęstinės (kodas PT) mokymo programų kursų dalyvių žinių patikrinimui, klausimai ir atsakymai į juos, nurodyta literatūra, kuria remiantis jie sudaryti. Leidinys, skirtas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, teikiantiems privalomojo pirmosios pagalbos mokymo paslaugas, publikuojamas „Metodinė medžiaga – Sveikatos mokymas“ skiltyje.

Suaugusiųjų gyvensenos tyrimas. Sveikatos raštingumo duomenų apžvalga 2018.12.31

Leidinyje „Suaugusiųjų gyvensenos tyrimas. Sveikatos raštingumo duomenų apžvalga“ pateikiama Higienos instituto pateiktų 2018 m. suaugusiųjų gyvensenos tyrimo duomenų, gautų iš savivaldybių visuomenės sveikatos biurų, apžvalga. Tyrimo duomenimis, 60 proc. Lietuvos gyventojų bendrasis sveikatos raštingumo lygis yra pakankamas arba puikus, 40 proc. – ribotas (neadekvatus arba probleminis). Mažiausias sveikatos raštingumas lygis nustatytas tarp vyresnio amžiaus, žemesnio išsilavinimo, našlių, pensininkų, kaimo gyventojų, todėl siekiant pagerinti Lietuvos gyventojų sveikatos raštingumą, daugiau dėmesio reikėtų skirti vyresnio amžiaus, žemesnio išsilavinimo kaimo gyventojų sveikatos mokymui ir ligų prevencijai. Leidinys, kuris skirtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, kitų valstybės ir savivaldybių įstaigų, užsiimančių visuomenės sveikatos priežiūra, darbuotojams yra publikuojamas „Metodinė medžiaga – Sveikatos mokymas“ skiltyje.

Dovanokime vaikams žaislus atsakingai 2018.12.27

Švenčių proga stengiamės nustebinti vieni kitus ir išrinkti kuo tinkamesnes dovanas. Ne išimtis ir mūsų mažieji – jiems dažniausiai perkame žaislus. Jų pasirinkimas prekybos vietose itin didelis. Tačiau ar visi žaislai vaikams yra saugūs?

Kodėl žaislai gali būti pavojingi vaikams?

Žaislai gali būti nesaugūs dėl jų gamybai panaudotų netinkamų medžiagų, dėl netinkamos konstrukcijos ar naudojimo. Aštrių kampų, smaigalių turintys žaislai gali sužeisti. Kai kurie žaislai gali būti pagaminti iš toksiškų medžiagų, kurios gali sukelti alergijas ar net nudeginti. Nelaimingi atsitikimai gali įvykti ir užlipus ant žaislų. Pavyzdžiui, sunkiausi sužalojimai įvyksta, kai žaislai paliekami ant laiptų. Svarbu paminėti ir tai, kad vaikai gali praryti įvairias detales, nepritvirtintus magnetus, cilindrines ar diskines baterijas, kurios dedamos į kai kuriuos žaislus. Daugiau skaitykite „Vaikų sveikata – Sveikatos priežiūra ugdymo įstaigose“ skiltyje.

Naudokime fejerverkus saugiai 2018.12.27

Daugeliui fejerverkai yra neatsiejama Kalėdų ir Naujųjų metų šventės dalis. O tam, kad jie taptų gražiu šventės akcentu, o ne nelaimės priežastimi, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia laikytis keleto taisyklių.

Pirotechnikos priemones geriau įsigyti specializuotose parduotuvėse, o ne turguje ar internetu. Ypač svarbu nenaudoti pirotechnikos gaminių su pažeista pakuote.

Pirotechnikos priemonės skirstomos į tam tikras kategorijas. Galingiausios, didžiausią triukšmą keliančios ir pavojingiausios priklauso 4–5 klasei, o 1–2 klasės yra mažiau pavojingos. Pirotechnikos gaminius galima naudoti tik atviroje teritorijoje, griežtai laikantis saugaus naudojimosi instrukcijos reikalavimų. Dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo padaryti sužalojimai paprastai yra labai pavojingi ir sunkiai gydomi.

Daugiau skaitykite „Sveikatos mokymas – Patarimai“ skiltyje.

Mobiliųjų programėlių naudojimas sveikatos mokymuiMobiliųjų programėlių naudojimas sveikatos mokymui 2018.12.19
Sveikatinimo paslaugų teikimo senjorams organizavimas savivaldybėje taikant šiuolaikinius paslaugos teikimo modeliusSveikatinimo paslaugų teikimo senjorams organizavimas savivaldybėje taikant šiuolaikinius paslaugos teikimo modelius 2018.12.19
Parengta visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai 2018 metų ataskaitaParengta visuomenės informavimo apie klimato pokyčius, jų keliamas grėsmes žmonių sveikatai 2018 metų ataskaita 2018.12.14
Pristatome internetinių seminarų (vebinarų) aplinkos poveikio žmonių sveikatai vertinimo temomis įrašus virtualioje erdvėjePristatome internetinių seminarų (vebinarų) aplinkos poveikio žmonių sveikatai vertinimo temomis įrašus virtualioje erdvėje 2018.12.14
Pristatome Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų 25-mečiui išleistos knygos „Misija: vaikų sveikatos kompetencija“ elektroninę versijąPristatome Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų 25-mečiui išleistos knygos „Misija: vaikų sveikatos kompetencija“ elektroninę versiją 2018.12.07
10 mokyklų pripažintos sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir 22 mokykloms pratęstas veiklos pažymėjimas10 mokyklų pripažintos sveikatą stiprinančiomis mokyklomis ir 22 mokykloms pratęstas veiklos pažymėjimas 2018.12.06
Sveikatos dienos įmonėje (organizacijoje) organizavimas  Sveikatos dienos įmonėje (organizacijoje) organizavimas 2018.12.03
Vaikų nukritimų prevencijaVaikų nukritimų prevencija 2018.12.03
Sveikatą stiprinanti mokykla − nauji iššūkiai vaikų sveikatos stiprinimeSveikatą stiprinanti mokykla − nauji iššūkiai vaikų sveikatos stiprinime 2018.11.30
Kas yra savigalbos grupės?Kas yra savigalbos grupės? 2018.11.30

 

 

Renginių ir minėtinų dienų kalendorius
tarp
2019 metų sausis
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
tarp
tarp
Naujienų prenumerata:
tarp
tarp
Apklausa
Ar pakanka informacijos apie gripą?
tarp

 

REGISTRACIJOS INSTRUKCIJA

PASLAUGŲ KAINOS

ASMENS DUOMENŲ TVARKYMO

APRAŠAS

Nerūkysiu! Kur kreiptis pagalbos?

tarp tarp

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras 
Kalvarijų g. 153, LT-08221, Vilnius 
įm. k. 191347976 
tel. (8 5) 270 0107, faks. (8 5) 273 7397 
El. paštas smlpc@smlpc.lt
Svetainė www.smlpc.lt

tarp

Sveikatos mokykla 
Vytauto g. 87, LT-21105 Trakai, 
tel. (8 528) 55 893, faks. (8 528) 55 936

  

tarp
Centro steigėja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija Interneto svetainių kūrimas, seo paslaugos Svetainių kūrimas, seo paslaugos